Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alert RCB w związku z pożarem w Siemianowicach Śląskich

 • Dodano: 2024-05-10 14:30

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert w związku z pożarem w Siemianowicach Śląskich. Teren pożaru wynosi ok. 5,5 tys. m2. Na miejscu działa 40 samochodów gaśniczych.

"Uwaga! Pożar substancji chemicznych w Siemianowicach Śląskich. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz, zostań w domu i zamknij okna" - czytamy w treści komunikatu.

RCB swój komunikat skierowało do osób przebywających w Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Zabrzu i pow. będzińskim.

Pożar składowiska odpadów w Siemianowicach Śląskich

Płonie duże składowisko odpadów umiejscowione przy ul. Wyzwolenia w Siemianowicach Śląskich,  w dzielnicy Michałkowice. Słup dymu jest na tyle duży, że widać go z odległości kilkudziesięciu kilometrów. 

Straż Pożarna powiadomienie o pożarze otrzymała około godziny 9:00, na miejscu od kilku godzin trwają akcje gaśnicze. 

- Z informacji biorących udział w akcji strażaków z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej na terenie składowiska odpadów płoną pojemniki z rozpuszczalnikami i plastik. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach - informują przedstawiciele siemianowickiego magistratu.

Teren pożaru wynosi ok. 5,5 tys. m2. Na miejscu działa 40 samochodów gaśniczych - ponad 160 strażaków, oraz służby chemiczne, które mają za zadanie zbadać skład dymu, by ocenić jego potencjalną szkodliwość. 

Komentarze (8)    dodaj »

 • boluś

  Sorki zmyłka 'w drugo strona do Zbiornika Dziećkowice ! Na Michałkowicach pora roków nazod planowano budowa Spalarni Odpadów ! WIELKIM GURU łod Spalarni mioł być NaSczeklik Komunalki z Siemianowic ! Próbowano GO włączyć w Postępowania Spalarniowe w Rudzie Śl. jako Experta "po stronie Mieszkańców' ale w interesie Inwestora ! Q Uwadze !

 • Ziga z Wirku

  A unia zakazuje pomału palić drewnem w piecach,to dopiero jest paranoja.

 • boluś

  Niy ma zagrożenia ! WYPOLILI a ŚCIEKI SPŁUKAL;I BRYNICĄ do ROGOŻNIKA i KOZŁOWEJ GÓRY ! [...]IZM czystej wody !

 • Wyborca

  Pisali że płonęlo tysiące ton nielegalnych beczek z chemikaliami ciekawe jak to zwiezli że nikt nie widział albo kto przymknął oko i udawal że tego nie widzi w zamian za łapówkę. Tego się nie zwiozło w 1 noc. W tym kraju nic się nie zmienia i nie zmieni ciągle wałki. Kasa kasa I kasa. Za władze Siemianowic powinien się wziąć prokurator bo nie mogło to się odbywać bez ich wiedzy

 • boluś

  UTYLIZACJA Odpadów Niebezpiecznych "po POLSKU" ! Po co tyn Alert RCB ? Skoro Wojewoda ogłosioł CO NIY MA ZAGROŻENIA ? Brawo URZYNDASY !

 • Halymbiok

  Naturalna rzecz że zachodnie odpady ulegają samozapłonowi zupełnie przypadkowo zgodnie z najwyższymi standardami emisj gazów szkodliwych. Z drugiej zaś strony wiadomo że wiart wiał cały czas na południe i nie było możliwości aby toksyczna chmura dotarła do Rudy Śląskiej

 • Kpina + ironia / szydera

  No i już jest miejsce na odpady z niemiec... :-) a jakie to przy okazji ekologiczne... no chyba że to planeta płonie?

 • Gertruda

  Maryjo Królowo Polski dopomóż temu miastu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również