Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wizy do Arabii Saudyjskiej dla Polaków

  • Dodano: 2020-01-23 06:30, aktualizacja: 2020-01-23 06:43

Polacy wyjeżdżający za granicę, poza tereny należące do Unii Europejskiej, często potrzebują wizy. Tak jest w przypadku wyjazdów do Królestwa Arabii Saudyjskiej. Jak krok po kroku wygląda procedura załatwiania wizy? Czy trudno jest otrzymać taką wizę? Przeczytaj ten poradnik, a dowiesz się wszystkiego.

  1. Rodzaje wiz do Arabii Saudyjskiej
  2. Etap pierwszy - rejestracja na specjalnym portalu
  3. Etap drugi - wypełnianie wniosku

Rodzaje wiz do Arabii Saudyjskiej

Ogólnie wizy można podzielić na kilka rodzajów. Zalicza się do nich:

  • wizy biznesowe - przeznaczone dla dyrektorów bądź managerów w celu odbycia wizyt handlowych oraz biznesowych,
  • wizyty pracownicze - wydawana specjalistom w celu wykonania krótkiej pracy,
  • wizy pracownicze - potrzebna w przypadku dłuższego kontraktu (do 90 dni) na terenie Arabii Saudyjskiej,
  • wizy rodzinne - dla członków rodziny,
  • wizy omrah - przeznaczone dla pielgrzymujących muzułmanów.

Etap pierwszy - rejestracja na specjalnym portalu

Przed wypełnieniem wniosku o wizę należy najpierw zarejestrować się w systemie Enjazit i dokonać opłaty manipulacyjnej w wysokości 10,5 USD i opłaty wizowej. Każda osoba starająca się o możliwość wjazdu na teren Królestwa Arabii Saudyjskiej powinna sprawdzić ważność paszportu. Według wymagań paszport powinien być ważny jeszcze przez pół roku po zakończeniu wizy. Oprócz tego należy przygotować zdjęcie. Nie może to być jakakolwiek fotografia. Musi to być zdjęcie biometryczne, kolorowe, wykonane na wprost, z białym tłem. Podane są także dokładne wymiary fotografii: 3,5 cm x 4,5 cm. Aplikując o wizę, należy dostarczyć 2 takie zdjęcia. 

Etap drugi - wypełnienie wniosku

Jeśli zgromadziliśmy wszystkie potrzebne dokumenty, to nie pozostaje nic innego, jak tylko wypełnić wniosek. W dokumencie tym poszczególne sekcje napisane są w dwóch językach: angielskim oraz arabskim. Oprócz tego należy wypełnić zaświadczenie lekarskie. Wizy do Arabii Saudyjskiej można załatwiać przez konsulat (w okresie Ramadanu placówka może pracować w skróconych godzinach)  lub za pośrednictwem specjalistycznych firm. Pośrednictwo wizowe (https://www.serwiskonsularny.pl/) pomoże wypełnić wniosek oraz zebrać wszystkie potrzebne dokumenty. Serwis Konsularny dokona także wyżej wymienionych opłat w naszym imieniu. Dzięki temu zorganizowanie wyjazdu okaże się znacznie prostsze niż to się wydawało na początku. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wyjazdów można znaleźć pod następującym linkiem: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-arabii-saudyjskiej/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.