Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koronawirus nie zatrzymał Eurofins na Śląsku. Firma zapewnia już 500 miejsc pracy

  • Dodano: 2021-12-21 06:45, aktualizacja: 2021-12-28 09:55

Eurofins to firma założona ponad 30 lat temu we Francji. Dziś jest światowym liderem m.in. w dziedzinie badań nad żywnością, środowiskiem, farmaceutykami oraz w obszarze testów z zakresu diagnostyki klinicznej i medycyny sądowej. Aktualnie, Eurofins oferuje także szeroką gamę usług związanych ze zwalczaniem i wykrywaniem koronawirusa m.in. autorski program SAFER@WORK. Firma odpowiada na wyzwania dzisiejszego świata i aktywnie angażuje się w zwalczanie pandemii.

Być może na co dzień działania Eurofins nie są widoczne dla konsumentów, ale to właśnie dzięki tej firmie wybierane przez nas produkty są bezpieczne dla nas i naszych rodzin. Marka daje gwarancję, że dobra, które trafiają na rynek, spełniają wymagane normy i standardy. Teraz dba także o bezpieczeństwo osób powracających do pracy w biurach, sprawdzając m.in., czy przestrzenie biurowe są wolne od COVID-19.

Praca w Eurofins w dobie pandemii

Eurofins pojawił się w Katowicach w 2016 roku, lokując tutaj kluczowe działy biznesowe, jak i rozpoczynając budowę nowej struktury organizacyjnej – Centrum Usług Wspólnych (dziś to osobna spółka Eurofins Business Services Poland). Firma weszła na rynek Górnego Śląska z bardzo ambitnymi planami rekrutacyjnymi, ale jednocześnie z niewielką rozpoznawalnością, która wynika z profilu jej działalności. Dziś coraz więcej osób wie już, czym zajmują się pracownicy Eurofins i jak ważne jest ich praca m.in. w Eurofins Obikś Polska. To laboratorium, które oferuje firmom np. badania wymazów z powierzchni w kierunku koronawirusa. Zespołów Eurofins jest więcej i tak naprawdę każdy znajdzie stanowisko dla siebie (aktualne oferty pracy w Eurofins). Oprócz badań laboratoryjnych, możesz rozwijać się tu w obszarze finansowo-analitycznym, dołączyć do zespołu odpowiedzialnego za globalne procesy IT czy pracować w dziale zakupów. 

Laboratoria i zespoły, które walczą z koronawirusem

Eurofins to przede wszystkim społeczność ludzi – naukowców i przedsiębiorców, którzy każdego dnia pracują nad tym, aby dostarczać najwyższej jakości usługi i innowacje w świecie nauki. Misja firmy zamyka się w haśle Testing for Life. Codziennie w kilkuset laboratoriach Eurofins na całym świecie testowane są jakość wody, gleby, uprawy, pożywienia, składniki produktów dostarczanych przez inne firmy do ogólnej sprzedaży i przeprowadzane są analizy związane z COVID-19.

Nasze laboratoria przodują w dziedzinie rozwoju nowych metod analitycznych, które pomagają podejmować właściwe decyzje i ratować życie. Dobrze jest pracować w firmie, z którą dzielimy wspólne wartości i pod której działalnością możemy się „podpisać” – wyjaśnia Jan Zborucki, Dyrektor Personalny.

Jak zarządza się firmą, by wyrosła na światowego lidera?

Eurofins to solidny i stabilny pracodawca, który świetnie poradził sobie także z ogólnym kryzysem na rynku pracy spowodowanym koronawirusem. Aktualnie firma obecna jest w 50 krajach, zatrudniając ponad 55 tys. pracowników i posiadając 900 laboratoriów. 

Co napędza Eurofins? Nieustanne poszukiwania nowych, efektywniejszych metod, eksploracja nowych segmentów rynkowych, szybkie reakcje na bieżące potrzeby świata (jak autorskie programy walki z COVID-19 czy program chroniący populację pszczół przed niewłaściwie stosowanymi pestycydami).

Myślę, że to, co buduje sukces Eurofins, to przede wszystkim przedsiębiorczość, której zawsze poszukujemy u naszych pracowników – niezależnie, czy pracują w laboratorium, czy w biurach,  obsługując procesy biznesowe. Dodatkowo, kluczowa w naszym funkcjonowaniu jest autonomia, w którą wyposażeni są dyrektorzy poszczególnych jednostek. Zarządzają spółkami jak swoimi biznesami. Robią to z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Do Eurofins dołączają ludzie, którzy lubią działać – tłumaczy Olaf Kacperski – Dyrektor Naczelny (Country Manager).

Firma nie zwalnia tempa rozwoju na Górnym Śląsku i wciąż ma do zaoferowania ponad 90 ofert pracy. Więcej informacji o Eurofins znajdziesz tutaj: https://www.eurofins.pl/

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.