Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zanim sprzedasz swój dom musisz to przeczytać

  • Dodano: 2022-04-26 12:45, aktualizacja: 2022-04-28 10:10

Sprzedaż domu to duże przedsięwzięcie. Jeśli chcesz ułatwić ten proces, a jednocześnie zmaksymalizować zyski, przeczytaj rady poniżej. Myślisz o wystawieniu domu na sprzedaż w najbliższej przyszłości? Zanim zaczniesz działać, zadaj sobie kilka pytań.

Kiedy jest najlepsza pora na sprzedaż domu ?

Możesz sprzedać swój dom o każdej porze roku, ale zdecydowanie są pewne miesiące, kiedy sprzedaż jest łatwiejsza, szybsza i bardziej opłacalna. Ogólnie rzecz biorąc, wiosna i lato to najgorętsze pory roku, jeśli chodzi o kupno domów. Latem łatwiejsze są przeprowadzki, a ewentualne remonty przeprowadza się szybciej, jeśli pogoda sprzyja. Odwiedź serwis ogłoszeniowy ogloszenia24m.pl znajdziesz tam wiele ofert sprzedaży domów jak i działek.

Jak długo potrwa sprzedaż mojego domu ?

Czas sprzedaży naprawdę zależy od tego, gdzie znajduje się nieruchomość i jakie warunki oferuje. Cena, stan domu, a ty (lub twój agent) mogą również odgrywać rolę. Nie bez znaczenia jest też sytuacja na rynku i stopa inflacji, od której zależą raty kredytów.

Ile wart jest mój dom ?

Istnieją dwa główne czynniki, które decydują o tym, ile wart jest Twój dom: jego stan i poziom popytu na domy podobne do niego. Aby ocenić, ile Twój dom może kosztować na wolnym rynku, najlepiej przyjrzeć się porównywalnym ofertom. Upewnij się, że są one podobnej wielkości i w podobnym stanie, co Twój dom, aby móc sugerować się tymi danymi.

Czy powinienem wykonać naprawy przed wystawieniem domu na sprzedaż

Często nabywcy domów chcą mieć nieruchomość "gotową do zamieszkania" - taką, która nie wymaga wiele pracy i wysiłku przed wprowadzeniem się. Z tego powodu warto rozważyć dokonanie pewnych napraw przed wystawieniem domu na sprzedaż. Mniejsze, kosmetyczne naprawy mogą być dobrym pomysłem, aby uczynić dom bardziej atrakcyjnym na rynku (i bardziej wartościowym). W przypadku większych problemów, takich jak uszkodzony dach lub zepsuty klimatyzator, masz dwie możliwości: dokonać napraw i ponieść koszty samodzielnie lub odpowiednio dostosować cenę.

Co mogę zrobić, jeśli mój dom nie sprzedaje się

Może się zdarzyć, że Twój dom nie zostanie sprzedany tak szybko, jak byś chciał. Jeśli tak się stanie, cena domu może być zawyżona w stosunku do rynku, na którym się znajduje. Powinieneś porównać swoją cenę ofertową z ostatnimi transakcjami sprzedaży porównywalnych obiektów i odpowiednio ją skorygować. Powinieneś też zastanowić się, czy dodajesz ogłoszenia w odpowiednich miejscach oraz czy są one atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Sprzedaż nieruchomości to skomplikowana sprawa pod wieloma względami. Wymaga przygotowania, czasu oraz nakładów finansowych.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.