Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ciepłodzielnia ruszyła! Gdzie można zostawić ubrania?

  • Dodano: 2021-12-03 07:30, aktualizacja: 2021-12-03 07:49

Ciepłodzielnia to akcja znana już mieszkańcom Rudy Śląskiej. Specjalne wieszaki, najczęściej zlokalizowane przy przystankach, pojawiały się w okresie zimowym. Poznaliśmy lokalizację pierwszego z nich!

Dzielmy się ciepłem

1 grudnia wystartowała znana rudzianom akcja, #Ciepłodzielnia. Organizacja społeczna „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska” podjęła w tym roku współpracę z rudzkim MOSiR-em, co ma zapobiec dewastacji wieszaków, do których dochodziło, gdy te ustawiane były na przystankach. Poznaliśmy już lokalizację 1 wieszaka – można go znaleźć tuż przy wejściu na basen kryty w Kochłowicach

-W tym roku wieszaki zlokalizowane będą w pobliżu obiektów MOSiR. Każdy w potrzebie może bez problemu podejść o dowolnej porze i skorzystać z zawartości wieszaka. – czytamy na stronie organizacji.

Lokalizacje kolejnych wieszaków poznamy już wkrótce!

Akcja #Ciepłodzielnia

Celem akcji jest dzielenie się ubraniami z tymi, którzy tego potrzebują. Chodzi głównie o zimowe kurtki, swetry, płaszcze, czapki i szaliki – wszystko, co może się przydać w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury są szczególnie niskie. Ubrania można zostawiać na specjalnych wieszakach, w zeszłych latach zlokalizowanych na przystankach, w tym roku zaś w pobliżu obiektów MOSiR. Z Ciepłodzielni może skorzystać każdy - zarówno brać, jak i zostawiać ubrania!

Komentarze (1)    dodaj »

  • olo

    Włączcie MOSiR do MOPS, będzie mniej biurokracji do utrzymania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również