Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grzegorz Poloczek rozpoczyna rok z nową piosenką. Posłuchajcie!

 • Dodano: 2021-01-11 20:00

Najnowszy przebój popularnego piosenkarza z Rudy Śląskiej to „Ogień gaśnie”. Słowa piosenki napisał Grzegorz Poloczek, z kolei za muzykę odpowiedzialna jest Katarzyna Piowczyk, a za aranżacja - Bartos Bartłomiej Kuźniarz. Natomiast video to efekt pracy Tomasza Walusa WolfHeada.


Posłuchajcie piosenki!


Grzegorz Poloczek w swojej piosence komentuje otaczający go świat i decyzje podejmowane przez rządzących. Melancholijny utwór opowiada o zamykaniu kopalń i zmienia, jaka czeka mieszkańców Rudy Śląskiej. Poloczek z nostalgią wspomina dawne dzieje, piekarok, kaflok, czyli śląską rzeczywistość. To reakcja na informację o rychłym zamknięciu ostatnich rudzkich kopalń.

Będzie ona  (piosenka – przyp. red.) reakcją na pewne fakty z naszego życia codziennego, wzbudzające w nas emocje. Można powiedzieć, że będzie to niejako „rodzinna” produkcja, ponieważ tekst jak zawsze jest mojego autorstwa, muzykę skomponowała Kasia Piowczyk, a aranżację stworzył Bartos Bartłomiej Kuźniarz. Osobiście mam bardzo sentymentalne spojrzenie na wszystko co od dziecka mnie otacza i chciałem, aby taka właśnie była ta piosenka – napisał w mediach społecznościowych Grzegorz Poloczek.


 

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • Rajmund

  nie ogień gaśnie, ale kariera gaśnie, trza było dorobic na kopalni do 25 a nie po 13 latach uciekać i teraz śpiewać o niczym

 • Ania z Mikulczyc

  Witam z Zabrza. Ta piosenka opowiadania, o moim dzieciństwie, jak u babci piekliśmy na blasze plasterki kartofli, jak się grzalo obok pieca-cala rodziną w kręgu, plotki opowiadało. Opowiada, o tym żywym ciepłe, którego nie dają kaloryfery. Opowiada o życzliwości, tradycji, szczunku- mimo, że nie mówi o tym wprost.

 • sygnalista

  słuchając tego to tak jak bym oglądał western z niemieckim lektorem, po prostu sie nie da...

 • Tadek

  nigdy wiecej tamtych czasów!!! komunistyczne sklepy górnicze, auta na talony, w tamtych czasach mieli dobrze złodzieje i komuchy, spekulanci i cinkciarze.Normalni ludzie za tamtymi czasami nie tesknią

 • Ela

  mam 60 lat i wcale nie tesknie za tamtymi czasami, truciciele huty, kopalnie dały nam popalić na zdrowiu, brak dostepnosci do normalnego jedzenia.Doczekaliśmy się czasów ze idziemy do sklepu kupujemy to co chcemy , nie ma kartek na jedzenie.Nie musimy jeśc rolady tylko w niedziele, mozemy ja miec co dziennie, nie musimy piec na blachach placków , kupujemy ciasta jakie chcemy.Kiedyś w porównaniu z teraźniejszymi czasami była bieda, smród , bród i ubóstwo.Stać nas na normalne zycie, na normalne jedzenie, na normalne funkcjonowanie.Nie musimy kupowac paliwa na kartki, tankujemy ile chcemy, nie jemy wodzionki.Gotujemy to co chcemy albo zamawiamy catering.Oby tamte czasy sie nie wrociły, obysmy nie zyli znów pod zaborem zsrr .Nie tęsknijmy za tym co było epoką zacofania

 • Pola

  Tak, tankujemy za 50- 100 zł, bo więcej nie mamy. Jemy wodzionke bo chcemy. Jemy chemiczne jedzenie. Eh pisać się niechce.

 • fajerberga

  Dobra, dobra, nie podniecaj się tak tym, co nowe, bowiem jest pomysł, aby za 15 lat społeczeństwo nie konsumowało mięsa. Wtedy zatęsknisz za niedzielną roladą... Może i było biedniej, ale żyło się jakoś inaczej, teraz człowiek człowiekowi wilkiem, najlepiej drugiego utopić w łyżce wody, bo on ma więcej itd. itp. Tego nie można przeliczyć na rolady, zakupy i catering.

 • chop

  Nareszcie komentarz na który czekałem. Piosenka o biedzie, zacofaniu i stracie życia przy chlewikach :-)

 • bobaska

  śląskie disco polo

 • Beti

  Tak jak wcześniej napisałam...kto nie przeżył tych czasów zupełnie nie zrozumie o czym śpiewa Pan Grzegorz...

 • analityk

  skoro " świat sie musi zmieniać" to po co tęsknić za czyms co nie było dobre, co truło ludzi ( dym z komina), po co tesknić za primitywnymi czasami, mamy XXI wiek i bedzie coraz lepiej, zamiast sie cieszyc i promować w piosenkach że wreście kominy nie beda dymić , że ludzie mniej beda chorowali na nowotwory płuc, to w tekscie promuje sie byłe zło, jednak wolę słuchac kabaterów w wydaniu tego Artysty :)

 • Anna

  To jednak nostalgia za dawnymi czasami w nas siedzi

 • Anna Furtok

  A mnie sie przypomniało jak rano przez siyń chodziłach do ciotki pożyczać łopatka łognia żeby se w piecu rozpolić do dzisiej to wspominają na każdyj imprezie teraz to jeszcze by sie chciało posłuchać jak sie łaziło na haksy po haśokach i na drzewa właziło było to 50 lat temu pozdrawiamy serdecznie panie Grzegorzu

 • Rudzki

  Gang Olsena, Universe, Kabaret Rak - te grupy promowały i reprezentowały kiedyś rudzką kulturę. Został nam już tylko Grzegorz Poloczek. Dobrze, że go mamy. Fajna piosenka Gregor. Oby tak dalej. Pozdrowienia

 • Beti

  Piękna piosenka... łezka się w oku zakręciła...chlyb z czoskym na blasze, kible w siyni, małe kurki przy piecu...wszystko wróciło...Panie Grzegorzu serdecznie dziękuję...kto tego nie przeżył nie zrozumie...

 • Ziga z Wirku

  Mądry człowiek, mądre słowa tekstu piosenki, dzisiaj odczuwam deficyt takich ludzi, jakaś taka bylej akość wokół.

 • Ela

  Fajno piosenka, łezka się w oku zakręciła. Tak było i już nie wroci

 • Marek

  Mi tyż jest żol ,piosenka piękno.

 • Sąsiedzi

  No tak Panie Grzegorzu, racja świat chce iść do przodu i się zmieniać.. oby okazało się, że na lepsze.. Piękna piosenka, bardzo sentymentalna. Pozdrowienia od sąsiadów z ulicy Ch. ;)

 • ANNA

  Też tak uwazam :) Bardzo działajaca na wyobraźnie

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.