Wiadomości z Rudy Śląskiej

Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej zmienia siedzibę 

 • Dodano: 2020-11-06 06:45, aktualizacja: 2020-11-06 06:53

Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej zmienia adres. Już od 9 listopada, placówka będzie funkcjonować pod nowym adresem, mianowicie przy ul. P. Niedurnego 75. 

W dotychczasowej siedzibie, sprawy można załatwiać tylko do piątku, 6 listopada. 

Z myślą o klientach

Już za kilka dnia klienci ZUS w Rudzie Śląskiej będą korzystać z usług ekspertów Zakładu  w nowej lokalizacji. Prace remontowe w nowej siedzibie dobiegają końca, a wszystko po to, by zainteresowani mogli w godnych warunkach załatwiać sprawy w urzędzie. 

Nowa siedziba rudzkiego biura terenowego ZUS nie będzie odległa od dotychczasowej, to różnica około 250 metrów i kilka minut piechotą. Co najważniejsze klienci będą podejmowani na sali obsług w bardziej komfortowych warunkach i na większej powierzchni niż w dotychczasowym miejscu - wyjaśnia Sebastian Szczurek z biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, i dodaje: - Główną przyczyną zmiany siedziby było zapewnienie przyjaznej obsługi osobom z niepełnosprawnościami.

Od najbliższego poniedziałku czyli od dziewiątego listopada, mieszkańców Rudy Śląskiej serdecznie zapraszamy do budynku przy ulicy Niedurnego 75.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

W nowej siedzibie rudzkiego ZUS wyodrębniono 9.  stanowisk do bezpośredniej obsługi klientów oraz stanowisko informacji ogólnej (dziennik podawczy). Obiekt jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych, a wszystkie stanowiska obsługi klientów umiejscowione są na parterze. 

Nie zmienia się ulica – zmienia się numer

Nowa siedziba jest usytuowana przy tej samej ulicy, zaledwie około 250 metrów od dotychczasowej. Klienci nie powinni odczuwać niedogodności związanych ze zmianą położenia biura terenowego ZUS, zwłaszcza, że  pobliżu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, na którym zatrzymują się autobusy Metropolii ZTM linii 121, 147, 255, 982 oraz tramwaj nr 9. Dla klientów zmotoryzowanych przygotowaliśmy miejsca parkingowe, w tym specjalne miejsca postoju dla osób z niepełnosprawnościami. 

Zmiana siedziby  nie wpłynie na pracę urzędu i obsługę klientów. W piątek, 6. listopada, biuro terenowe przy ul. Niedurnego 44 będzie czynne do godziny 15:00, natomiast już od najbliższego poniedziałku, od godziny 8:00 klienci mogą korzystać z usług Zakładu pod nowym adresem.  
 

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Jak ZUS to pewnie i marmury i złocone klamki i inksze takie'musi byćwiynkszy wypas niż w banku' bo ZUS kroi syćkich!

 • TomG

  Tak Cię ZUS "skroił", że nie wystarczyło Ci na własną edukację. ZUS działa na podstawie prawa, które tworzone jest w parlamencie. No ale rozumiem, że takim "bolusiom" jak Ty to trudno jest to wszystko ogarnąć.

 • boluś

  Zgodzo sie'Tomciu Gamoniu' jako co parlaMYNT momy do rzyci to prawo bez niego stanowione takoż! I ZUS moge bezkarnie kroić ' i za co tu sie potym uczyć?

 • Ryszard

  Ponoć w planach miał powstać Pałac Ślubów ,brak kreatywności ze strony Urzędu Miasta na wykorzystanie niniejszego budynku w szczytnych celach jak tylko ZUS ,moim zdaniem chybione jest przeznaczenie dla tak zabytkowej budowli.

 • kapa

  Pasowało by zrobic ztego domu,Dom opieki społecznej,dla ludzi czyli mieszkanców Nowego bytomia,proste uczciwe,bo to włsnoscpewnie mieszkanców.

 • Ruda

  Czy dotychczasowemu oddziałowi ZUSu czegoś brakowało.Nie chce mi się wierzyć,że nowa placówka będzie bardziej funkcjonalna.

 • Ruda

  Czy dotychczasowemu oddziałowi ZUSu czegoś brakowało.Nie chce mi się wierzyć,że nowa placówka będzie bardziej funkcjonalna.

 • ja

  Mieli pracować do piątku i co? byłam w piątek o 12 i usłyszałam że mam przyjść w poniedziałek bo wnioski są w nowej siedzibie. Żenada

 • jo...

  a jo myśloł ze 3 budynek urzędu miejskiego tam zrobią.

 • Rudziol

  Moment. rozumiem że ZUS wynajmie tam pomieszczenia za stawki rynkowe? czy też miasto oddało je za frajer ?

 • Bunia

  Pi na wodę. Po prostu miasto kupiło ruinę, wpompowało tam niewyobrażalne pieniądze w remont i szukał frajerów do najmu za niebotyczą kwotę. Nikt się nie znalazł, więc przeniesiono ZUS. Ale opowiadanie bajek o godnych warunkach - stoi poniżej krytyki

 • Wyborca

  A Pisali że na ul. Nieudanego 75 będą kawiarnie i mieszkania i że to miasto remątuje .A tu nagle ZUS - Czyżby ten budynek był wyremątowany za pieniądze z ZUS-u

 • Odbiorca

  Ocho pewno zwrucom pogrzebowe co nam zabrali,jak tacy bogaci wile kupowac,toinom cosik kapnie.

 • Henryk

  Słodki boże, remont, wyremontowany, jeżeli chcesz się wypowiadać naucz się chociaż podstaw ortografi.

 • Miodek

  Henryczku poprawiając kogoś powinieneś skupić się na swojej ortografii.,,Boże" poprawnie powinno być napisane z dużej litery, a w wyrazie ,,ortografi"zabrakło drugiego,,i"na końcu.

 • olo

  A dlaczego "boże" miało być z dużej?

 • kola

  wyremontowany serio?

 • Leo

  O zgrozo!!! Kup sobie słownik i naucz się z niego korzystać.

 • fajercok

  Ślązaki majom własny rodowy słownik,poco im inny.

 • Jo

  A wcześniej było pisane że placówka poczty polskiej się tam przenosi a później że MPGM z markowej tam mają się przenieś

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.