Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kupujemy materac 140x200 - o czym pamiętać, dobierając materac do spania?

  • Dodano: 2021-04-22 08:45, aktualizacja: 2021-04-26 15:57

Materac to czynnik, który bezpośrednio wpływa na jakość naszego snu. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby był odpowiednio dobrany. Dzięki temu zapewnimy sobie prawidłową higienę snu, co z kolei przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie w ciągu dnia. Materac o wymiarach 140x200 może być wykorzystywany zarówno przez parę, jak i jedną osobę. Jednak wielkość powinna być dobierana na podstawie kilku różnych aspektów. Jak się upewnić czy wybrany rozmiar będzie dla nas odpowiedni i o czym jeszcze warto pamiętać, dobierając materac?

Czy to odpowiedni rozmiar? 

Marka Hilding w swojej ofercie posiada wiele różnych rozmiarów materacy. Mamy do wyboru modele dla dzieci, dla jednej osoby lub do łóżek dwuosobowych, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zdecydowaliśmy się na materac 140x200, to upewnijmy się jeszcze czy na pewno będzie on dla nas odpowiedni. Jak powinno się dobierać wymiary? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wzrost. Długość materaca powinna być co najmniej 15 cm większa od naszego wzrostu. Zatem jeśli nie mamy więcej niż 185 cm — materac o długości 200 cm powinien być odpowiedni. Wyższe osoby powinny zdecydować się na produkt na specjalne zamówienie. Jeśli chodzi o szerokość, to powinna wynosić ona przynajmniej 70 cm, dlatego materac 14x200 będzie optymalny nawet dla pary. 

Wymiary powinny pasować również to posiadanego stelażu. Materac nie może być ani większy, ani mniejszy. Będzie to wpływało na jakość snu oraz skróci żywotność produktu. Rozmiar 140x200 często wybierany jest przez pary, które mają ograniczoną przestrzeń w sypialni. Taka wielkość materaca pozwala na komfortowy sen, a do tego nie zajmuje dużo miejsca. 

Jakie wypełnienie wybrać? 

Wśród produktów marki Hilding mamy do wyboru materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Każda z tych kategorii dzieli się również na podkategorie. Poszczególne systemy wypełnienia różnią się od siebie wieloma cechami. Jak zatem wybrać materac najlepszy dla siebie? Na początku należy wziąć pod uwagę to czy będziemy spać sami, czy z partnerem. Wymiar 140x200 najczęściej wybierany jest do łóżek dwuosobowych, więc przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii. Najlepszą opcją dla par będzie materac z systemem Multipocket, taki jak np. Hilding Flamenco, który posiada wiele sprężynek pracujących niezależnie od siebie. Cechuje się wysoką elastycznością punktową, dzięki czemu nie odczuwamy drgań i ruchów, które wykonuje partner podczas zmiany pozycji. Marka Hilding posiada w swojej ofercie również inne produkty posiadające system Multipocket — np. Hilding Electro lub Hilding Makarena. 

Materac twardy czy miękki? 

Wybierając materac — zarówno taki o wymiarach 140x200, jak i każdy inny — powinniśmy zwrócić uwagę na jego twardość. Pierwszym aspektem, jaki należy rozpatrzyć, jest nasza masa ciała. Im jest ona wyższa, tym twardszy powinien być materac. Osobom poniżej 60 kg poleca się materace miękkie. Ważna jest także pozycja, w jakieś najczęściej śpimy. Osoby, które podczas snu najczęściej leżą na brzuchu powinny dobrać twardszy materac. 

Oczywiście nie są to sztywne reguły. Warto wziąć też pod uwagę własne preferencje. Niektóre osoby o niskiej wadze będą lepiej czuły się na twardszym materacu i odwrotnie. A jeśli jeszcze nie wiemy jaka twardość nam odpowiada, to możemy zdecydować się na dwustronne materace marki Hilding, takie jak Hilding Zorba lub Hilding Modern. Pozwalają one na regulacje twardości poprzez odwrócenie materaca na drugą stronę. Dzięki temu można dopasować ją do swoich preferencji. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.