Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak otrzymać zwrot podatku z Holandii?

  • Dodano: 2024-07-11 11:30, aktualizacja: 2024-07-11 14:39

Kto ma prawo do uzyskania zwrotu podatku z Holandii?

Otrzymanie zwrotu podatku z Holandii może być dla wielu osób bardzo korzystne. Jest to szczególnie opłacalne, jeśli pracowałeś krótko w Królestwie Niderlandów lub przysługuje Ci prawo do ulg podatkowych.

Osoba, która legalnie pracowała w kraju tulipanów i odprowadzała tam podatek dochodowy może starać się o zwrot nadpłaty podatku z holenderskiego urzędu skarbowego. Obowiązek rozliczenia podatku dotyczy jednak tych osób, które w przewidują, że ich rozliczenie podatkowe zweryfikowane przez holenderski urząd skarbowy poskutkuje zwrotem większym niż 17 euro bądź dopłatą większą niż 51 euro.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia podatku

Aby prawidłowo przeprowadzić rozliczenie PIT holenderskiego, należy zgromadzić następujące dokumenty:

  • Jaaropgaaf - dokument niezbędny do uzyskania zwrotu podatku. Odpowiednik karty podatkowej PIT-11 informujący o dochodach uzyskanych w danym roku podatkowym,

  • Loon, salaris - miesięczne odcinki wypłat,

  • Zaświadczenie potwierdzające dochody osiągnięte poza granicami Holandii - druk UE/WE uzyskiwany z polskiego urzędu skarbowego.

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii

Aby cieszyć się zwrotem podatku najpierw zgromadź dokumenty, zaczynając od przedstawionych powyżej. Na ich podstawie wypełnij deklaracje podatkowe, uzupełniając je o wszystkie dochody uzyskane w Holandii i poza nią. Kolejnym krokiem jest złożenie zeznania w urzędzie skarbowym. Prześlij wypełniony formularz wraz z załącznikami do odpowiedniego urzędu elektronicznie bądź pocztą. Po złożeniu zeznania, holenderski urząd skarbowy Belastingdienst wyda decyzję podatkową najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy. Krótko po wydaniu decyzji zwrot podatku zostaje przekazany na Twoje konto.

Przygotowanie zeznania z uniknięciem podwójnego opodatkowania

Zeznanie podatkowe powinno zostać szczegółowo wypełnione na odpowiednich formularzach dostępnych w formie papierowej lub online. Niestety, są one dostępne główne w języku holenderskim. Może to powodować kłopoty ze zrozumieniem całości dokumentu i w praktyce proces wprowadzenia danych może poskutkować błędami. Aby ich uniknąć, warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w zwrocie podatku. Na stronie https://www.timetax.pl/zwrot-podatku-z-holandii/ znajdziemy pomoc w rozliczeniu podatku, która znacząco ułatwi i przyspieszy cały proces. Specjaliści znają holenderskie przepisy podatkowe i mogą pomóc uniknąć błędów, zapewniając szybki i bezproblemowy zwrot podatku.

Rozliczenie podatku z Holandii - podsumowanie

Złożenie zeznania podatkowego z Holandii może być proste, jeśli wiesz, jakie kroki podjąć. Pamiętaj o zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, dokładnym wypełnieniu formularzy i terminowym złożeniu deklaracji podatkowej na terenie Holandii. W razie wątpliwości, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby uniknąć błędów i szybko odzyskać nadpłacony podatek, szczególnie, że średni zwrot podatku to nawet 4000 złotych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.