Wiadomości z Rudy Śląskiej

Detoks alkoholowy - jak się odtruć po alkoholu?

  • Dodano: 2020-02-28 10:30, aktualizacja: 2020-03-02 06:45

Nałóg alkoholowy dotyczy ok. 800 tysięcy osób w Polsce, a przez większość tygodnia po kieliszek sięga ok. 3 milionów. Przynajmniej 240 milionów ludzi na świecie boryka się z alkoholizmem. Świadomość problemu to jedno, ale co dalej? W artykule dowiesz się, czym jest detoks alkoholowy, na czym polega odtrucie i jaka jest jego rola.

Detoks alkoholowy - jak odtruć organizm z alkoholu

Niezdrowe picie alkoholu oraz stałe nadużywanie płynu etylowego (alkoholizm) to problem wielu osób. W zależności od kraju statystyki są bardziej lub mniej korzystne. W Polsce od lat wyniki nie są dobre i rosną mimo działań prewencyjnych. Co jest najbardziej istotne w przypadku leczenia alkoholizmu? Zrozumienie, że uzależnienie jest chorobą, którą należy zwalczyć. Wtedy wszystkie wprowadzone zmiany będą bardziej zrozumiałe i uzasadnione. Najpierw warto odtruć organizm z alkoholu, czyli zgłosić się na detoks alkoholowy. Cena takiego zabiegu zaczyna się od 600 zł. Detoksykacja ma za zadanie oczyścić ciało z toksyn, które skumulowały się w organizmie wskutek uzależnienia. Stan zdrowia alkoholików poprawia się, dzięki detoksowi alkoholowemu. A co z psychiką? W tym przypadku odtrucie alkoholowe również wpływa na człowieka. Z powodu głodu alkoholowego, który spowodowany jest niedostateczną ilością płynu etylowego, uzależnieni bywają porywczy, poddenerwowani, a niekiedy agresywni. Detoks alkoholowy regeneruje ciało w taki sposób, aby nałogowiec nie odczuł negatywnych objawów nagłej abstynencji. Zmiany zachodzą powoli, ale są odczuwalne natychmiast. Pozytywne efekty i trzeźwość myśli motywują oraz skłaniają do kontynuowania walki. Można skorzystać z detoksu alkoholowego we Wrocławiu i wielu innych dużych miastach.

Detoks alkoholowy - ile trwa i jak przebiega detoksykacja

Ze względu na specyfikę wykonania detoksu alkoholowego lepiej, aby zabieg nie odbył się bez pomocy lekarza. Z takiej pomocy można skorzystać w przychodni Nasz Gabinet, która specjalizuje się w kompleksowej formie leczenia uzależnienia od alkoholu. Dzięki wsparciu specjalisty można zacząć walkę z alkoholizmem od detoksu alkoholowego we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście i innych lokalizacjach. Dlaczego detoks alkoholowy nie powinien odbywać się w domu? Pomoc lekarza jest potrzebna, ponieważ na podstawie podstawowych badań może określić, jak powinno przebiec odtrucie alkoholowe. Chodzi o skuteczność zabiegu. Samodzielnie nie można stwierdzić, co jest potrzebne do pełnej detoksykacji ciała. Konsultacja w Naszym Gabinecie to podstawa każdego detoksu alkoholowego. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie pacjentów i ich satysfakcji z odtrucia alkoholowego. Po określeniu, czego najbardziej potrzebuje organizm leczonej osoby, lekarz wkłuwa się w odpowiednim miejscu oraz podaje kroplówkę. Preparaty to naturalne paliwo dla organizmu. Skutecznie oczyszczają i jednocześnie odbudowują. Całość trwa do 3 godzin w sytuacji kaca lub 12-24 godziny, jeśli detoks alkoholowy ma przerwać ciąg. Pacjenci w tym czasie pozostają w klinice, a ich samopoczucie jest sprawdzane przez kadrę lekarską. 

Detoks alkoholowy - gdzie można się zgłosić

Problemem alkoholizmu jest nie tylko określenie go jako choroby. Kłopot sprawiają metody leczenia oraz miejsce terapii. Pełen komfort oraz wszystkie możliwe sposoby walki z alkoholizmem zapewnia Nasz Gabinet. Każdy z etapów leczenia odbywa się w klinice, bez konieczności zmian. Przez cały czas o pacjentów dba ta sama, niezmienna grupa doświadczonych lekarz. Wszystko zaczyna się od detoksu alkoholowego we Wrocławiu lub innej klinice w Polsce (Nasz Gabinet to 10 placówek medycznych). Nie tylko nowoczesność centrum medycznego powoduje zaufanie, ale również profesjonalni chirurdzy, terapeuci oraz konsultanci, którzy odpowiadają codziennie na każde pytanie pacjentów.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Szymonem Walieszkiewiczem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.