Wiadomości z Rudy Śląskiej

Europejskie Dni Dziedzictwa w Ciężkim Polskim Schronie Bojowym w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2021-09-15 14:30

W sobotę 18 września Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” organizuje w Ciężkim Polskim Schronie Bojowym Nr 27 w Rudzie Śląskiej wydarzenie „Garniec Kocha, czyli jak wyglądało wojsko od kuchni”. Będzie się ono odbywać w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Garniec Kocha, czyli jak wyglądało wojsko od kuchni

W ramach tego wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądało życie szeregowego żołnierza, nie tylko polskiego, ale także okupantów. Ponadto uczestnicy będą mieć okazję, by zobaczyć sposób przygotowywania posiłków oraz wyposażenie znajdujące się w tego typu obiektach. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13:00-18:00, a wstęp będzie bezpłatny.

Ciężki Polski Schron Bojowy Nr 27 w Rudzie Śląskiej należy do linii obronnej Obszar Warowny „Śląsk” wybudowanej w latach 1933-39. Obiekty te brały udział w obronie polskich granic we wrześniu 1939 r.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2021

Jak przekazują organizatorzy, Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, regionalną jak i lokalną. Tegorocznym tematem przewodnim Europejskich Dni Dziedzictwa są „Smaki Dziedzictwa".

Komentarze (1)    dodaj »

  • J23

    To dziedzictwo to WŚCIEKŁE MACICE z pod znaku faszystowskiego pioruna dumnie wiszącego na tym obiekcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również