RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Elżbieta Żurek: społeczniczka walczy o zdrowie i potrzebuje pomocy!

  • Dodano: 2021-08-03 18:00, aktualizacja: 2021-08-04 08:33

Do tej pory zawsze pomagała innym, organizowała rozmaite akcje społeczne i charytatywne, inicjowała wiele cennych projektów realizowanych w Rudzie Śląskiej, a dziś sama potrzebuje wsparcia. Elżbieta Żurek, bo o niej mowa, zmaga się z chłoniakiem. Aby wygrać walkę o  zdrowie i życie konieczna jest niezwykle droga terapia. Pomóżmy!

Elżbieta Żurek: społeczniczka potrzebuje pomocy!

Elżbieta Żurek to pełna pasji rudzianka, mężatka i matka trzech synów. Na co dzień uczy informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej, a po godzinach działa jako społecznik. Jej zaangażowanie w pomoc innym zostało docenione, a ona sama otrzymała tytuł Anioła Wolontariatu.

Cios przyszedł w marcu minionego roku

Niedawno, bo w marcu 2020 roku zauważyła nasilającą się chrypkę, a także wyczuwalne zgrubienia na szyi. Po przeprowadzeniu serii badań okazało się, że to chłoniak. 

- Dla każdego ta chwila to jak nagły i niespodziewany cios. Szok, niedowierzanie, gonitwa myśli i życie przewrócone do góry nogami. Pytanie ile mi tego życia zostało? W kwietniu rozpoczęła się pierwsza seria chemii i nadzieja, że uda mi się wygrać tę walkę. Wierzyłam z całych sił z moimi najbliższymi, że ta wiara i cudowni lekarze z Kliniki w Gliwicach przywrócą mi zdrowie. Nie pozwalałam, żeby choroba odebrała mi normalne życie. Nadal uczyłam moich uczniów, angażowałam się w pomoc innym, bo to moja pasja – pisze pani Elżbieta na stronie internetowej zbiórki.

Początkowo terapia była skuteczna

Kolejne badanie przeprowadzono we wrześniu. Wykazało, że rak zniknął.

- Znowu mogłam planować życie z rodziną, nowe przedsięwzięcia w szkole i dla lokalnej społeczności. Niestety szczęście było bardzo krótkie. W marcu 2021 nastąpił nawrót. Przeszłam drugą serię chemii, która miała przygotować mnie do autoprzeszczepu szpiku, lecz tym razem nie udało się całkowicie usunąć raka – wyjaśnia Elżbieta Żurek.

Konieczne było wprowadzenie trzeciej serii chemii. Lekarze orzekli także, że jedyną szansą jest specjalistyczna terapia Car T-cell, która co prawda jest prowadzona w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, jednakże nie jest refundowana w Polsce.

- Jej koszt to gigantyczna kwota! Przepłakałam w szpitalu cały dzień i pogodziłam się z myślą, że nie stać mojej rodziny na tę terapię i mój czas się kończy. Wieczorem zadzwoniłam do męża, żeby przekazać mu tę wiadomość. Bez chwili zastanowienia, powiedział, że nie podda się. Będzie z synami robił wszystko, żeby zebrać tę kwotę. Ale sami, nawet ze wsparciem naszych przyjaciół i znajomych tego nie zrobimy. Dlatego prosimy każdego, do kogo dotrze ta prośba o wsparcie zbiórki datkiem. To ogromna kwota więc każda złotówka więcej i każda przekazana innym informacja zwiększa moje szanse na wyzdrowienie. Zdaję sobie sprawę, że takich próśb jest tak wiele, że trudno pomóc wszystkim. Wierzę jednak w ludzką dobroć i w to, że dacie mi Państwo szansę na życie – apeluje społeczniczka. 

Ruszyła internetowa zbiórka. Każdy może pomóc!

Zbiórkę można wesprzeć TU! 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kyks

    Pani Elu, uzbieramy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.