Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aspirant Roman Aleksandrowicz spotkał się z uczniami halembskiej podstawówki

  • Dodano: 2021-04-30 06:00, aktualizacja: 2021-04-30 06:14

Na temat cyberprzemocy, hejtu i naruszaniu dóbr osobistych rozmawiał z uczniami klas siódmych i ósmych asp. Roman Aleksandrowicz z komendy w Rudzie Śląskiej. Zajęcia zorganizowano w formie online, a jak podkreślił na początku nasz profilaktyk – lepiej tak niż wcale. Obecny czas zajęć online jest szczególnie trudnym dla dzieci i młodzieży, która często spotyka się hejtem i przemocą intelektualną w cyberprzestrzeni.

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych w dalszym ciągu realizują naukę jedynie w formie zdalnej. Spędzanie wielu godzin przed komputerem i w internecie niesie za sobą zagrożenia, dlateg

Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 27 w Rudzie Śląskiej

Jedno z tego typu spotkań przeprowadził wczoraj asp. Roman Aleksandrowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 27 z rudzkiej Halemby. Policjant mówił wiele na temat cyberprzemocy i hejtu, przestrzegając, że za czyny karalne popełnione za pośrednictwem sieci młodzież może ponieść odpowiedzialność prawną przed sądem dla nieletnich.

Rozmawiał również o naruszaniu dóbr osobistych, wykorzystywaniu wizerunku innych osób oraz o nierealizowaniu obowiązku szkolnego w formie zdalnej, co jest jednym z przejawów demoralizacji nieletnich. Głównym założeniem policyjnych profilaktyków jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży poszanowania dla drugiej osoby i kultury języka, ponieważ jest to klucz do wzajemnego szacunku.

Rodzice i opiekunowie również nie powinni zapominać, że większa ilość godzin spędzanych teraz przed komputerem może powodować różne niesprzyjające zachowania wśród ich dzieci.

Takie zachowania to:

  • ośmieszanie,
  • dręczenie
  • czy też wyzywanie swoich rówieśników.

Warto czasami zwrócić uwagę na to, czym aktualnie na komputerach czy telefonach zajmują się nasze pociechy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.