Wiadomości z Rudy Śląskiej

W czym iść na wesele? Przegląd najciekawszych propozycji

  • Dodano: 2023-05-23 14:30

Niedawno otrzymałaś zaproszenie od swojej dobrej przyjaciółki na jej ślub i wesele? Bardzo się cieszysz z tego powodu? Nie ukrywasz jednak, że masz kłopot z wyborem odpowiedniej kreacji na te uroczyste wydarzenia? Sprawdź, co jest obecnie na topie!

Czym powinna cechować się sukienka na ślub i wesele?

Gusta kobiet regularnie się zmieniają, jednak pewne kwestie na tej płaszczyźnie pozostają niezmienne. Na pewno sukienka na ślub i późniejsze wesele powinna być tak dobrana, aby cały czas główną bohaterką tych wydarzeń była Panna Młoda. Przyjmuje się, że barwa biała jest zatem zarezerwowana właśnie dla niej. Sukienka na ślub i wesele nie powinna bardzo mocno rzucać się w oczy. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że na takie uroczystości są zapraszane osoby starsze i dzieci. Sukienka na ślub i wesele powinna być zatem modna, ale nie rekomenduje się np. zbyt krótkich elementów garderoby, czy wyzywających dekoltów, które nie każdej osobie przypadną do gustu... Zwracaj uwagę również na swoją wygodę. Ślub i wesele to wydarzenia, które w sumie trwają nawet kilka, kilkanaście godzin. Trzeba zatem wybrać takie kreacje, w których będziesz czuć się komfortowo. Zarówno w kościele, urzędzie stanu cywilnego, przy stole lub na parkiecie w trakcie tańczenia (albo w czasie rozmaitych weselnych zabaw).

Jaka kolorystyka będzie odpowiednia?

Eksperci zaznaczają, że kolor biały jest „zarezerwowany” dla Panny Młodej. Osoby idące na ślub i wesele np. dobrej przyjaciółki, kuzynki czy koleżanki z pracy nie powinny także decydować się na kolor czarny (chociaż nie jest to oczywiście wykluczone — w końcu klientki coraz bardziej stawiają na niezależność w czasie podejmowania decyzji). Jeśli jednak chcesz zdecydować się na bezpieczny wybór, to postaw na sprawdzone, żywe kolory. Świetnym wyborem będzie m.in. sukienka Answear Lab w kolorze niebieskim. Jest ona elegancka i bardzo wygodna (zastosowano porządne i przewiewne materiały). Jeśli chodzi o długość, to praktycznie sięga ona kostek. Na uwagę zasługują efektownie prezentujące się ozdobne marszczenia oraz kryte zapięcie na suwak. Bardzo dużo kobiet decyduje się także na zielone sukienki marki Morgan w rozmiarze maxi, które mają rozkloszowany fason. Czym charakteryzują się te elementy garderoby? Producenci zastosowali w czasie produkcji gładką tkaninę. Istotne są też regulowane ramiączka, zapięcie na ukryty suwak i kunsztownie wykonane rozcięcie. To sukienka idealna na wesele trwające nawet do białego rana.

Jak dobrać buty do sukienki na wesele?

Weselna kreacja nie obejdzie się bez dobrze dopasowanego obuwia. Kluczowe jest to, by panie odpowiednio wcześnie rozchodziły swoje buty. Warto zdecydować się na obuwie w odpowiednim rozmiarze. Na wszelki wypadek weź ze sobą drugą parę. Eksperci od tematyki weselnej zaznaczają, że obcas nie powinien być relatywnie wysoki (szczególnie jak chcesz tańczyć do białego rana). Jeśli chodzi o kolorystykę, to należy dobrać ją pod barwę sukienki. Alternatywnie możesz zdecydować się na obuwie typu nude.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.