Wiadomości z Rudy Śląskiej

Święto Herbu Miasta, czyli pierwszy dzień Dni Rudy Śląskiej za nami!

  • Dodano: 2024-06-15 10:15, aktualizacja: 2024-07-06 14:06

Ruda Śląska obchodzi 65. urodziny - z tej okazji Dni Rudy Śląskiej w tym roku będą trwały trzy dni. Pierwszego dnia obchodziliśmy Święto Herbu Miasta, był to zatem dzień wypełniony wspaniałą muzyką w wykonaniu Artis Symphony Orchestra pod dyrekcją Jeana-Clude’a Hauptmanna.

Artis Symphony Orchestra na Święcie Miasta

W piątek, 14 czerwca, na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu rozpoczeliśmy tegoroczne Dni Rudy Śląskiej. O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert Artis Symphony Orchestra. Zespół pod dyr. Jean-Claude’a Hauptmanna wykonał utwory w klimacie "Jak za dawnych lat".

- Świętujemy 65-lecie miasta w tych granicach. Dzisiaj świętujemy, wspominając herb i hejnał naszego miasta. Ja życzę Państwu dobrego świętowania i udanego koncertu - mówił Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. 

Dni Rudy Śląskiej 2024

Dni Rudy Śląskiej to impreza cykliczna organizowana zwykle w czerwcu w Rudzie Śląskiej, zazwyczaj na terenie Terenów Targowych w Wirku. Mieszkańcy Rudy Śląskiej i okolicznych miast bawią się podczas koncertów. Co jeszcze czeka nas podczas tegorocznego świętowania?

Dzisiaj, 15 czerwca, na rynku w Nowym Bytomiu, w ramach kina plenerowego odbędzie się pokaz filmu "Priscilla" w reżyserii Sofii Coppoli. Będzie on poprzedzony występem niespodzianką. Początek o godz. 19:00.

Trzeci dzień święta miasta zaplanowano na terenach targowych przy ul. Kupieckiej w Wirku. Imprezę rozpocznie Michał Gabor, który wystąpi o godz. 16.30. Po nim ok. godz. 17.30 sceną zawładną laureaci konkursu „O rudzki mikrofon”. Przypomnijmy, że tegoroczną edycję wygrała Emilia Diotallevi. Sarah James zaprezentuje się w godzinnym repertuarze o godz. 18.00. Z kolei o godz. 19.15 wystąpi Patrycja Markowska z gościem specjalnym. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, której występ zakończy obchody tegorocznych Dni Rudy Śląskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również