RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Zabójstwo w Rudzie Śląskiej. Sprawcą jest 24-letni siostrzeniec ofiary

 • Dodano: 2021-12-20 09:30, aktualizacja: 2021-12-23 23:34

W Rudzie Śląskiej doszło do morderstwa. Podejrzany jest już zatrzymany. To 24-letni siostrzeniec ofiary. 


AKTUALIZACJA 19:00

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki, kuzynki sprawcy. 

- Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy w sprawie zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki pozwolił na przedstawienie 24-latkowi najcięższych zarzutów. Decyzją sądu, za te zbrodnie, rudzianin został tymczasowo aresztowany - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Na poniedziałkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek śledczych i zastosował wobec rudzianina 3-miesiące tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.


AKTUALIZACJA 13:00

24-letni napastnik po dokonaniu zbrodni uciekł i ukrywał się. Dla zmylenia śladów w innym miejscu zostawił swój samochód. Następnego dnia został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, jakie motywy kierowały mężczyzną, w czasie brutalnej napaści na członków swojej rodziny.

Mężczyzna jeszcze dziś ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.


AKTUALIZACJA 11:00

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 24-letni siostrzeniec ofiary, z nieznanych jeszcze powodów, zadał 49-letniej kobiecie wiele ciosów w głowę kostką brukową. Następnie pobił i próbował udusić jej 13-letnią córkę. 

Zamordowana kobieta była nauczycielką w III LO w Kochłowicach.


AKTUALIZACJA 10:00

W piątek wieczorem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionej kobiety w jednym z domów przy ul. Poniatowskiego. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali 49-letnią kobietę z poważnym urazem głowy i pobitą jej 13-letnią córkę.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Z pierwszych ustaleń wynikało, że sprawcą mógł być 24-letni siostrzeniec pokrzywdzonej. Po kilku godzinach pomimo starań lekarzy kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Szeroko zakrojone czynności poszukiwawcze, pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się sprawcy i jego zatrzymanie. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny, przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Brutalne zabójstwo w Rudzie Śląskiej 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 17 grudnia. Jak poinformował oficer prasowy KMP Ruda Śląska - asp. szt. Arkadiusz Ciozak, w jednym z budynków przy ulicy Poniatowskiego doszło do zabójstwa. Zginęła mieszkanka Rudy Śląskiej. Sprawca tej zbrodni, 24-letni siostrzeniec ofiary, został zatrzymany już przez policjantów. 

Na razie policja nie ujawnia szczegółowych informacji dotyczących sprawy. Trwa policyjne śledztwo. 

Już wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj »

 • Mimoza

  I znowu Ruda slawna

 • pogarda

  no to ładnie matka wychowała sobie synalka .Ponad 20 lat karmiła bandyte a ten zabił jej siostre

 • Jorg

  Trzymaj sie Benek

 • Saper

  Benek barany co dają łapkę w dół to mąż zamordowanej. Trzymaj sie Benio

 • RR

  Myślę, że niektóre komentarze są nie na miejscu. Nigdy wychowując dzieci jak najlepiej według naszego mniemania nie mamy pewności, co wydarzy się w ich dorosłym zyciu.Należy bardzo współczuć obu rodzinom i wierzcie mi, nie chcielibyście być teraz na miejscu tej matki, która straciła siostrę i poniekąd syna. Wydawać złe opinie o kimś może ten, który nigdy się nie myli w swoim życiu. Wyrazy współczucia dla rodziny od sąsiadów.

 • Bunia

  Wreszcie jakaś mądra wypowiedź. Mimo całego okrucieństwa tej zbrodni, nie możemy przestać być ludźmi. Szczerze współczuję rodzinie i bliskim. A nam wszystkim: zdrowych i spokojnych...

 • Zięć szatana

  Motyw okultyzmu nie jest wykluczony

 • Nowe Trendy

  Okultyzm juz jest 'niemodny' teraz dopalamizm jest na topie

 • Rudzianka

  Podejrzewam zażycie narkotyków lub dopalaczy. Współczuję rodzinie zabitej kobiety i dziewczynce, która została skrzywdzona.

 • Pasiflora

  Współczucia dla rodzin i bliskich.

 • Magda

  koszmarny jest ten śląsk .Sprawcy życzę najgorszych chorób i odmowy leczenia a każdym szpitalu

 • fajerberga

  Prędzej ciebie choroba weneryczna dopadnie i nie powinni cię leczyć.

 • Rudzianka

  Co ma wspólnego Śląsk z tym wydarzeniem ? W reszcie kraju nie dzieją się takie rzeczy?

 • Sasiad

  A w niedziele pójdziesz do kościoła katoliku? "nie sądźcie a nie będziecie sądzeni"

 • Heretyk

  Nie mieszaj do tego katolików i kościoła.

 • Łukasz

  Decyzja w każdym normalnym kraju powinna być jedna - kara śmierci.

 • jo...

  No zrobic mu tak samo z kostką brukowa i nożem np.na rynku niech nastepni tacy [...] widzą co ich czeka za taki sam czyn.lub posłać go na granica z Białorusia niech pokaze swoje bohaterstwo z rymi co chcą wejsc do Polski nielegalnie .

 • déjà vu

  ten dziad nie będzie bronić polszy tylko spiepszy do Łukaszki swego kumpla hehe

 • Ja

  Jad żmiji z ciebie tryska padalcu

 • Obserwator

  Czyli ma na granicy mordować nielegalnych imigrantów..? Czy ty masz równo pod sufitem..? Mieszać tragedię rodzinną z problemem imigracyjnym..?Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich bliskich. Straszna, niewyobrażalna tragedia..

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.