Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Matki i Dziecka w rudzkim szpitalu. Za nami druga w tym roku "biała sobota"

  • Dodano: 2023-05-27 16:45

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów i fizjoterapeutów, a także edukacyjne atrakcje dla dzieci. Tak wyglądał program kolejnej "białej soboty" w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej, która odbyła się 27 maja. To już drugie takie wydarzenie organizowane przez rudzki szpital w ostatnim czasie. Tym razem połączone z obchodami Dnia Matki i Dnia Dziecka. 

"Biała sobota" w rudzkim szpitalu

Dziesiątki pacjentów skorzystały dziś z bezpłatnych badań w ramach "białej soboty" w Rudzie Śląskiej. Akcję zorganizowano w bielszowickiej filii Szpitala Miejskiego. To była już druga w tym roku "biała sobota" w rudzkim szpitalu. Kwietniowa edycja, cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. To skłoniło dyrekcję szpitala do cyklicznej organizacji tego wydarzenia. 

- Sukces kwietniowej „Białej Soboty” sprawił, że podjęliśmy decyzję o organizowaniu podobnych wydarzeń cyklicznie. Widzimy duże zainteresowanie mieszkańców Rudy Śląskiej. Takie akcje są w naszym mieści potrzebne. Oddźwięk po ostatniej białej sobocie był naprawdę bardzo pozytywny zarówno wśród pacjentów, jak i naszych pracowników. Wiele osób dopytywało, czy planujemy organizować kolejne wydarzenia. Mamy nadzieję, że takie akcje będą odbywać się w naszym szpitalu cyklicznie - mówiła Agata Gołąbek, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Podczas dzisiejszej akcji można było skorzystać m.in. z porad kardiologicznych, dietetycznych oraz rehabilitacyjnych, dermokonsultacji, USG jajników i jamy brzusznej, spirometrii. Nie zabrakło też punktu ortopedycznego, profilaktyki udarowej, zdrowia psychicznego oraz logopedycznego. Przed budynkiem rudzkiego szpitala zaparkował także samochód, w którym przeprowadzano badania na osteoporozę. 

- Często bywa tak, że w natłoku codziennych spraw zapominamy o takich podstawowych rzeczach, jak badania. Podczas "Białej soboty" dajemy mieszkańcom Rudy Śląskiej szansę na bezpłatne przebadanie i się i zadbanie o swoje zdrowie. Podczas każdej "Białej soboty" staramy się podnosić świadomość mieszkańców naszego miasta w tym zakresie. Warto jednak pamiętać, że to nie jest wizyta u lekarza i nie zwalnia z dalszych badań i leczenia - mówiła Aleksandra Szołtysik, Dyrektor ds. Pielegniarstwa i Opieki nad Pacjentem.

Rudzki szpital przygotował także masę atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych mieszkańców Rudy Śląskiej czekało m.in. malowanie twarzy, kolorowanki, nauka Pierwszej Pomocy oraz możliwość zobaczenia z bliska prawdziwego wozu strażackiego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Spóźniony news o 2 dni. U Was fajna impreza musi być. Chyba, że tak wnikliwie analizujecie komentarze moje i moich kolegów z internetu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również