Wiadomości z Rudy Śląskiej

56-letni rudzianin ukradł portfel a skradzioną kartą płacił za... alkohol!

 • Dodano: 2021-10-13 13:30

Kryminalni z rudzkiej dwójki zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który ukradł portfel i znajdującą się w środku kartą bankomatową płacił za alkohol. Rudzianin obciążył cudze konto bankowe, aż dziewięciokrotnie. Wkrótce usłyszy zarzutów kradzieży. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Zarzuty za kradzież i płacenie cudzą kartą

Śledczy z komisariatu 2 prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z terenu ogródka działkowego portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi. Z ich ustaleń wynikało, że ktoś posługiwał się jedną ze skradzionych z portfelem kart bankomatowych. Złodziej z portfela wyjął kartę umożliwiającą płatności szybkie płatności bez autoryzacji, a resztę wraz z dokumentami wrzucił do skrzynki pocztowej. Następnie szybko rozpoczął zakupowe szaleństwo i płacił nią dziewięciokrotnie za zakupy do momentu zablokowania. Okradziony rudzianin odzyskał portfel z dokumentami, a kryminalni z wireckiego komisariatu nie dali za wygraną i pomimo upływu czasu ciągle szukali sprawcy.

Intensywna praca stróżów prawa doprowadziła do ustalenia danych złodzieja

56-letni mężczyzna został zatrzymany i opowiedział policjantom, że korzystając ze skradzionej karty, kupował alkohol. Sprawcą zajęli się już śledczy, którzy wkrótce przedstawią mu zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Misia

  kolejny slonski złodziej złapany, trza oddzielić plewy od ziarna

 • jak się bawić

  wywalone miał na dzisiejsze możliwości techniki, ukradł żeby się napić... raczej jest na etapie "nic mnie nie zaskoczy" ewentualnie sam zaskakuje, jak złapie zaskok to już tygodni, panta rhei , hihihi

 • Tere

  Stary a gupi i w dodatku złodziej.

 • jo

  chociaż dokumenty wrzucił do skrzynki ,ale tak ,czy siak ,to złodziejom łapy poup ...,koniec i kropka

 • przodowy

  56 lat to już emeryt na śląsku

 • carioka1

  A co to ma do rzeczy ? złodziej to złodziej i kara musi być !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.