Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zalane ulice i budynki czy połamane drzewa, to tylko niektóre ze skutków wczorajszej ulewy

 • Dodano: 2020-06-19 11:30, aktualizacja: 2020-06-20 15:54

Zalane ulice i budynki czy połamane drzewa - to tylko niektóre ze skutków wczorajszej ulewy. Burze i obfite deszcze, które wczoraj przetoczyły się przez Śląsk, również w Rudzie Śląskiej spowodowały duże straty.

Od środy w niemal całym kraju obowiązywały alerty pogodowe. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzegało przed burzami z gradem. I faktycznie, już w środę obfity deszcz poczynił duże spustoszenia, a wczoraj sytuacja się powtórzyła.

Rudzcy strażacy wczoraj i dzisiaj nad ranem zanotowali ponad 20 interwencji związanych z powalonymi drzewami, zalaniami i podtopieniami, a jak poinformował Paweł Skwira, rzecznik PSP w Rudzie Śląskiej, zgłoszenia wciąż napływają.

O problemach związanych z ulewą poinformowała także Fundacja "Aktywni My". Woda zalała piwnicę, w której znajdowały się ubrania dla potrzebujących.

- Zalało nam piwnice, wszystkie rzeczy musimy "wywalić" tego jest bardzo dużo, nie wszystkie są mokre, jak ktoś ma ochotę zabrać sobie te worki, to zapraszamy...ubrania po upraniu będą super... my po prostu nie mamy, jak uprać takiej ilości a poza tym mokre zaczną nam gnić... od strony rampy można podjeżdża i zabierać jak leci - czytamy na stronie fundacji.

Siedziba fundacji znajduje się przy ul. Tunkla 1 w Kochłowicach.

Na terenie Rudy Śląskiej nadal obowiązuje I stopień ostrzeżeń przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Na najbliższe dni zapowiadane są kolejne opady deszczu. Miejmy nadzieję, że tym razem będą one mniej intensywne. Uważajcie na siebie.

Zalane ulice i budynki czy połamane drzewa, to tylko niektóre ze skutków wczorajszej ulewy

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: fot. FB Informacje Drogowe Śląsk i okolice

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • jo...

  pani prezydent i panie viceprezydentów zamiast pieniążki dać na jakiś plac przed m.c.k co to jest teraz nikomu nie potrzebne to lepiej dać forca na nowo kanalizacji w Rudzie Śląskiej bo jak dalej b3dzie lać to możemy być druga Wenecją .a P.W.I.K ma to chyba gdzieś bo nie widać ich aby byli w terenie i kanały wypompowywali.

 • Ika11

  A co to obchodzi pania prezydent. byle sie nazywa prezydent do bani czas to zmienic

 • zorro

  Od razu widać że ekspert :)

 • rex

  Wodociągi pracują zdalnie

 • narco

  To tyle jak idzie o suszę stulecia.:)

 • zawsze beczom

  Zajś beczom bo już suszy ny ma teraz są powodzie...potym bydzie jak np. za dużo jabek jabłoń obrodzi to jest ,,klęska urodzaju" itp.

 • giekar

  To tylko pół prawdy, a pół prawdy to dwa kłamstwa.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.