Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bykowina: „Linowy zawrót głowy” będzie gotowy jeszcze w tym roku

 • Dodano: 2020-09-12 13:15, aktualizacja: 2020-09-19 12:42

W Rudzie Śląskiej-Bykowinie szykują się spore zmiany. Rozstrzygnięto przetarg na budowę nowoczesnej strefy aktywności. Niebawem pojawi się tam duża tyrolka, piramida i trampoliny.Nowe atrakcje, które powstaną w Bykowinie to efekt działalności mieszkańców, który zgłosili swój pomysł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że projekt „Linowy zawrót głowy” znalazł się w gronie tych koncepcji, na które rudzianie oddali najwięcej głosów.

Co się zmieni?

Z dokumentacji przetargowej wynika, że zakres robót budowlanych obejmie montaż sprzętu zabawowego takiego jak: zjazd linowy „tyrolka”, piramida linowa, dwie trampoliny ziemne okrągłe oraz trampolina ziemna dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, pod urządzeniami zabawowymi wykonana zostanie nawierzchnia bezpieczna z mat przerostowych i piasku, a w strefie trampoliny ziemnej dla osób niepełnosprawnych pojawi się nawierzchnia utwardzona.

W przetargu wzięło udział 7 firm m.in. z Bytomia, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i Rzeszowa. Przedstawiciele magistratu uznali, że najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Magic Garden Sp. z o. o. z Pakości w województwie kujawsko - pomorskim. Wykonawca inwestycji specjalizuje się w budowie placów zabaw.

Zgodnie z szacunkami zwycięskiej spółki, inwestycja będzie opiewała na 192 663, 11 zł. Z kolei najwyższa oferta złożona przez jedną z firm biorących udział w przetargu zakładała wydatek rzędu 269000 zł.

Umowa podpisana, a finał prac nastąpi pod koniec października.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Zym

  A gdzie jest tężnia? Już poszła w zapomnienie? Tak to rzeczywiście dobry pomysł trampoliny i jakieś linowe zjeżdżalnie dla dziadków A gdzie jest Cmentarz na Bykowinie? Kiedy przystanki autobusowe?

 • Ania

  Nie wiem czemu tyle negatywnych opinii... Jestem z Bykowiny i strefa aktywności jest super miejscem dla dzieci, w ciepłe dni wszyscy korzystają z tego terenu, a teraz jak zostanie rozbudowana będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.Pozdrowienia dla wszystkich wiecznie narzekających! ;]

 • Bartek

  Linowy zawrót głowy dla debili, na prawdę nie stać na coś kreatywnego ze szczyptą fantazji.

 • Ala

  bagno wykopać i niech sie kapią w nim a nie wywalac pieniadze dla ....

 • michał widuch

  psycho fans bydzie miało gdzie trenować

 • Gizela

  kasiora wywalona w błoto... dosłownie

 • Karl

  Może warto przy okazji chirurgia na godule doposażyć ? A nie, zapomniołech że jak ftoś chce sie wyleczyć to powinien naginać do lazaretu jak indziej...

 • Iwona

  Gdzie dokładnie na bykowinie to ma być?

 • Roman

  takie cos jest dobre ale w innej cześci kraju, tu nic nie warto budować, patologia zniszczy wszystko

 • boluś

  Zmiyń nick na Patologiczny Rumun ! I posuchej rady RSA

 • ...

  Rozumiem że taka ocena wynika z autopsji???

 • RSA

  Cóż za myśl. Naprawdę szacun..... Może się wyprowadź w inną część kraju i będziesz żył w raju.

 • mieszkaniec

  Ako niby to miejscowy.5procent reszta goscie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.