Wiadomości z Rudy Śląskiej

Część ulicy Piernikarczyka w dzielnicy Bielszowice zostanie zmodernizowana

 • Dodano: 2020-12-07 14:30, aktualizacja: 2020-12-07 17:01

Kolejna droga gruntowa zostanie zmodernizowana. Miasto przekazało teren pod przebudowę części ul. Piernikarczyka w dzielnicy Bielszowice. W przypadku tej inwestycji przebudowane zostanie ok. 230 m drogi. Powstanie tam nowa nawierzchnia z kostki betonowej oraz zainstalowanych zostanie 7 słupów z oświetleniem LED-owym. 

Wybudowana zostanie też kanalizacja deszczowa i sanitarna. Budowa tej pierwszej wraz ze zbiornikiem retencyjnym zostanie sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu "Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska - Chronimy Krople Deszczu". To koszt około 0,5 mln zł. Przypomnijmy, że władze miasta pozyskały ponad 43 mln zł unijnego dofinansowania na zagospodarowanie wód opadowych w mieście. Dotacja dotyczy 19 km sieci kanalizacji deszczowej oraz 21 zbiorników retencyjnych.

- W tym miejscu warto przypomnieć, że pozyskaliśmy ponad 43 mln zł unijnego dofinansowania na zagospodarowanie wód opadowych w mieście. Modernizacja części ul. Piernikarczyka kosztować będzie w sumie około 1,2 mln złotych. To sporo, ale trzeba pamiętać, ze przebudowa drogi gruntowej to zazwyczaj inwestycja o szerokim zakresie – w większości przypadków trzeba także wybudować nową kanalizację, czy od podstaw wykonać oświetlenie. To wszystko sprawia, że wykonanie kilkusetmetrowego odcinka takiej drogi jest bardzo kosztowne - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Wartość zaplanowanej inwestycji to ponad 1,2 mln złotych, a wykonawca na jej realizację ma 10 miesięcy.

Miasto posiada opracowane dokumentacje projektowe na kolejne przebudowy dróg gruntowych, m.in.

 • ul. Dożynkowej,
 • ul. Dzierżonia,
 • ul. Żeleńskiego,
 • ul. Podlaskiej,
 • ul. Siewnej
 • i ul. Pawła,
 • czy też budowę drogi wraz z odwodnieniem pomiędzy ul. Kingi i Na Piaski.

Ponadto dokumentacja projektowa została opracowana na  budowę dróg dojazdowych do zbytych nieruchomości przy ulicach: Głogowej, Kwapulińskiej, Pluty, Górnej, Kaszubskiej, Rogozińskiego i Noblistów. Kolejność realizacji tych inwestycji uzależniona jest od harmonogramu i realizacji budowy kanalizacji sanitarnej przez PWiK oraz zapewnionych środków w budżecie miasta.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • And

  A ul.Radosna w Wirku - odnoga od 1go Maja ,to co - sroce z pod ogona wypadła?Dziura zabita dechami!

 • zzz

  Zróbcie drogę na Hrubego w Bielszowicach bo sie chodzic nie da!!!!

 • Dar

  Ta droga koniec,y Na Piasku a Kingi nosi imię po proboszcza z Bielszowic tj. Ks. Jana Hrubego, tak gwoli przypomnienia. Droga ta już od 2018 roku jest uzbrojona w kanalizację deszczową i co i nic, macie dokumentację projektową chwala wam za to, a na chwilę obecną po tym stepie nie da się chodzić i jeździć. Dziura na dziurze, brak oświetlenia. Całe szczęście, że dzieci mają naukę zdalną bo aż strach. Z dnia na dzień mieszka tam coraz więcej ludzi. Sprzedając te działki mieliście chyba Państwo świadomość, że waszym obowiązkiem będzie wykonanie i utrzymanie tej głównej drogi? Tym bardziej, że drogi wewnętrzne sprzedaliscie za horendalne kwoty. Strach rowniez sie bać jak długo trwała by budowa tej drogi, bo jak dwieście parę metrów mają wykonywać 10 miesiący...

 • Takie tam

  A co z tą drogą nie tak że trzeba remontować?

 • gw

  Zawsze można postawić znak z ograniczeniem do 5 km/h i po kłopocie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.