Wiadomości z Rudy Śląskiej

Charytatywny Koncert dla Kacperka

  • Dodano: 2018-11-18 22:45

18 listopada 2018 roku w bielszowickim Domu Kultury odbył się Charytatywny Koncert dla Kacperka, który walczy o życie, a dla którego w mieście od jakiegoś czasu trwają zbiórki pieniędzy przy okazji różnych wydarzeń, o których pisaliśmy na naszych łamach. Chłopiec nie mógł pojawić się z rodzicami na koncercie z powodu swojego stanu zdrowia, jednak organizatorzy zadbali, by dzięki transmisji na żywo był z nami tego dnia.

Koncert przyciągnął wielu ludzi o dobrym sercu, którzy chętnie brali udział w licytacjach i kiermaszach. Na gości czekały ciasta upieczone przez wolontariuszy, loteryjne losy, kiermasze książek i pluszaków.

Wydarzenie rozpoczęły siostry Siodłak – Natalia i Wiktoria, które zaśpiewały po dwie solowe piosenki i jedną wspólnie. Następnie rozpoczęto licytację od sesji zdjęciowej wartej 500zł. Licytowano także koszulki, między innymi od zespołu Oberschleisen, którego dwaj członkowie sami poprowadzili jej licytację. Do lictacji włączono także ręcznie robioną lalkę, koszulkę drużyny Górnik Zabrze i mnóstwo innych rzeczy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawie, mając na uwadze szczytny cel.

Na scenie pojawiło się również mocne brzmienie, które zapewnił zespół Syberian, a następnie luźniejszy nastrój wprowadził zespół Tequila Sunrise. Dzieci wraz z Myszką Micky tańczyły pod sceną, dopingowani przez brawa publiczności. Dobra zabawa trwała również przy koncertach pozostałych artystów: Stiff Capelli, Agletu, Chwytaka i Krzysztofa Drabika. 

Cieszę się, że ludzie tak chętnie pomagają. Gdyby nie oni, nie byłoby całej tej inicjatywy – powiedziała jedna z wolontariuszek.

Pod koniec przydzielono losom nagrody ufundowane przez sponsorów. Nie zabrakło również ogromnych podziękowań dla wszystkich, którzy włączyli się w akcje fundacji z dobroci serca.

Kolejny charytatywny koncert dla Kacpra odbędzie się już 23 listopada o godzinie 18:00 w Pubie Druid na Nowym Bytomiu.


Źródło: Barbara Szłapka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również