Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Targowiska w Rudzie Śląskiej zostają zamknięte!

 • Dodano: 2020-03-24 17:45, aktualizacja: 2020-03-25 14:58

Wszystkie targowiska w Rudzie Śląskiej, w trybie natychmiastowym, zostają zamknięte. Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, decyzję tę podjął na podstawie pisma Śląskiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej.


AKTUALIZACJA: Służby sanitarne wycofały się z wczorajszej decyzji o zamknięciu targowisk. Od jutra (26.03) rudzkie targowiska zostaną ponownie otwarte. Poinformował o tym wiceprezydent Krzysztof Mejer.

- Służby sanitarne wycofują się z wczorajszej decyzji o zamknięciu targowisk. W związku z tym informuje, że od jutra rudzkie targowiska zostaną ponownie otwarte. Przypominam jednak, że wciąż będzie obowiązywał na nich zakaz sprzedaży produktów niespożywczych. Jednocześnie apeluję do wszystkich, zarówno sprzedających, jak i kupujących o przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Przede wszystkim proszę pamiętać o właściwej higienie rąk, zachowaniu bezpiecznej odległości (min. 1,5 metra) oraz w miarę możliwości o dokonywaniu płatności bezgotówkowych - napisał Krzysztof Mejer.


- Informujemy Państwa, że od dziś wszystkie targowiska w mieście, w trybie natychmiastowym, zostają zamknięte. Wszyscy dzierżawcy targowisk w Rudzie Śląskiej zostali już poinformowani o wydanym zakazie. Wszystkich za utrudnienia i niedogodności przepraszamy. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość i o przestrzeganie zakazów ustanowionych przez władze państwowe - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Władze miasta zapewniają, że decyzja ta jest podyktowana troską o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i handlowców.

- Bardzo proszę Państwa o ostrożność w trakcie robienia zakupów w sklepach. I pamiętajcie, żeby jak najczęściej myć ręce. Dzięki stosowaniu zasad higieny możecie uniknąć choroby! - napisała Grażyna Dziedzic.

To kolejny krok w walce z koronawirusem w Rudzie Śląskiej. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia SARS-CoV2, ostatnio zamknięte zostały miejskiej place zabaw, stadion lekkoatletyczny, Burloch Arena i boiska typu Orlik.

Rudzki magistrat zadecydował także o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Sygnalizacje zostały przełączone w tryb pracy stało-czasowej a przyciski detekcji pieszych zostały wyłączone.

Do odwołania zamknięte pozostają również:

Zobacz także

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Zyg

  Zakichane panikarze piszą bzdurne komentarze ,wszystkich ludzi denerwują i surową karą stresują ,jak co roku o tej samej porze obywatele na grypę chorują ,walczą z nią i się nie przejmują .

 • John

  Pani Prezydent i prezydenci zastanowcie się wraz z sanepidem co chcecie osiągnąć tym rozporządzeniem .Wnioskuje z tego że jesteśmy bogatym miastem mamy po respiratorze na głowę , więc nie ma strachu . Proszę pamiętać o megafonach na targu trzeba informowac lud o zagrożeniu ! Takim postępowaniem musicie być świadomi że dokładacie swoje 5gr do czyjejś śmierci bądź samej choroby musicie to mieć w swojej głowie i sumieniu .Zdrowia życzę!

 • ola

  Człowieku nie panikuj nie ma tak groznie jak przypuszczano.

 • Jo

  Brawo!!!! Teraz możemy zarazić się w kolejkach w Netto, Biedronce, Kauflandzie. Bo zamiast kupić w mało zatłoczonym targu kupuje w kupie ludzi stojących do kas i przeciskających się między regałami. A to tylko po to by np kupić 2 kg kartofli i sałatę i warzywa na zupę a nie piwo, czipsy, płyn do podłogi, srajtaśmę etc etc... Ale ktoś pomyślał... BRAWO!

 • Hajer

  Jak to jest że inni musieli zamknąć handel na targu w halembie II a Nowoki bez stresu warzywniok handluje brawo ty....

 • MAX

  To jakim cudem działa targ na Halembie skoro Prezydent Miasta w dniu wczorajszym zamknęła ?

 • szprica

  Zapodać jej ,,Pawulon".

 • GAL

  Bo dziś się okazało że to bezprawne.

 • ANTY UE

  Ten wirus to jest zasłona dymna aby banki centralne nie były winne za kryzys. Teraz legalnie mogą drukować pieniądze. Wojna ekonomiczna między państwami trwa w najlepsze bez wystrzelenia jednego pocisku.

 • Mody

  A na Halembie część targu normalnie handluje

 • Życzliwy

  A na frynie na targu dalej budy otwarte

 • Mimi

  I bardoz dobrze. Staro oma siedzi w doma

 • Hanka

  A moze tak jak w markietacz ograniczyc ilodc osob na targowisku a nie od razu zamykać.Znowu popieracie tylkozagraniczny kapitał a polakow macie gdzieś

 • Torg

  Zaś Mejer. Grazia to już nic nie robi

 • Whs

  Znajoma z nerwów wychodzi z domu dwa razy dziennie i chodzi po sklepach typu rosman, pepco, biedronki itd. Kupuje po 1 rzeczy i wraca do domu. Ona tak musi i koniec. Co mam z nią zrobić?

 • wariatka

  Uspać, podać psychotrop.

 • Xx

  Zamknac jak nie rozumi

 • Michał

  To samo powinno być z przemysłem ciężkim przynajmniej na 14 dni tam są wielkie skupiska ludzi jak będzie jedna osoba zarażona wśród nich to niech każdy sobie dopisze....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.