Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczna droga do szkoły - policyjne działania już wkrótce!

  • Dodano: 2018-09-04 06:15, aktualizacja: 2020-08-26 07:00

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny.

Wraz z jego początkiem wzrośnie natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkół

Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

Policjanci rudzkiej drogówki wspólnie z kolegami pionu prewencji uczestniczyć będą w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania policjantów mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie czyhają na drogach.

Policja zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności.

Mundurowi chcą poprzez akcję przypomnieć kierowcom, że od września budynki szkolne znów zapełnią się uczniami. A ci muszą bezpiecznie na zajęcia dotrzeć, a po nich wrócić do domu. Policja apelujem zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach szkół, przedszkoli i obiektów sportowych na których ćwiczyć będą dzieci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.