Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krem na cellulit - jaki wybrać? Poznaj krem na cellulit SINIAL

 • Dodano: 2020-03-10 06:30, aktualizacja: 2020-03-10 06:50

Krem na cellulit – jego stosowanie dla wielu osób jest nieodłączną częścią walki z pomarańczową skórką. Jaki krem na cellulit wybrać, aby uzyskać pożądane efekty? I czy sposób, w jaki stosujemy krem na cellulit ma znaczenie?

Krem na cellulit – działanie

Działanie kremu

Efekt wywierany na skórę z cellulitem

Składniki wykazujące takie działanie

Pobudzające mikrokrążenie

Zwiększa i poprawia przepływ krwi w naczyniach włosowatych, przywracając prawidłowe zachodzenie wielu procesów w skórze.

Kofeina, guarana, ekstrakt z bluszczu pospolitego

Przeciwobrzękowe

Usuwa obrzęk spowodowany zatrzymaniem wody.

Kofeina, guarana

Detoksykujące

Uwalnia uwięzione w tkance podskórnej toksyny, co ma również wpływ na zmniejszenie ilości magazynowanej tkanki tłuszczowej.

Algi, kofeina, guarana, ekstrakt z bluszczu pospolitego

Stymulujące proces lipolizy

Pobudza rozkład tkanki tłuszczowej i zmniejsza przerost jej komórek.

Kofeina, guarana, algi, ekstrakt z bluszczu pospolitego

Ujędrniające

Nadaje skórze większą jędrność, gęstość i gładkość.

Algi, ekstrakt z bluszczu pospolitego

Nawilżające

Przywraca właściwy metabolizm komórek tłuszczowych oraz wpływa na elastyczność skóry.

Algi, kwas hialuronowy

Jeśli szukasz dobrego kremu na cellulit – zobacz: KREM NA CELLULIT – RANKING TOP 10

Krem na cellulit - czy pomoże?

Krem na cellulit go nie zlikwiduje. Na pomarańczową skórkę nie ma ratunku... Ile razy to słyszałaś? Tymczasem odpowiednio dobrany krem antycellulitowy może zdziałać cuda. Dlatego warto wiedzieć, jak go znaleźć.

Poszukiwania kremu idealnego można zacząć od razu w kategorii kremów naturalnych. Kremy na cellulit, które bazują na składnikach naturalnego pochodzenia, są lepsze od tych konwencjonalnych, nie tylko dlatego, że są bezpieczniejsze do codziennego stosowania. Wyróżniają się o wiele wyższą zawartością składników aktywnych, dzięki czemu są też skuteczniejsze.

Skuteczny krem antycellulitowy powinien zawierać jak najwięcej składników naturalnych. Szukaj takich produktów, które w swoim składzie będą zawierały prawdziwych sprzymierzeńców w walce z cellulitem. Wśród składników naturalnego pochodzenia istnieją takie, które wykazują bardzo przydatne właściwości w redukowaniu cellulitu, jak np.:

 • kofeina - przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz chroni przed jej odkładaniem. Usprawnia również przepływ krwi i limfy. Ułatwia detoksykację skóry i usuwa nadmiar wody,

 • guarana – działa podobnie jak kofeina oraz wzmacnia i przedłuża jej działanie,

 • algi morskie – posiadają zdolność wiązania toksyn i zwiększają zużycie tłuszczów przez wpływ na metabolizm komórek. Do tego wspaniale ujędrniają skórę i pozostawiają ją dobrze nawilżoną i odżywioną,

 • ekstrakt z bluszczu pospolitego – detoksykuje, usprawnia krążenie krwi i rozbija tkankę tłuszczową. Intensywnie ujędrnia skórę, 

 • kwas hialuronowy - głęboko nawilża i wygładza skórę.

Krem na cellulit - czego unikać, by cieszyć się zdrową skórą?

Krem na cellulit może nie tylko okazać się nieskuteczny przez zły skład, ale także zaszkodzić skórze. Bardzo ważne jest, by wybierać kremy na cellulit, które są wolne od składników takich, jak:

 • silikony - bardzo często używa się ich w różnych kosmetykach, ponieważ oblepiają z wierzchu skórę, przez co wydaje się być gładsza. Jest to niestety tylko złudzenie, a warstwa silikonów utrudnia wchłanianie w głąb skóry substancji odżywczych,

 • parabeny - są to konserwanty stosowane w kosmetykach. Wiele badań wskazuje na to, że parabeny mogą wnikać w głąb skóry i przedostawać się do organizmu, negatywnie wpływając na układ hormonalny i działając kancerogennie. Mogą też alergizować,

 • PEGi i PPGi - substancje te spulchniają skórę. Teoretycznie dzięki temu krem łatwiej się wchłania. W praktyce jednak odbywa się to kosztem osłabienia skóry, która staje się podatniejsza na uszkodzenia i podrażnienia,

 • EDTA - jest to kolejny niepożądany składnik, występujący w kosmetykach jako konserwant i stabilizator. Mimo, że EDTA poprawia lepkość i konsystencję kosmetyków, może podrażnić skórę i często jest zanieczyszczony kancerogennymi substancjami.

