Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja "Trzymaj się prawego pasa"

 • Dodano: 2020-01-09 09:30, aktualizacja: 2020-01-20 12:05

Przez najbliższe dwa dni, śląscy policjanci na drogach naszego województwa prowadzić będą akcję: "Trzymaj się prawego pasa". Jej celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest pusty.

Dzisiaj od godz. 9.00 do 13.00 na drogach - DK88 (Gliwice – Bytom) –, DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1 oraz jutro (10 stycznia br.) od godz. 9.00 do 13.00 na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4, śląska drogówka prowadzi działania: "Trzymaj się prawego pasa”. W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwować przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

Komentarze (12)    dodaj »

 • nax

  Niech zrobią jeszcze Akcję Zapalaj Światła !!!

 • Minner

  Na dts to by musieli byc dziynnie przez 24h na odcinku od Rudy do Gliwic i rozstawieni co 200m.Jezdza staruchy po 80 lewym. A jak mu zatrabisz to jeszcze pretensje.

 • ja

  Nie tylko staruchy. Lalunie w firmówkach co nic nie widzą i nie słyszą. A tak poza tym to w każdej grupie wiekowej i zawodowej znajdziemy takich palantów.

 • santa13

  no i brawo, tylko, że tak jak już pozostali wspominali, powinno to być codziennością, a nie jak w pokemonach community day :D

 • mgx

  A gdyby jeszcze dodać akcję wyłapywania jeżdżących na światłach dziennych we mgle i/lub deszczu.... kupa kasy do wzięcia... Czekam na taką akcję...

 • Grześ

  Akcja długo wyczekiwana przez większość kierowców, tylko godziny całkowicie nie trafione. Powinno się to przeprowadzić 5:30 - 8:00 i 13:00 - 16:00.

 • Andrzej

  O ty porze kolego nie dali by rady.Poza tym ich podejście jest negatywne,bo uważają iż gdy ktoś przez jakiś krótki odcinek jedzie w ten sposób ..to jest OK.Poza tym za dużo papierologi.Na dwa dni się zgodzą.Ale sama akcja OK jednak powinna być podczas ich rutynowych przejazdów stosowana.

 • Luki

  Nie ma tak wielkiego parkingu żeby wszystkich zatrzymać.

 • mgx

  Brawo. Tylko, szkoda że tak krótko będzie trwała ta akcja. Z mandatów za taką jazdę spokojnie można uczynić stały dochód.

 • Binia

  Gdyby jeszcze ci jadący lewym pasem patrzeli w lusterko wsteczne... Nie musialabym tyle mrugać

 • Europa

  Akcje takie powinny być codziennością i nakładane mandaty, w godzinach sztytu zapobiegnie to tworzenie się takich korków, a nie jeden wjeżdżając na trasę szybkiego ruchu mimo że jest pusto atakuje środkowy pas.

 • KAFI

  DTŚ jest typowym przykładem "JAZDY ŚRODKOWYM"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również