Wiadomości z Rudy Śląskiej

Halloween w Rudzie Śląskiej. Zobaczcie zdjęcia naszych Czytelników [FOTO]

 • Dodano: 2022-10-31 12:30

Duchy wszędzie, dynie wszędzie - co to będzie, co to będzie? Halloween to okazja do świetnej zabawy. Zobaczcie, jak podczas imprez halloweenowych bawili się nasi czytelnicy!

Obchody Halloween w Polsce i na Świecie

Halloween to święto obchodzone w nocy z 31 października na 1 listopada. W USA jest to drugie – po Bożym Narodzeniu – najpopularniejsze święto. W Polsce jest stosunkową nowością, bo przywędrowało do nas po zmianach ustrojowych w 1989 r. Z roku na rok Polacy coraz chętniej kultywują ten zwyczaj. W sklepach halloweenowe gadżety pojawiają się już na początku października, a tematycznych imprez stale przybywa.

Na halloweenowych imprezach królują straszne przebrania, maski, pomalowane twarze, lampiony z wydrążonych dyni i maratony horrorów. Dziś to święto jest okazją do wspólnej zabawy, przebrania się, a dla dzieci – stawiania sąsiadom kultowego już dla tego dnia dylematu pod tytułem "Cukierek albo psikus!".

Halloween w Rudzie Śląskiej. Zobaczcie zdjęcia

Kilka dni temu poprosiliśmy czytelników naszego portalu, by podesłali nam zdjęcia ze swoich halloweenowych imprez. Publikujemy nadesłane kadry i życzymy miłego oglądania. Które zdjęcie podoba Wam się najbardziej?


Źródło: Redakcja

Komentarze (4)    dodaj »

 • jo

  Bzdury. Czy polacy muszą kopiować wszystkie bzdury z zachodu?

 • Woj

  Slonzoki to jednak ciemna masa

 • Wolski

  Ty wolisz kopiować bzdury że wschodu

 • Jo

  Niy, jo wola swoje tradycje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również