Wiadomości z Rudy Śląskiej

Budżet się nie dopina? Rozważ kredyt gotówkowy

  • Dodano: 2021-06-11 11:45

Kryzys finansowy może dotknąć każdego. W takiej sytuacji wiele osób poszukuje dodatkowych źródeł zasilenia swojego budżetu. Dobrym wyborem mogą być kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

1. Jak wybrać kredyt gotówkowy dla siebie?
2. Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytów gotówkowych?
3 .Jak długo trwają formalności przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Jak wybrać kredyt dla siebie?

Potrzebujesz szybkiego napływu większej ilości gotówki, a portfel świeci pustkami? W takich przypadkach warto rozważyć kredyty gotówkowe.
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pieniędzy na naprawę samochodu, urządzenia domowego, remontu, wakacji czy wyprawki dla dziecka, pożyczka gotówkowa pozwoli przyspieszyć realizacji celu.
Tym bardziej że zawieranie umowy pożyczkowej nie wymaga podania, na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze. To sprawia, że to jeden z najczęściej wybieranych klientów produktów finansowych.

Decydując się na kredyt gotówkowy dla siebie, warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. W przypadku tego typu pożyczek spłata jest oczywiście możliwa w ratach, jednak warto pamiętać, że aby zachować stabilność finansową, jej wysokość nie powinna przekraczać 30 procent miesięcznych dochodów. Dzięki temu nawet w przypadku obniżenia wynagrodzenia czy zmiany pracy, nie trzeba martwić się o spłatę zobowiązań finansowych.

Wysokość dochodów i wydatków stałych powinna być głównym kryterium przy wyborze opcji kredytowej dla siebie. Dzięki temu wybierzemy optymalną kwotę kredytu, a także czas jego spłaty. Warto wiedzieć, że szczególnie pożyczki o wysokiej wartości, mogą mieć długi czas spłaty. Wszystko zależy jednak od banków i konkretnej oferty.

Z tego powodu przed wyborem kredytu dla siebie warto skorzystać z porównywarki kredytów Direct Money, w której znaleźć można najważniejsze parametry dostępnych na rynku ofert kredytowych. Dzięki porównywarce zaoszczędzić można nie tylko pieniądze, przez dobór odpowiedniej opcji dla siebie, ale także czas na samodzielne wyszukiwanie ofert.

Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytów gotówkowych?

Wiele osób zastanawia się, co wpływa na całkowity koszt kredytu. W tym przypadku istotna jest nie tylko prowizja banku i długość spłaty, ale przede wszystkim
rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Warto zatem rozglądać się za ofertami z obniżonym RRSO.

Jak długo trwają formalności przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?


Formalności przy kredycie gotówkowym mogą być krótsze niż w przypadku hipoteki. Jednak także i w tym przypadku, przed otrzymaniem pieniędzy, konieczne jest dopełnienie szeregu formalności, w których czasie bank bada wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy. Brany jest pod uwagę m.in. Staż pracy, który powinien przekraczać 3 miesiące u konkretnego pracodawcy. Niezwykle istotny jest także rodzaj umowy. Najlepsze z perspektywy banku są umowy o pracę na czas nieokreślony, który gwarantują stały dochód. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku innych umów otrzymanie kredytu jest niemożliwe. Istotne czynniki to także liczba osób w gospodarstwie domowym, stałe wydatki, posiadany majątek czy liczba i wysokość innych zobowiązań finansowych. Pomocne przy ocenie własnej zdolności kredytowej mogą być specjalne kalkulatory.

Podczas udzielania kredytu banki biorą pod uwagę również historię kredytową. Istotne są zarówno terminowe spłaty wcześniej zaciągniętych pożyczek, jak i rat na sprzęty czy rachunków. Dla wielu banków dyskwalifikujące mogą być opóźnienia w spłatach przekraczające 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.