Wiadomości z Rudy Śląskiej

800 plus od stycznia już pewne. Rząd przyjął ustawę

 • Dodano: 2023-06-27 14:15

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Tym samym już od stycznia 2024 roku, świadczenie 500 plus zostanie podniesione do 800 zł miesięcznie na każde dziecko w rodzinie. 

Waloryzacja 500 plus

We wtorek, 27 czerwca Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada podwyższenie wysokości świadczenia z 500 do 800 złotych. Świadczenie w podwyższonej kwocie będzie wypłacane od stycznia 2024 roku. Z okazji podpisania nowelizacji ustawy, odbyła się plenerowa konferencja prasowa, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Cały ten wielki program jest programem podnoszenia szacunku wobec rodzin, zwiększenia szans dla wszystkich naszych dzieci, tak, żeby mogły sobie pozwolić na zajęcia pozalekcyjne: na dodatkowe lekcje tańca, muzyki, zajęcia sportowe, na wyjazd na wakacje. [..] 500 Plus to program, który praktycznie wyeliminował ubóstwo. Pojawiają się rankingi Unii Europejskiej, które pokazują, że jesteśmy w pierwszej trójce, czwórce państw, które mogą się poszczycić największymi sukcesami w wyeliminowaniu ubóstwa – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Politykom towarzyszyły dzieci, które również symbolicznie podpisały nowelizację ustawy.

800 plus – zasady przyznawania

Świadczenie wciąż będzie przyznawane na każde dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18. roku życia. Będzie wypłacane co miesiąc. To, czy świadczenie zostanie przyznane, nie jest uzależnione od sytuacji materialnej rodziny. Aby otrzymać 500 plus w podwyższonej kwocie, nie ma konieczności składania nowego wniosku – świadczenie zostanie podniesione z urzędu. Rodzice, którzy nie pobierają 500 plus na dziecko mogą się o nie starać składając wniosek w formie elektronicznej. 

Kiedy wypłata 800 plus?

Mimo że 800 plus będzie obowiązywało od 1 stycznia, to wypłata świadczenia, w nowej wysokości ma nastąpić do 29 lutego! Wydłużenie terminu wypłaty 800 plus wynika z konieczności wprowadzenia zmian w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych koniecznych do sprawnego odsługiwania programu. Wypłata 500 plus nastąpi z wyrównaniem do 1 stycznia 2024 roku.

Komentarze (65)    dodaj »

 • Ja

  A dlaczego tak jak chce PO ten dodatek nie wproadza się już od teraz ,a dopiero od początku roku.

 • Strzelnica

  Nie ma nic lepszego niż PIS, hołota z PO, oddać 500+ i nie pobierać od 2023 800+, tam iść sobie do ryżego.

 • The Truth

  Spoko nie ma problemu. Rata kredytu tak jak za rudego i ceny wszystkie jak za rudego. Bardziej mi się będzie opłaca

 • ROCCO

  Rudolf, wyrzuć z mieszkania tego faceta, przecież całe życie nie będziesz mówił do niego WUJKU.

 • Adolf

  Wymiencie mi choc jedna rzecz jaka dostaliscie za rzadu PO ? powiem ze jedno wielkie NIC. A od PIS mam 500+ na dwojke dzieci, w rodzinie dodatkowe emerytury, darmowe leki. A co chce wam dac PO ? Kolorowe tecze, fale migrantow i prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Dlatego PIS musi wygrac wybory zeby nie zrobic z Polski kolorowego zachodu

 • lol

  to powiedz mi z tego powodu czego sie dorobiłeś przez ostatnie 8 lat? w czym masz sie lepiej?

 • Diagnoza

  Jo ci wymienia ta rzecz.Fanatyczna nienawiść do Pisu.Wyhodowali ją w sobie i już nic nie jest w stanie ich z tego wyleczyć.Wierzcie mi,że gdyby Polska stała się nawet krajem miodem płynącym ,niczego by ludziom nie brakowało to ich wrogiego nastawienia do tego ugrupowania nic nie jest w stanie zmienić.Paskudna przypadłość.

