Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aktualne zasady i zalecenia dotyczące funkcjonowania rudzkiego magistratu

 • Dodano: 2020-10-15 11:00

Dzisiaj prezydent Grażyna Dziedzic za pośrednictwem mediów społecznościowych przypomniała o zasadach funkcjonowania rudzkiego magistratu. Na razie Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej działa normalnie i przyjmuje petentów. Prezydent zaapelowała jednak o korzystanie z innych form kontaktu z magistratem.

W ostatnich dniach w całym kraju odnotowywano wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Dziś padł rekord – w Polsce potwierdzono 8099 nowych przypadków zakażenia. Niepokojącą sytuację można zaobserwować także w Rudzie Śląskiej, dlatego prezydent Grażyna Dziedzic zaapelowała o unikanie większych skupisk ludzkich.

- Starajmy się unikać większych skupisk ludzkich. Takim miejscem bez wątpienia jest urząd miasta. Aktualnie robimy wszystko, by pracował on normalnie, a wszystkie sprawy załatwiane były przez urzędników na miejscu. Zachęcam jednak - o ile to możliwe – do korzystania z innych form kontaktu z magistratem - napisała Grażyna Dziedzic.

Prezydent Rudy Śląskiej przypomniała, że wszelkich informacji można zasięgnąć telefonicznie oraz mailowo. Dodatkowo część wniosków da się złożyć za pośrednictwem platformy e-PUAP. W przypadku rejestracji pojazdu można umówić się na wizytę na konkretny dzień i godzinę z wykorzystaniem elektronicznego systemu rezerwacji.

- Pamiętajmy, że zakup lub zbycie pojazdu zarejestrowanego już na terenie kraju należy zgłosić w Wydziale Komunikacji. W tym celu wystarczy przesłać lub dostarczyć do magistratu kopię umowy kupna bądź sprzedaży wraz z wnioskiem 5.2 znajdującym się w Biuletynie Informacji Publicznej. W przypadku kupna pojazdu zarejestrowanego nie ma więc obowiązku stawiania się w czasie epidemii w urzędzie w celu jego przerejestrowania, można go bowiem użytkować na dotychczasowych tablicach i dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli zostanie zgłoszony fakt kupna pojazdu, obowiązek wynikający z ustawy zostanie spełniony - napisała prezydent.

Grażyna Dziedzic przypomniała także o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie Urzędu Miasta oraz zachowania dystansu.

- Proszę także, aby na wizytę do urzędu - o ile sytuacja tego nie wymaga – nie zabierać ze sobą osób towarzyszących, tym bardziej że przy jednym stanowisku powinna znajdować się tylko osoba, której dotyczy dana sprawa. I jeszcze najważniejsza zasada - każda osoba wchodząca do magistratu zobowiązana jest do zasłonięcia ust i nosa. Obowiązuje także zachowanie dystansu oraz dezynfekcja rąk. Dbajcie Państwo o siebie i innych! - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Warto przypomnieć, że do tej pory w Rudzie Śląskiej potwierdzono 1 301 przypadków koronawirusa. 1 285 osób przebywa na kwarantannie, a 14 jest hospitalizowanych. 20 osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Ernest_Vitczok

  Pierdu pierdu a realia, wchodzisz do Urzędu a tam do kasy kolejka a cały korytarz, część debili niemal sobie wchodzi na plecy, co jakiś czas idzie ktoś bez maski, (nie wiem czy to pracownik czy jakiś antygłąb). Idziesz do komunikacji to samo, osoba na osobie, dystans to pobożne życzenie. Meje twierdzi, że nie ma ogniska a ja twierdzę, że Urząd Miasta jest ogniskiem!

 • Krojcok

  Nie musisz tego robić. Po miesiącu nawet jak się nie zgłosisz urząd wyrejestruje trwoj samochód "z urzędu".

 • Tomek

  Nie jestem pewien tego że masz racje ponieważ jeszcze żaden urząd w tym kraju nie podarował nikomu nawet złotówki, tymczasem za decyzje o wyrejestrowaniu pojazdu liczą sobie śmieszne bo śmieszne ale jednak 10 zł .

 • Greg

  Kiedy płatne parkowanie w centrum miasta???

 • Tomek

  Jak Ty się z niego wykludzisz o ile w ogóle wiesz co to znaczy :-)

 • Tomek

  Złomowanie samochodu , stacja demontażu unieważnia tablice, wydaje stosowne zaświadczenie i co ????Wydawałoby się koniec kłopotu, niestety nie...Trzeba się znowu udać do urzędu żeby Bóg jeden wie po co złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i zapłacić 10 zł :-(.Większość spraw powinno się załatwiać przez internet unikając kontaktu tym bardziej w czasie pandemii, niestety urząd potrafi tylko grafikę wkleić jak się zachować podczas niepotrzebnej wizyty w tym właśnie urzędzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.