Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak prowadzić korepetycje z angielskiego?

  • Dodano: 2020-05-18 12:30

Co zrobić, aby osiągnąć sukces w udzielaniu korepetycji online? Jak prowadzić korepetycje w sposób, który polubi każdy uczeń i jak uzyskać najlepsze efekty? Udzielanie korepetycji online jest wbrew pozorom o wiele trudniejsze niż lekcje stacjonarne. Skupienie na sobie uwagi ucznia, przekazanie mu całej swojej wiedzy i sprawdzanie poziomu na jakim jest uczeń może być niezwykle trudne, kiedy dzieli nas ekran komputera. W dzisiejszym artykule omówimy, jak prowadzić korepetycje z angielskiego i jak zostać korepetytorem, który będzie szanowany i lubiany przez uczniów, a jednocześnie będzie osiągał sukces w przekazywaniu wiedzy.

Chcesz zacząć udzielać korepetycji online, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nauczaniem, może być Ci o wiele łatwiej niż osobom, które wcześniej udzielały korepetycji stacjonarnych. Dlaczego? Nie będziesz stosował dawnych nawyków i metod, które działały w przypadku korepetycji stacjonarnych, a nie zadziałają w przypadku lekcji online. Jednak zarówno osoby z doświadczeniem, jak i te bez żadnego doświadczenia, mogą zostać świetnymi nauczycielami online. Jak zostać korepetytorem online? Załóż konto w serwisie Buki i czekaj aż uczniowie sami się do Ciebie zgłoszą. To takie proste. Serwis BUKI umożliwia korepetytorom i uczniom komunikowanie się i przeprowadzanie korepetycji online. Jak udzielać korepetycji w serwisie Buki (korepetycje angielski w pigułce!)? Uczeń chcący nauczyć się angielskiego od podstaw lub podszkolić swoje umiejętności językowe skontaktuje się z Tobą, a następnie wspólnie ustalicie termin lekcji online.

Korepetycje z angielskiego nie różnią się zbytnio od innych korepetycji językowych. W zależności od poziomu Twojego ucznia, dostosuj plan nauczania i dobierz odpowiednie metody, które pozwolą mu jak najszybciej i najefektywniej opanować dany materiał. Jeśli uczeń chce po prostu podszkolić swoje umiejętności językowe, warto postawić na rozmowy na codzienne tematy, zamiast uczenia się nowych słówek, czy zasad gramatyki. Jeśli z kolei dany uczeń chce nauczyć się języka od podstaw, pewne kwestie będą musiały być wyuczone i zapamiętane przez ucznia w formie zadania domowego.

Dobrym pomysłem na zadania domowe dla ucznia, który chce podszkolić swój język, jest oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie piosenek w języku angielskim. W ten sposób poczuje się komfortowo, słysząc mowę angielską w codziennych konwersacjach i bez wysiłku nauczy się wielu nowych słówek. To wygodny, nowoczesny i przyjemny sposób poszerzania swoich umiejętności językowych, który z pewnością przypadnie też do gustu Twoim uczniom.

Pamiętaj, że dość istotne jest, aby dla każdego ucznia ustalić konkretny plan nauczania, aby nie marnować czasu, trzymać się grafiku i móc przedstawić uczniowi, ile czasu zajmie mu opanowanie danego zakresu materiału. Jest to szczególnie ważne, kiedy ktoś przygotowuje się do egzaminu, testu, wyjazdu za granicę, do pracy lub na wakacje. Masz wtedy określony czas, w którym musisz nauczyć swojego podopiecznego konkretnego materiału. Plan nauczania pomoże zaplanować, jak i czego powinieneś uczyć podczas danego spotkania online, a także pomoże naprawić ewentualne konsekwencje anulowanych lekcji itd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.