Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy narożnik nadaje się do spania codziennego? Na co zwrócić uwagę kupując narożnik

  • Dodano: 2021-11-29 14:45, aktualizacja: 2021-12-13 12:00

Wiele osób nie ma w mieszkaniach na tyle dużo miejsca by pomieścić w nim zarówno łóżko, jak i meble wypoczynkowe.

W takim wypadku idealnym rozwiązaniem wydają się narożniki z funkcją spania. Tego typu narożnik będzie niezwykle funkcjonalny w czasie dnia, a w nocy łatwo można przekształcić go w łóżko. Jednak czy codzienne spanie na narożniku jest zdrowe i wygodne? Co zrobić by wybrać narożnik z funkcją spania codziennego?

Narożnik do spania - jaki będzie najlepszy?

Większość narożników jakie możemy znaleźć na rynku wyposażone jest w funkcję spania. Nie każdy jednak nadaje się do codziennego spania. Wiele modeli posiada tę funkcję w celu zwiększenia swojej funkcjonalności, dzięki niej pozwalają właścicielom na okazjonalne nocowanie gości i rozłożenie, na przykład podczas oglądania telewizji w kilka osób.

Jednak do codziennego spania narożnik powinien spełniać bardziej wyśrubowane warunki. Najważniejszym elementem narożnika do spania codziennego jest jego wypełnienie. Najlepszym wyborem będzie narożnik rozkładany zbudowany w oparciu o sprężyny bonellowe, taki jak na przykład narożnik Rosa. Sprężyny typu bonell zapewniają lepsze podparcie podczas snu, dlatego do codziennego spania sprawdzą się niemal tak dobrze jak tańsze materace.

Narożnik do codziennego spania ze sprężynami falistymi - na co zwrócić uwagę?

Narożniki ze sprężynami bonellowymi to jednak rzadkość na rynku i większość dostępnych modeli opartych jest o sprężyny faliste i pianki tapicerskie. Nie jest to konstrukcja idealna do spania codziennego, dlatego warto dobrze przyjrzeć się narożnikowi zanim go zakupimy. Po pierwsze po rozłożeniu narożnika do spania, powinien on mieć na całej powierzchni takie samo wypełnienie, powinien mieć też taką samą twardość, a między elementami nie powinny przebijać się twarde fragmenty konstrukcji.

W konstrukcji wypełnienia narożnika do spania codziennego ważne są też pianki tapicerskie. Narożnik z funkcją spania powinien być wypełniony nieco twardszymi piankami niż narożniki tylko o funkcji wypoczynkowej. Dobrze sprawdzą się meble gdzie główne wypełnienie stanowi pianka o twardości co najmniej T30. Przy narożniku z funkcją spania codziennego ważne jest też, żeby posiadał on warstwę pianki wysokoelastycznej, czyli pianki HR, tak jak w narożnikach Flavio czy Eridano. Dzięki niej podczas snu uzyskamy lepsze dopasowanie do ciała i większy komfort snu.

Warto też zwrócić uwagę na to w jaki sposób realizowana jest funkcja spania. Niektóre narożniki zmienia się w łóżko przez dostawienie do nich podnóżka - nie nadają się one do spania codziennego, ponieważ są one niezbyt stabilne podczas snu. Dość ważne jest też wybranie narożnika z pojemnikiem na pościel, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z jego ścieleniem.

Czy codzienne spanie na narożniku jest zdrowe i wygodne?

W opisywanym temacie najważniejsze wydaje się jednak to, czy mimo dokładnego wyboru i sprawdzenia narożnika z funkcją spania, zapewni on nam zdrowy i komfortowy sen?

Dobrze dobrany narożnik z funkcją spania codziennego nie będzie szkodliwy dla zdrowia większości osób. Jednak należy pamiętać, że narożnik rozkładany nie jest pełnoprawnym łóżkiem i nigdy nie będzie tak wygodny i zdrowy jak dobrze dobrany materac łóżka. Z narożnika z funkcją spania powinny zrezygnować przede wszystkim osoby z problemami zdrowotnymi z kręgosłupem czy osoby o dużej wadze, którym trudno będzie znaleźć narożnik posiadający funkcję spania dopasowany do nich.

Narożnik z funkcją spania może być dobrym kompromisem między łóżkiem a meblami wypoczynkowymi w małych mieszkaniach i kawalerkach. Jeżeli wybierzemy uważnie i dobrze sprawdzimy przed zakupem dany model, może okazać się on dla nas bardzo wygodny. Jednak nigdy nie będzie to tak dobre łóżko jak wysokiej jakości materac. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy zdecydować się na wybór tego ostatniego rozwiązania, a narożnik z funkcją spania zostawmy naszym gościom.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.