Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziś drogówka przeprowadzi działania "SMOG"

 • Dodano: 2019-10-09 06:30, aktualizacja: 2019-10-09 06:55

9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.

Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • DK

  Na przeglądach powinna być obowiązkowa kontrola spalin. A na niektórych stacjach nawet nie sprawdzają amortyzatorów, ustawienia świateł.

 • jechany

  Dlaczego niema naszej fabryki aut,coby były tanie isprawne,dla zwykłych ludzi.

 • mgx

  Kiedy zaczną się surowe kary za spalanie byle czego w domowych paleniskach ? Sezon się już zaczął i już to czuć w powietrzu :-(

 • Rudolf

  wongel drogi a czymś cza hajcować

 • Ola

  Powinni zabierać dowód rejestracyjny a najlepiej oddawać do kasacji auta które kopcą. Cwaniaczki kombinują jak się da tu niby droga bryka ale na naprawę lub wymianę filtru nie stać to wycina i jeździ kopciuchem. Dlaczego niektóre autobusy nadal jeżdżą na ropę??? dlaczego miasto na to pozwala?

 • 1.9 tdi

  Dlatego dzisiaj do roboty pojechałem autobusem :)

 • Łukasz

  Co drugi ponad 3letni diesel ma usunięty filtr cząsteczek w taki sposób że ciężko to stwierdzić nawet na stacji diagnostycznej więc jak policja to sprawdzi na drodze?

 • mgx

  mamy w firmie 6 diesli , wszystkie z FAPem/DPFem. Skąd te dane o połowie usunietych filtrów ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.