Body wrapping wysuwa się na dominującą pozycję w zwalczaniu cellulitu. To doskonały sposób na uzupełnienie tradycyjnych metod, jak dieta, ćwiczenia, czy codzienne stosowanie kremu. Body wrapping od lat pomaga kobietom odzyskać gładkie ciało. Podstawą bezpiecznej i skutecznej kuracji będzie zaś odpowiedni dobór kremów do zabiegu body wrap.
Body wrapping – dla kogo przeznaczony jest zabieg? |
|
Body wrapping - wskazania Body wrapping - przeciwwskazania |
|
|
|
Body wrapping – kosmetyki. Czy wiesz, jakie wybierać?
Body wrapping, jeśli ma być zabiegiem skutecznym i bezpiecznym dla skóry i całego organizmu, powinien być wykonywany za pomocą naturalnych kosmetyków. Kosmetyki do body wrappingu działają intensywniej pod wpływem folii lub bandażu, które tworzą szczelną warstwę, dlatego konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo skóry, nawet jeśli zazwyczaj nie mamy skłonności do podrażnień. Roślinne ekstrakty bez sztucznych konserwantów i barwników zapewnią większą skuteczność i zdrowszy wygląd. Najlepiej poszukiwać formuł kompleksowych, oddziałujących na cellulit na różne sposoby i powodujące:
-
rozgrzewanie ciała i przyspieszanie procesu rozpadu komórek tłuszczowych (inaczej lipidowych) – np.: ekstrakt z owoców ostrej papryki, olejek cynamonowy, wyciąg imbirowy, ekstrakt z żeń-szenia,
-
poprawianie mikrokrążenia – np.: kofeina, ekstrakt z miłorzębu japońskiego,
-
ujędrnianie ciała – np.: olej z zielonej kawy,
-
detoksykacja – np.: ekstrakt z alg morskich,
-
nawilżanie – np.: olej sezamowy,
-
wzmacnianie naczynek krwionośnych i uszczelnianie ich – np.: wyciąg z ruszczyka kolczastego, wyciąg z kasztanowca.
Vialise Body Wrapping – bezpieczny balsam do zabiegu body wrapping
Wymienione wcześniej składniki można znaleźć w komplecie w kremie Vialise Body Wrapping, który bazuje na substancjach naturalnych. Jego zawartość obejmuje tylko sprawdzone, bezpieczne dla skóry komponenty. Na temat tego produktu do zabiegów body wrapping opinie przedstawiają się bardzo pozytywnie:
Lubię Vialise Body Wrapping za to, że po każdym zabiegu mój cellulit jest coraz mniej widoczny, a skóra staje się lepiej napięta, miła w dotyku i nawilżona. I ten skład! Kiedyś, o zgrozo, nie patrzyłam na to, co nakładam na skórę i często reagowała podrażnieniem. Teraz daję swojej skórze to, co najlepsze, za co odwdzięcza się piękniejszym wyglądem - Mariola, 40 lat
Domowy body wrapping przeprowadzisz z łatwością samodzielnie
Body wrapping w domu jest bardzo prostym do wykonania zabiegiem, nie wymagającym wielu przygotowań. Wystarczy, że kupimy folię spożywczą lub bandaż i krem antycellulitowy (są dostępne specjalne kosmetyki do zabiegu body wrapping, jak Vialise Body Wrapping). Na skórę z cellulitem nakładamy warstwę kremu. Jeśli skórka pomarańczowa dokucza nam na brzuchu, to smarujemy kremem obszar brzucha. Sama pielęgnacja jest ważna, ale dla lepszego wchłonięcia składników, musi nastąpić owijanie brzucha folią (lub innego obszaru ciała). Ciepło, które zostaje wytworzone, zwiększy wchłanianie składników aktywnych przez skórę. Body wrapping efekty przyniesie nawet po jednym takim zabiegu - dużo jednak zależy od zaawansowania cellulitu i czasu, po którym postanowiliśmy zacząć działać (im wcześniej, tym lepiej). Zaleca się trzymanie brzucha pod folią przez maksimum 45 minut (należy zawsze przestrzegać zaleceń producenta).
Body wrapping a inne domowe sposoby
Body wrapping to jeden z domowych sposobów walki z pomarańczową skórką. Dla najlepszych rezultatów warto jednocześnie korzystać z takich rozwiązań, jak:
-
zdrowa dieta:
-
jedzenie warzyw przy okazji każdego posiłku,
-
unikanie tłustych potraw i słodyczy,
-
zamiana węglowodanów prostych na węglowodany złożone (np. jasne pieczywo, na pełnoziarnisty, ciemny chleb),
-
wykorzystywanie do przyrządzania potraw ziół i świeżych przypraw, poprawiających metabolizm,
-
zamiana czerwonego, tłustego mięsa na chude, białe mięso i ryby;
-
wypijanie dużej ilości niegazowanej wody, zaleca się 1,5 - 2 litrów dziennie. Wartości te powinny naturalnie rosnąć w trakcie wykonywania treningów lub w upalne dni.
