Wiadomości z Rudy Śląskiej

23-latek prowadził mając prawie 2 promile. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka

  • Dodano: 2020-04-28 10:00

Wzorową postawą wykazał się jeden z kierujących, który jadąc ulicami Rudy Śląskiej zauważył pojazd, który jak sam określił - nie wyglądał najlepiej pod względem technicznym, a prowadzi go mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu.

Wskazany w zgłoszeniu samochód jechał w kierunku Mikołowa, dlatego też na przeciw "podejrzanemu o jazdę na podwójnym gazie" skierowani zostali policjanci z mikołowskiej drogówki. Informacja okazała się trafiona.

23-latek miał w organizmie blisko 2 promile!


Sygnał o budzącym podejrzenia pojeździe i jego kierującym policjanci mikołowskiej drogówki otrzymali od dyżurnego rudzkiej policji wczoraj (27 kwietnia) po godzinie 19.00. Tam bowiem jeden z zaniepokojonych obywateli, jadąc ulicami miasta zauważył szarego wolkswagena, którego kierujący może być nietrzeźwy, na co wskazywał sposób jego jazdy.  Spore wątpliwości wzbudził także wygląd samochodu, który według zgłaszającego mógł świadczyć o technicznej niesprawności.

23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, został zatrzymany w Mikołowie na ulicy Gliwickiej

Badanie stanu trzeźwości dało wynik pozytywny: blisko 2 promile alkoholu w organiźmie. Okazało się także, iż rudzianin już od ubiegłego roku ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii wydany przez sąd rejonowy.

Mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień, a jego samochód odholowany na policyjny parking. Mundurowi stwierdzili w pojeździe kilka usterek, co - w myśl przepisów prawa o ruchu drogowym - stanowi wykroczenie.

Za swoje dalece nieodpowiedzialne zachowanie 23-latek stanie przed sądem

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania kierujemy do zgłaszającego, który wykazał się wzorową obywatelską postawą. Jego natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Bebe

    Od raza 5 lat i 50 000 zl kary. Rozumu by go nauczyło.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.