Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

47-latek prowadził pod wpływem alkoholu i usiłował wręczyć policjantom łapówkę

 • Dodano: 2019-12-24 06:30, aktualizacja: 2019-12-24 06:49

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 47-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna usiłował wręczyć mundurowym łapówkę, w zamian za „przymkniecie oka" na całą sytuację. Teraz, za próbę skorumpowania mundurowych, grozi mu do 10 lat więzienia i kara grzywny za jazdę po alkoholu.
 

Do zdarzenia doszło na ulicy Halembskiej w Rudzie Śląskiej podczas poniedziałkowej akcji „trzeźwy poranek”. Policjanci z wydziału ruchu drogowego rudzkiej komendy prowadzili poranne badania trzeźwości, gdy jednemu z badanych kierowców urządzenie pomiarowe wykazało obecność alkoholu. 47-letni mężczyzna miał w swoim organizmie 0,5 promila tej substancji. Taka wartość jest graniczną pomiędzy wykroczeniem, a przestępstwem, jeszcze wskazującą na popełnienie wykroczenia, jakim jest kierowanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji, zaproponował łapówkę w zamian za "załatwienie sprawy". Pomimo pouczeń o odpowiedzialności karnej w związku z próbą przekupstwa, 47-latek powiedział, że nie może stracić pracy i wręczył policjantom 400 złotych. W efekcie został zatrzymany. Teraz odpowie nie tylko za jazdę po alkoholu, ale i próbę skorumpowania policjantów. Za te czyny grozi kara do 10 lat więzienia oraz grzywna połączona z zakazem kierowania pojazdami.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Ktoś

  a prawda jest taka że gdyby to nie było tylko 400, a tyle ile by pasowało (dzieląc na dwóch) to byście o tym nie napisali nawet :)

 • Ktoś

  a prawda jest taka że gdyby to nie było tylko 400, a tyle ile by pasowało (dzieląc na dwóch) to byście o tym nie napisali nawet :)

 • boluś

  Tylko śtyry stówki ? ni dziwota że sie obrazili to po dwie na łeb! A TU ŚWIĘTA I NOWY ROK i jak to takom drobnicom obskoczyć?

 • Em41

  Brawo nareszcie kontrola na ul. Halembskiej ! Prosimy o wiecej,bo ul. halembska to raj dla piratow drogowych,rowniez tych ktorzy prawadza autobusy i ciezarowki !

 • Yaruś

  Widać że dla ciebie Halembska kończy się koło "Stodoły". Kontrole trzeźwości są bardzo często prowadzone pod wiaduktem autostrady, tam też jest Halembska

 • Kierowca

  Brawo do policji ze nastepny wyeliminowany a te 400 zł chciol dac Policji na przysłowiowe waciki

 • Jakiś

  Bij im brawo oczywiście, udaremnione wykroczenia i przestępstwa opublikują ale to ile kto wziął poza regulaminem i za co? nikt się nie dowie tylko wie ten kto wziął albo dał.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.