Sinial, czyli nasza propozycja kremu na cellulit

Krem na cellulit Sinial spełnia wszystkie powyższe wymagania. Zawiera bogatą kompozycję składników aktywnych pochodzenia naturalnego, jak: kofeina, guarana, algi, czy ekstrakt z bluszczu pospolitego. Bogata kompozycja wspomaga redukcję lipidów, drenaż, usuwanie toksyn i wzmacnianie naczynek. Jednocześnie w składzie nie znajdziemy chemicznych szkodliwych dodatków.

Konsumenci są coraz bardziej świadomi i poszukują kosmetyków pozbawionych parabenów, PEGów, EDTA, silikonów. Takie substancje mogą powodować podrażnienia, reakcje alergiczne, a nawet są uważane za potencjalnie kancerogenne – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

O skuteczności kremu na cellulit Sinial najlepiej świadczą liczne, pozytywne opinie. Oto tylko przykładowe:

Odkąd używam kremu na cellulit Sinial z naturalnymi ekstraktami, moja skóra stała się bardziej miękka i nawilżona, a cellulit zmniejszył się. Zdecydowanie nie wrócę już do kremów z substancjami niewiadomego pochodzenia- Agata

Nigdy nie sprawdzałam składu kosmetyków pod kątem substancji niebezpiecznych. Do momentu, aż kupiony w drogerii krem na cellulit bardzo mocno mnie uczulił. Teraz zawsze dokładnie analizuję skład kosmetyku, zanim zdecyduję się na jego kupno. Dzięki temu też trafiam na prawdziwe perełki, jak ostatnio zakupiony przeze mnie krem na cellulit Sinial. Pod względem bezpiecznego składu jest bezkonkurencyjny, a jeśli chodzi o jego działanie – rewelacja! W końcu mam krem na cellulit, po którym cellulit naprawdę znika. Dzięki Sinial moja skóra wygląda teraz o niebo lepiej - Agnieszka.

Szukasz skutecznego, a przy tym bezpiecznego kremu na cellulit? Sprawdź Sinial, kosmetyk bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego. Posiada bogaty skład i wielowymiarowo podchodzi do problemu pomarańczowej skórki.

Krem na cellulit – stosowanie

Nawet jeśli znalazłyśmy już skuteczny krem na cellulit, bez odpowiedniego stosowania możemy nie uzyskać pożądanych efektów. Najważniejsza jest regularność w użytkowaniu kremu – żaden kosmetyk nic nie pomoże, jeśli stoi nieotwarty w szafce lub sięgamy po niego tylko od czasu do czasu. Codzienne, regularne stosowanie jest podstawą odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest także to, by po krem na cellulit sięgnąć jak najszybciej. To znaczy, gdy tylko zauważymy pierwsze ślady cellulitu na skórze. Wtedy walka z nim będzie znacznie prostsza, niż w przypadku zaawansowanego cellulitu.

Krem antycellulitowy - kiedy stosować?

Krem antycellulitowy należy stosować, gdy tylko zauważymy pomarańczową skórkę. Im wcześniej zaczniemy działać, tym większa szansa, że pozbędziemy się cellulitu. Przy bardziej zaawansowanym cellulicie również możesz sięgnąć po krem na cellulit, jednak powinnaś połączyć jego stosowanie także z profesjonalnymi zabiegami.

Podsumowanie

Pamiętajmy więc, że walka z cellulitem, choć ciężka, nie musi być przegrana. Krem na cellulit z naturalnym składem, odpowiednio dobrana dieta, duża ilość pitej wody, ćwiczenia i zabiegi medycyny estetycznej pomogą nam pozbyć się niedoskonałości i cieszyć się gładką skórą.

FAQ

1. Czy warto i jaki krem na cellulit stosować? Nie wystarczy zwykły balsam nawilżający?

Zwykłe balsamy nawilżające nie zlikwidują naszego problemu z cellulitem. Oczywiście skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, jednak substancje zawarte w specjalnych kremach na cellulit, prócz nawilżenia walczą także z tkanką tłuszczową i innymi przyczynami cellulitu, np. osłabionym mikrokrążeniem. A to właśnie złe mikrokrążenie skórne oraz nieodpowiednie rozmieszczenie i przerost komórek tkanki tłuszczowej sprawiają, że nasza skóra wygląda jak skórka pomarańczowa. Warto zainwestować więc w skuteczny balsam na cellulit, który zaradzi tym problemom, jak np. Sinial.

2. Mam cellulit od czasów szkolnych. Nie jest bardzo widoczny, jednak mi przeszkadza. Czy to już cellulit zaawansowany? Czy krem na cellulit mi pomoże?

