Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczna droga do szkoły - policyjne działania już wkrótce!

  • Dodano: 2018-09-04 06:15, aktualizacja: 2020-08-26 07:00

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny.

Wraz z jego początkiem wzrośnie natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkół

Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

Policjanci rudzkiej drogówki wspólnie z kolegami pionu prewencji uczestniczyć będą w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania policjantów mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie czyhają na drogach.

Policja zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności.

Mundurowi chcą poprzez akcję przypomnieć kierowcom, że od września budynki szkolne znów zapełnią się uczniami. A ci muszą bezpiecznie na zajęcia dotrzeć, a po nich wrócić do domu. Policja apelujem zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach szkół, przedszkoli i obiektów sportowych na których ćwiczyć będą dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również