 • andre

  Dlatego trzeba wybrać KONFEDERACJĘ. Lepiej jak będą nie zabierać (przynajmniej nie tyle co obecna banda). Po za tym reszta to podżegacze wojenni i socjaliści.

 • ruda

  Słynne cytaty PO -Pieniędzy nie ma i nie będzie,albo ten ,też jest dobry ,,Jeśli ktoś w Polsce wie, gdzie te miliardy leżą zakopane i można je natychmiast uruchomić, i porozdawać ludziom, to ja będę najszczęśliwszym premierem w Europie "No i jeszcze to "Gdyby rząd miał guziki i na jednym byłoby napisane "niskie ceny żywności", a na drugim "wysokie", to ja bym nic innego nie robił tylko bym naciskał ten guzik "niskie ceny". Fajny jest tyn donald ,taki dowcipny.

 • boluś

  Żodyn 'DZIADowski' SOCJAL niy wyeliminuje ubóstwa ! Uczciwo i Godno PŁACA dla wszystkich ! A niy tylko dlo Uprzywilejowanej CHOŁTY ! W PolSZCZE Bieda sponsoruje Bogactwo !

 • KING

  TYLKO PIS, KOMU SIĘ NIE PODOBA ODDAĆ 500+,A OD STYCZNIA NIE POBIERAĆ 800+.

 • ryży

  POdobno Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus ,prawda to jest ?

 • Zobk

  Do roboty nieroby a nie tylko żebry. To z naszej pracy macie te zapomogi patole.

 • xyz

  Ty nie pobierasz już dawno połączenia z mózgiem...

 • Rudolf

  Twoja mama odda tak samo łatwo jak oddaje konkubentom.

 • HIHIHI

  Twoja mamusia już dawno się oddała żulom.

 • KING

  Rudolf, właśnie powstałeś z takiego związku bękarcie jeden.

 • Rudy

  Był sobie Janusz, była Grażyna, mieli trzy cóki,jednego syna.Janusz był w łóżku niezłym ogierem, trunków wszelakich był koneserem,a że od zawsze pracował "zdalnie" toteż rodzince żyło się marnie.Janusz od dawna ciągnie z opieki, ma na ubrania, jedzenie, leki.Co go obchodzi jakaś tam fala?On jest szczęśliwy, żyjąc z socjala.Inne ma zdanie sąsiad Janusza, który co rano do pracy rusza.Sąsiad pracuje na dwa etaty; ma dom w kredycie, auto na raty.Jeśli zarobi więcej niż musi fiskus nadwyżkę z niego wydusi.Janusz problemów takich nie miewa, leżąc w swym łóżku leniwie ziewa.Dopóki rządzi "zbawca narodu" jego rodzina nie umrze z głodu.Takich jak Janusz jest u nas wielu; pomogli władzy w dojściu do celu.Dzięki tej władzy, ich tanim chwytomwszyscy płacimy dziś pasożytom.

 • POsożyt

  Na szczęście Rudy takie sieroty jak ty nie mają tu nic do godkI to jest piękne!

 • wyborca

  Bardziej smutne jest to, że ludzie pracujący na etatach mają mniejsze dochody niż ci z socjala. Tu nie chodzi o 500 czy 800 ale o cały socjal konstrukcję przepisów. Sama kasa na dzieci, szczerze nie wiem dlaczego tak wiele osób to boli, skoro jesteśmy w UE (większość krajów płaci na dzieci wiele więcej niż Polska) to powinno być wsparcie. W naszym kraju to typowo polityczna sprawa jest infalcja od ponad roku a ta waloryzajca będzie od stycznia przecież to nie ma logiki. Ps tu tak wielu oburzonych, dlaczego nie piszecie do Miasta do Prezydenta by docenił uczniów z paskiem dlaczego nie ma stypy naukowej??? Bo pewnie łatwiej ty wylać wiadro pomyj!!!

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również