Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dwa potrącenia pieszych w ciągu jednego dnia. 64-latka doznała otwartego złamania nogi!

 • Dodano: 2024-02-19 10:00, aktualizacja: 2024-02-19 11:38

W piątek w godzinach popołudniowych doszło do dwóch zdarzeń drogowych, z udziałem pieszych. W Halembie doszło do potrącenia 64-latki, która trafiła z otwartym złamaniem nogi do szpitala, a w Bielszowicach miało miejsce kolejne zdarzenie, z udziałem 19-latka i 67-letniej kierującej.

Jeden dzień i dwa potrącenia pieszych w Rudzie Śląskiej

W piątek, 16 lutego ok. godziny 14:30, na ulicy Kokota 110 w Bielszowicach doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia, w wyniku którego 67-letnia kobieta potrąciła 19-letniego pieszego przechodzącego przez pasy. O winie będą decydowali policjanci, po czynnościach sprawdzających.

Kierująca kobieta była trzeźwa. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, jednak jak się później okazało, nie odniósł poważnych obrażeń - poinformował asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska

Do kolejnego potrącenia doszło ok. godziny 16:00 na ulicy Miodowej w Halembie, gdzie 53-latek z Tychów potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 64-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała otwartego złamania nogi i trafiła do szpitala. Sprawca wypadku był trzeźwy, czeka go postępowanie sądowe.


To już dwa kolejne potrącenia pieszych w ciągu tygodnia. O pierwszym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze (14)    dodaj »

 • ANTY UE

  Lepiej zajmijcie się tymi młodymi [...]czami co mają za nic ograniczenia prędkości Mają mocne auta i 20 lat a potem tragedie na drogach Mam wrażenie że policja tego nie widzi specjalnie Wjeżdżają często na dolny parking aqudromu cwaniaczki

 • EIC

  Tzw kierowcy z prawem jazdy znalezionym w chipsach, albo wygranym w zdrapce.

 • Mieszkanka

  67 latka ma za darmo komunikację miejską, po co pcha się za kierownicę? Nadmierna pewność siebie o umiejętnościach i refleksie doprowadziła do potrącenia, brawo

 • Kpina + ironia / szydera

  Nie wprowadzaj ludzi w błąd, jeśli sama nie potrafisz sprawdzić tak prostej informacji: "Drogą do uzyskania prawa do darmowej komunikacji miejskiej jest ukończenie 70 lat. Wiek to jedyna cezura stojąca na drodze do nieodpłatnego korzystania z autobusów, tramwajów i innych środków komunikacji miejskiej." - pierwszy wynik z neta, ale lepiej pisać głupoty i jeszcze w nie wierzyć, mieszkanka. A może jednak mieszanka głuupoty, indolencji oraz ignorancji? I jeszcze jedno: zauważ, że w artykule wyraźnie zaznaczono, że kierująca była trzeźwa. O badaniu alkomatem poszkodowanego cisza... zastanawiające, co nie?

 • Zofija

  Śmigłowiec po nic. Prawo

 • SZEF

  Kolejni nieudacznicy za kierownicą, nikt tym głąbom nie może wytłumaczyć, że zbliżając się do pasów trzeba się zatrzymać gdy przechodzą piesi, już w latach 80 przyjeżdzające w odwiedziny do Polski rodziny z zachodu wiedzieli o tym, tam to już na porządku dziennym było praktykowane.

 • xxx

  SZEF zrób prawo jazdy, kup auto, zrób pora kilometrów! Ciekawe jak wtedy będziesz pisał?

 • SZEF

  Prawo jazdy mam już zrobione w latach 90 i do tej pory jezdze ostrożnie a pasy to rzecz święta.

 • Halymba

  [...] się odezwał bez prawa jazdy który nie rozgląda się tylko wchodzi na pasy z telefonem przy uchu

 • Dr Alban

  Używanie nicka SZEF lub KING: zachowanie pośrednio narcystyczne, nacechowane i ukierunkowane na eksponowanie osobowości pacjenta, często nawet wyolbrzymianie rzekomo pozytywnych cech w mniemaniu pacjenta nawet, gdy są one tylko wytworem zaburzonej wyobraźni , przy jednoczesnym pomijaniu i/lub skrywaniu tych cech osobowości, które wg pacjenta mogą mu w jakikolwiek sposób zaszkodzić, przynieść ujmę, ośmieszyć w społeczeństwie. Często pacjent źle znosi. lub nawet wrogo reaguje, na krytykę lub wytknięcie tych cech osobowości, które mogą mieć podłoże psychopatyczne, nawet w sytuacji, gdy krytyka jest obiektywna i poparta naukowymi dowodami lub też znaczna część społeczeństwa postrzega takie cechy jako patologiczne. Taka postawa pacjenta stanowi odzwierciedlenie świadomie skrywanych, ale też i nieuświadomionych stanów lękowych oraz niskiej samooceny, niezdiagnozowanej nerwicy natręctw oraz innych zaburzeń schizofreniczno-paranoidalnych, które mogą, ale nie muszą, być następstwem wychowywania się w rodzinie dysfunkcyjnej. Pisanie nicka drukowanymi literami ma dodatkowo podkreślić ważność osoby piszącej i jej wywyższanie się nad resztą społeczeństwa, lecz w praktyce dowodzi jedynie zaburzonej samooceny i stanowi mierną próbę dowartościowania swojej osoby. Z punktu widzenia psychiatrii klinicznej przypadek graniczący z obłędem, źle rokujący, oporny w leczeniu, które nierzadko w ogóle nie jest możliwe lub przynosi skutki niewspółmiernie małe względem poczynionych starań i założonych celów leczenia. Zalecana izolacja.

 • uczeń Rudolfa

  "Mądrego to przyjemnie poczytać",

 • elo

  Muł nad mułami.

 • Inżynier

  Głupi i tyle jesteś. Większość zombi chodzi z nosem w telefonie i nawet nie patrzy czy coś jedzie bo ma pierwszeństwo. A jak byś chcial wiedzieć to na zachodzie likwidują pasy po to żeby ludzie przechodzili z głową na własną odpowiedzialnosc. Ale co ty tam mozesz wiedziec jak lata 80 te przytaczasz...

 • HIHIHI

  Łeb chyba ci zlikwidowali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również