Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zawodniczki ZKS Slavia wracają z turnieju z medalami

  • Dodano: 2022-03-15 07:00, aktualizacja: 2022-03-14 18:37

Zawodniczki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Slavia wzięły udział w zawodach – celem było zdobycie nowych doświadczeń. Dziewczyny jednak mocno zaskoczyły swoich trenerów i wróciły z zawodów z medalami!

Szczęśliwy weekend

W miniony weekend, od 11 do 13 marca w Karlinie odbył się I Puchar Polski Kadetek oraz Turniej Krajów Wyszehradzkich. ZKS Slavia wysłał swoje reprezentacje zarówno na jedne, jak i drugie zawody. W Pucharze Polski Kadetek wzięły udział 4 zawodniczki. Celem było wyłącznie zakwalifikowanie się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zdobycie nowych doświadczeń. Ku zdziwieniu trenerów, jedna z zawodniczek, Natalia Szczęsna, oprócz nauki z zawodów przywiozła także brązowy medal! Mimo że trzem pozostałym zawodniczkom, Agnieszce Jastrzembskiej, Emilii Szewczyk oraz Olivii Garmulewicz nie udało się stanąć na podium, z Pucharu Polski wróciły z bagażem nowych doświadczeń i motywacją do pracy.

Druga reprezentacja ZKS Slavia, składająca się z 3 zawodniczek, wzięła udział w Turnieju Krajów Wyszehradzkich. Każdej z dziewczyn udało się zdobyć medal. Patrycja Słomska wywalczyła srebro, a Magdalena Smołka i Patrycja Cuber zajęły 3. miejsce i otrzymały brązowe medale.

ZKS Slavia

Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia to klub z długimi tradycjami. Jego obecnym prezesem jest Marek Garmulewicz, wielokrotny mistrz Polski i Europy a także wicemistrz świata. Misją Slavii jest propagowanie sportu i ruchu fizycznego wśród rudzkich dzieci i młodzieży. Zawodnicy i zawodniczki Slavii odnoszą spore sukcesy na ogólnopolskich zawodach zapaśniczych.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ona

    Super !!! Mój syn trenuje z Panią Ela mam nadzieję że i jego kiedyś tu zobaczę Dziewczyny trzymam kciuki Oby tak dalej

  • Ala

    Zawsze z medalami, jesteście najlepsi ! Gratulacje !

  • rudzianka

    brawo !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również