Stadiów cellulitu nie liczymy w latach, odkąd go mamy, a raczej na podstawie jego wyglądu. Mówimy o pierwszym i drugim stadium cellulitu, gdy pomarańczowa skórka jest widoczna tylko po ściśnięciu fałdu skóry. W trzecim stadium, oprócz widocznej przez cały czas pomarańczowej skórki, mamy także problem z nadmierną ilością tłuszczu. W ostatnim stadium cellulitu widać guzowate zmiany w części ciała objętej cellulitem. Jest duża szansa, że przy pierwszych stadiach cellulitu wystarczy dobry krem na cellulit z naturalnymi składnikami. Warto też zacząć ćwiczyć i zmienić przyzwyczajenia żywieniowe, aby zapobiegać cellulitowi.

3. Dlaczego krem na cellulit powinien bazować na naturalnych składnikach aktywnych?

Naturalne substancje są dużo lepsze od chemicznych składników stworzonych w laboratoriach, przede wszystkim dlatego, że rzadziej uczulają i nie szkodzą naszemu organizmowi. Lepiej też wpływają na poprawę kondycji naszej skóry, łatwiej się wchłaniają i są zdrowsze.

4. Co powinien zawierać skuteczny krem na cellulit?

Skuteczny krem na cellulit ma przede wszystkim rozbijać tkankę tłuszczową, poprawiać mikrokrążenie i wspomagać usuwanie toksyn. Warto więc sięgać po kremy na cellulit z dodatkiem kofeiny, guarany, czy alg morskich.

5. Czy krem na cellulit można stosować profilaktycznie, zamiast zwykłego nawilżającego balsamu do ciała?

Jeśli krem na cellulit posiada bezpieczny skład i zawiera też składniki o właściwościach pielęgnacyjnych, może zastąpić zwykły balsam. Profilaktyczne stosowanie kremu na cellulit ma sens, ponieważ w pierwszym stadium cellulitu zwykle nie widzimy zmian w strukturze w skóry, jednak zachodzą one na poziomie komórkowym. Używając wtedy kremu na cellulit, możemy zapobiec pogłębianiu się problemów z pomarańczową skórką.

Bibliografia

 1. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

 2. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa,

 3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007

 4. Rucińska M., Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014

 5. Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Beata

  Bardzo rzeczowy artykuł. Cieszę się, że tutaj trafiłam, bo w końcu dowiedziałam się dlaczego dany składnik powinien być w balsamie, bo ekstarkt z guarany czy bluszczu mi zbyt wiele nie mówi.

 • Dorota

  No ja jakoś jestem przewrażliwiona jak ktoś mi próbuje wmówić bez tłumaczenia. Tak to jest najlepsze, koniec kropka. Lubię jak ktoś mi stara się wytłumaczyć czemu coś działa.

 • Sadia234

  Bardzo fajne kompendium wiedzy to się zgadzam, ale brakuje mi na przykład informacji jak stosować i w ogóle, bo jest kilka sposób, które fajnie współgrają z tym kremem. Sama testowałam, więc wiem co mówię :)

 • Mitya

  A Ty jak ten krem stosujesz? Pewnie masz na myśli bodywrapping, bo to takie ostatnio najbardziej popularne

 • Sadia

  Bodywrapping jest spoko i też stosowałam przez jakiś czas z tym Sinialem, ale obecnie po prostu smaruję się nim po kąpieli i efekt jest wtedy dosyć podobny :)

 • Barbara

  Szukam jakiegoś dobrego, ale niedrogiego preparatu. Jest wstanie ktoś coś polecić?

 • Kasiek

  Ja lubie na cellulit kosmetyki z kofeina i np algami :)

 • katarzyna31

  Bardzo lubie naturalne kosmetyki, fajnie że jest coraz wiecej produktów jak np. wlasnie Sinial i z checia go wyprobuje zwlaszcza ze jak czytam opinie o nim to sa bardzo przychylne.

 • Picia

  A takie kremy mocno napinaja skore?

 • Sobczynska

  Jak chcesz wzmocniony efekt napiecia to masz np. vialise lifting effects typowo pod to, on tez jest naturalny.

 • malinka

  O, tez go chetnie sprawdze bo jednak sytuacja teraz jest jaka jest :P

 • kania

  orientujecie się może gdzie można go dostać?siłki znowu są zamknięte to przerzuciłam się na cwiczenia w domu, ale dodałabym coś jeszcze.

 • Dagmara B.

  Na pewno jest na stronie producenta. On od zawsze był dostępny tylko online i niiiigdy chyba go nie widziałam by był dostępny w drogeriach typu rosek czy hebe. Na pewno jest stronie vialise lifting effects ale też na allegro jeżeli dobrze kojarzę. Obecnie jest to na plus patrząc na to jaka jest sytuacja z wiadomo czym..

 • gosiula

  teraz pytanie jak go zamówić żeby przesłano go do niemiec..

 • little_kittie

  zadzwoń do boku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.