Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja "Trzymaj się prawego pasa"

 • Dodano: 2020-01-09 09:30, aktualizacja: 2020-01-20 12:05

Przez najbliższe dwa dni, śląscy policjanci na drogach naszego województwa prowadzić będą akcję: "Trzymaj się prawego pasa". Jej celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest pusty.

Dzisiaj od godz. 9.00 do 13.00 na drogach - DK88 (Gliwice – Bytom) –, DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1 oraz jutro (10 stycznia br.) od godz. 9.00 do 13.00 na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4, śląska drogówka prowadzi działania: "Trzymaj się prawego pasa”. W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwować przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • nax

  Niech zrobią jeszcze Akcję Zapalaj Światła !!!

 • Minner

  Na dts to by musieli byc dziynnie przez 24h na odcinku od Rudy do Gliwic i rozstawieni co 200m.Jezdza staruchy po 80 lewym. A jak mu zatrabisz to jeszcze pretensje.

 • ja

  Nie tylko staruchy. Lalunie w firmówkach co nic nie widzą i nie słyszą. A tak poza tym to w każdej grupie wiekowej i zawodowej znajdziemy takich palantów.

 • santa13

  no i brawo, tylko, że tak jak już pozostali wspominali, powinno to być codziennością, a nie jak w pokemonach community day :D

 • mgx

  A gdyby jeszcze dodać akcję wyłapywania jeżdżących na światłach dziennych we mgle i/lub deszczu.... kupa kasy do wzięcia... Czekam na taką akcję...

 • Grześ

  Akcja długo wyczekiwana przez większość kierowców, tylko godziny całkowicie nie trafione. Powinno się to przeprowadzić 5:30 - 8:00 i 13:00 - 16:00.

 • Andrzej

  O ty porze kolego nie dali by rady.Poza tym ich podejście jest negatywne,bo uważają iż gdy ktoś przez jakiś krótki odcinek jedzie w ten sposób ..to jest OK.Poza tym za dużo papierologi.Na dwa dni się zgodzą.Ale sama akcja OK jednak powinna być podczas ich rutynowych przejazdów stosowana.

 • Luki

  Nie ma tak wielkiego parkingu żeby wszystkich zatrzymać.

 • mgx

  Brawo. Tylko, szkoda że tak krótko będzie trwała ta akcja. Z mandatów za taką jazdę spokojnie można uczynić stały dochód.

 • Binia

  Gdyby jeszcze ci jadący lewym pasem patrzeli w lusterko wsteczne... Nie musialabym tyle mrugać

 • Europa

  Akcje takie powinny być codziennością i nakładane mandaty, w godzinach sztytu zapobiegnie to tworzenie się takich korków, a nie jeden wjeżdżając na trasę szybkiego ruchu mimo że jest pusto atakuje środkowy pas.

 • KAFI

  DTŚ jest typowym przykładem "JAZDY ŚRODKOWYM"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.