Wiadomości z Rudy Śląskiej

Herbata Lord Nelson z Lidla wycofana ze sprzedaży

 • Dodano: 2019-04-05 07:30, aktualizacja: 2019-04-17 18:51

Herbata Lord Nelson sprzedawana w Lidlu została wycofana z obrotu. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: nie wolno jej pić. Powód? W herbacie ziołowej w piramidkach stwierdzony wysoki poziom alkaloidów pirolizydynowych, czyli toksyn. Mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia konsumentów.


 

 

Ważne informacje dotyczące produktu:

 • Nazwa: Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g
 • Numer partii: L08011940 A
 • Data minimalnej trwałości: 01.2021
 • Producent: Mokate S.A., ul. Katowicka 265 a, 43-450 Ustroń
 • Kraj pochodzenia: Polska


Herbatę można zwrócić w każdym sklepie sieci Lidl i to bez okazania paragonu. Za towar otrzymamy zwrot pieniędzy. Informacja o wycofaniu produktu ze sprzedaży została opublikowana na stronie internetowej Lidla, a dodatkowo, w sklepach rozwieszono plakaty zawierające stosowną informację.

Komentarze (2)    dodaj »

 • MMi

  Kupiłem w Lidlu Pokrzywę Lord Nelson Herbatka Ziołowa - pisze Produkt Polski jedyna informacja na opakowaniu LIDL Sp z o.o. i adres. Nie ma informacji skąd pochodzi pokrzywa do produkcji herbaty więc zakładam że pokrzywa pochodzi z Chińskiego syfu , ładnie zapakowana w Polsce , niema adresu producenta , Wygląda że produkt jest niewiarygodny , bo po co zatajać informacje istotne dla konsumenta ,Jestem przekonany że LIDL sp z o.o. oszukuje. konsumentów, dlaczego odpowiedzialne służby jak GIS i inne nic nie robią , jakie konsekwencje poniósł LIDL że truł swoich konsumentów - brak informacji czyli że żadne.

 • Max

  Lidl deklaruje kontrole swoich produktów, a tutaj toksyny w produkcie. Dlaczego produkt nie był przebadany przed dopuszczeniem do sprzedaży? Dla mnie porażka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również