Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzięki zbiórce pieniędzy udało się zakupić nowy aparat USG dla Oddziału Pediatrycznego

 • Dodano: 2020-06-01 13:00

Szpital w Bielszowicach ma nowe USG, które będzie wykorzystywane do badania małych pacjentów na Oddziale Pediatrycznym. "Lepszego prezentu na Dzień Dziecka nie można było sobie wymarzyć!" - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Urządzenie zostało zakupione dzięki zbiórce prowadzonej przez Fundację Anioły w piżamkach oraz ze środków Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej. Aparatura kosztowała 111 tys. zł.

- Dziękuję każdemu, kto dołożył do jej zakupu swoją cegiełkę. Jesteście wspaniałymi osobami o wielkim sercu, a Wasza hojność może uratować życie i zdrowie wielu dzieci - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Ten sprzęt znacznie ułatwi i usprawni pracę naszych lekarzy, a co najważniejsze pomoże szybciej i trafniej diagnozować małych pacjentów. Tylko w ubiegłym roku badania USG na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej wykonano aż 1000 razy, czyli każdemu małemu pacjentowi. Przy tej okazji diagnozuje się szereg innych chorób, które nie dawały o sobie znać, a dzięki USG udało się je wykryć! Z nowego sprzętu skorzystają nie tylko mali pacjenci, ale również uczniowie rudzkich szkół w ramach nieodpłatnych badań profilaktycznych.

Do tej pory Oddział Pediatryczny w Bielszowicach dysponował wysłużonym 20-letnim aparatem USG. Na aparacie tej klasy nie było możliwości wykonania np. UKG (echa serca) i innych badań specjalistycznych. Dzięki nowemu aparatowi USG wyniki badań będą czytelniejsze i jednoznaczne. Ponadto mali pacjenci oraz ich rodzice, którzy obecnie na badania kardiologiczne USG muszą jeździć do ościennych miast, nie będą narażani na ogromny stres, a diagnostyka będzie szybsza.

Nowoczesny aparat USG daje możliwość badania praktycznie każdego narządu i wykonania u dzieci m.in.:

 • USG jamy brzusznej,
 • USG szyi i tarczycy,
 • USG przezciemiączkowe,
 • USG stawów biodrowych

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Nina

  Dwie pensję pani prezes szpitala. To jakiś żart i wstyd zarazem.

 • Ela

  Coś w tym jest. Pielegniarka, która jest codziennie najbliżej chorych ile zarabia ? 2700,-, lekarze specjalisci na kontraktach - ile ? 6500,-, a pani prezesile zarabia ? 40000,-. Takie sytuacje były typowe za rządów PO, bogaci prezesi i biedni pracownicy, ale teraz niby rządzi PIS, i co dalej to samo ? Beznadziejne państwo wykorzystujące pracowników, aby nabić kieszenie politycznej pseudoszlachty. Czas na zmiany. Ciekawe, kiedy pojawi się jakaś nowa, logicznie myśląca partia polityczna ?

 • ja

  Zarobki prezes szpitala ustala z-a prezydent miasta K.M.

 • Ja

  Społeczeństwo musi się zrzucać na Aparat USG?! Hańba

 • pracownik czerwcowy

  Czy pani prezes też wpłaciła?

 • ewa

  Zbiórka zbiórka i zbiórka a może by tak pozbawić biurka ze dwóch zastępców i można by było kupić z budżetu miasta? nie, po co lansować się na FB foteczki i trywialne wpisy.WSTYD Dziedzicowa, wstyd.

 • Karminadel

  Racja! I mam Apel np do radnych proszę zapytać w imieniu mieszkańców na sesji: czy Ruda Śląska da sobie radę z jednym wiceprezydentem? Nie tylko moim zdaniem trzech wiceprezydentów to przesada! Przecież to ogromny wydatek, a miasto ponoć finansowo ledwie zipie! Przypomnę że w Zarządzie Miasta oprócz trzech viceprezydentow mamy jeszcze Panią Prezydent, Skarbnika oraz Sekretarza Miasta! To jest 7 osób, z których każdy zarabia miesięcznie ok. 13000 zł. Do tego dochodzą premie i jak czytamy w BIP taki jeden Vice rocznie nas kosztuje ćwierć miliona złotych! Likwidacja dwóch stanowisk to pół miliona oszczędności rocznie!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.