Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Rudzie Śląskiej?

  • Dodano: 2020-11-25 09:15, aktualizacja: 2020-11-30 11:51

Wybór biura rachunkowego, któremu planuje się powierzyć rozliczenia w swojej firmie nie jest rzeczą prostą. Co więcej, warto pamiętać, że jest to jedna z najważniejszych decyzji, gdyż często od właściwej pracy biura rachunkowe zależy poprawne funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa oraz jego rozwój. Spora konkurencja na rynku dodatkowo nie ułatwia zadania. Prezentujemy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę, by w pełni świadomie wybrać dobre biuro rachunkowe w Rudzie Śląskiej.

Cechy dobrego biura rachunkowego

W trakcie wyboru biura rachunkowego w Rudzie Śląskiej warto bliżej przyjrzeć się kilku kwestiom, które w krótkim czasie pozwolą odróżnić dobre i profesjonalne biuro rachunkowe od tego mniej kompetentnego.

Kwalifikacje biura rachunkowego

Na początek należy rozpocząć od właściwych kwalifikacji, gdyż od 10 sierpnia 2014 roku nie trzeba już posiadać Licencji Ministra Finansów, ani żadnych innych uprawnień by otworzyć własne biuro rachunkowe. Uwolnienie zawodu z jednej strony pozwoliło większej liczbie osób pracować w branży, a z drugiej strony spowodowało, że na rynku pojawiło się sporo biur, których kompetencja nie jest potwierdzona. Warto więc wybierać te biura rachunkowe w Rudzie Śląskiej, które posiadają właściwe potwierdzenie swoich umiejętności. Do takich dokumentów należy m.in. Licencja Ministra Finansów, Certyfikat C.I.K (Centrum Informacji Księgowej) oraz potwierdzenia szkoleń i kursów księgowych, które są niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku rozliczeń w branżach, gdzie przepisy często ulegają zmianom. Dodatkowo szkolenia i kursy potwierdzają, że księgowi w danym biurze rachunkowym w Rudzie Śląskiej stale podnoszą swoje kwalifikacje i uaktualniają wiedzę.

Ubezpieczenie OC

Oczywistym faktem jest, że korzystając z usług biura rachunkowego w Rudzie Śląskiej warto sprawdzić, czy biuro rachunkowe posiada polisę OC, która nie jest obowiązkowa, jednak obok kwalifikacji jest najważniejszym punktem, który potwierdza profesjonalizm danego biura rachunkowego, a także świadomość specyfiki branży. Ubezpieczenie OC chroni firmę, która z usług danego biura korzysta przed jego ewentualnymi pomyłkami i błędami.

Opinie, referencje i świadome polecenia

Spora konkurencja na rynku sprawia, że biura rachunkowe warto wybierać także na zasadzie świadomych poleceń lub sprawdzonych opinii. „Niejednokrotnie w wyborze odpowiedniego pakietu usług w danym biurze rachunkowym należałoby się kierować nie tylko referencjami, czy dobrymi opiniami, ale także zwrócić uwagę na to, jak szeroki zakres usług oferuje. Dobrze jest sprawdzić również jakiej wielkości firmy obsługuje dane biuro księgowe i w jakim stopniu jest w stanie elastycznie zaproponować indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb każdego klienta.” - mówi Marta Kryn, specjalista w Payroll Power – nowoczesnego biura rachunkowego w Rudzie Śląskiej.

Nowoczesne biuro rachunkowe w Rudzie Śląskiej – czym jest i dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach dobrze jest postawić w szczególności na nowoczesne biuro rachunkowe w Rudzie Śląskiej, które nie tylko w pełni zajmie się rozliczeniami danej firmy, ale także będzie w stanie w znaczny sposób wesprzeć jej rozwój oraz umożliwi osiągnięcie sukcesu w prowadzonej działalności. Misją nowoczesnych biur rachunkowych takich, jak m.in. Payroll Power w Rudzie Śląskiej jest niezwykle bliska współpraca z klientem i proponowanie skutecznych rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb danej firmy, które znacząco wpłyną na wzrost wartości ich przedsięwzięć gospodarczych. Wybór biura rachunkowego nie jest prosty, jednak warto poświęcić odrobinę więcej czasu by podjąć właściwą decyzję.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.