Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dezynfekcja paczek - kolejny sposób oszustów. Rudzianka straciła 6 tys. zł!

  • Dodano: 2020-05-29 06:15, aktualizacja: 2020-05-29 06:26

W dobie pandemii przestępcy wymyślają coraz nowsze sposoby, by się wzbogacić.

Cały czas mamy sygnały dotyczące sms-ów o konieczności dopłaty do dezynfekcji zamówionej paczki – co jak podkreślają firmy kurierskie jest nieprawdą.

Rudzianka została oszukana i straciła 6 tys. złotych

Policjanci z Rudy Śląskiej apelują o ostrożność tym bardziej, że wczoraj mieszkanka naszego miasta została oszukana i straciła 6 tys. złotych.


O wielu metodach, jakie wykorzystują oszuści w swej przestępczej działalności była już mowa. W czasie panującej pandemii metod wykorzystywanych przez przestępców przybyło. Jakiś czas temu pojawiły się oszustwa dotyczące konieczności dopłaty do dezynfekcji zamówionej paczki – co jak podkreślają firmy kurierskie jest nieprawdą. Tego typu sms-a otrzymała rudzianka, która za pomocą komputera połączyła się ze stroną wskazaną w otrzymanym linku. Po zalogowaniu się do banku straciła kontrolę nad swoim kontem. Po chwili okazało się, że z rachunku bankowego za pomocą kodów blik ktoś przelał 6 tys. złotych. Jak wynikało z treści wiadomości, koszt rzekomej dezynfekcji paczki, a tym samym dopłata do zamówionej przesyłki wynieść miała jedynie 1,29 zł. W sms-ie zawarty był link, za pośrednictwem którego cyberprzestępcy przejęli kontrolę nad kontem.


Policjanci przypominają, że tego typu sms-y to oszustwo. W żadnym przypadku nie należy logować się do swojej bankowości elektronicznej po otrzymaniu wiadomości z linkiem rzekomo ułatwiającym dokonanie opłaty. Jedynie ostrożność i spokojna analiza wiadomości, jakie do nas przychodzą, uchronić nas może przed oszustwami i utratą oszczędnosci.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ....

    Nie jest mi żal takich ludzi. Ile razy się już mówiło o takich rzeczach? Wszędzie trąbią czy w internecie czy w tv czy w radiu. Ludzie nie myślą to mają. Może nauczą się na własnych błędach. Myślenie nie boli, polecam czasem je włączyć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.