-
regularna aktywność fizyczna: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, spacerowanie, ale powtarzane systematycznie, minimum kilka razy w tygodniu.
-
regularna pielęgnacja naturalnymi kremami na cellulit,
-
masaże ręczne lub masaże rollerami, szorstkimi rękawicami albo gąbkami - np. podczas kąpieli.
Zabiegi na cellulit dostępne w klinice medycyny estetycznej
Zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej są kierowane również do osób z zaawansowanymi grudkami.
W kuracji antycellulitowej liczy się wczesne podjęcie działania - jeśli tego nie zrobimy, cellulit zacznie niestety być bardzo widoczny. Oczywiście, zawsze warto najpierw wypróbować body wrapping, zanim sięgniemy po specjalistyczne rozwiązania. Ponadto zawsze zalecam stosowanie body wrappingu między kolejnymi zabiegami oraz po zakończeniu serii zabiegów, ponieważ w ten sposób utrwalimy rezultaty – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Oto niektóre z nich:
-
mezoterapia igłowa/bezigłowa,
-
Icoone,
-
Endermologia LPG,
-
Maximus.
Jak się pozbyć cellulitu stosując body wrapping?
Jak się pozbyć cellulitu za pomocą domowego zabiegu body wrapping? Najważniejsze jest szybkie podjęcie działania oraz korzystanie z łączenia metod. W momencie, gdy zauważamy na ciele pierwsze zmiany, koniecznie trzeba wprowadzić naturalną pielęgnację - jeśli wcześniej tego nie robiłyśmy, przeanalizować sposób żywienia, zwiększyć aktywność fizyczną, a także przeprowadzać systematycznie zabiegi body wrapping. Pamiętajmy, że choć body wrapping daje świetne efekty, to nie można rezygnować ze zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. W takim przypadku rezultaty mogą nie być zadowalające.
FAQ
1. Co to jest body wrapping i czy można go przeprowadzić w domowych warunkach?
Body wrapping to zabieg służący likwidowaniu pomarańczowej skórki. Kluczowym elementem zabiegu jest pokrycie obszarów skóry z cellulitem kremem, a następnie owinięcie ich folią. Jak najbardziej można wykonać body wrapping w domu, nie jest to skomplikowane. Wystarczy się zaopatrzyć w folię i dobry preparat na cellulit, np. Vialise Body Wrapping, stworzony właśnie z myślą o tego typu zabiegach.
2. Body wrapping - jak zrobić w domu?
Body wrapping zaczynamy od posmarowania problematycznego obszaru (np. brzuch, uda, pośladki, ramiona) kremem na cellulit, a następnie owijamy to miejsce folią lub bandażem. Pozostawiamy folię przez maksymalnie 45 minut, po czym ją usuwamy, a pozostałości kremu spłukujemy wodą.
3.Jaka folia do body wrapping sprawdzi się najlepiej?
To nie ma większego znaczenia. Można zastosować folię spożywczą, a także bandaż lub opatrunek.
4. Body wrapping: jakie kosmetyki mogą zostać użyte do tego zabiegu?
Najbezpieczniejszym wyborem są kosmetyki bazujące na substancjach aktywnych pochodzenia naturalnego, ponieważ nie zawierają szkodliwej chemii, narażającej na podrażnienia skóry czy nawet utratę zdrowia. Wśród naturalnych kosmetyków znajdziemy skuteczne propozycje, jak np. Vialise Body Wrapping, o kompleksowo działającym składzie.
5. Co powinno się znaleźć w preparacie do body wrapping?
Składniki pobudzające rozkład komórek tłuszczowych, poprawiające mikrokrążenie, ujędrniające, detoksykujące, wzmacniające naczynka krwionośne oraz nawilżające.
6. Co jeszcze oprócz zabiegów body wrapping pomoże zlikwidować cellulit?
W redukcji cellulitu z pewnością pomocna będzie regularna aktywność fizyczna, dieta, picie odpowiedniej ilości wody, masaże, stosowanie kremów na cellulit. Warto postawić na kompleksowe działanie. Przy bardziej zaawansowanym cellulicie można też skorzystać ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej.
Bibliografia
-
Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
-
Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995
-
Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
-
Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
-
Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
-
Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010