Wiadomości z Rudy Śląskiej

Huta Pokój: Podpisano porozumienie między Węglokoksem a organizacjami związkowymi 

 • Dodano: 2023-08-11 10:45

7 sierpnia w siedzibie Huty Pokój w Rudzie Śląskiej odbyło się podpisanie porozumienia między Węglokoks S.A., a organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność oraz WZZ Sierpień 80 działającymi w spółkach należących do spółki Węglokoks.

Przedstawiciele Węglokoksu i strona społeczna podpisali porozumienie

Poniedziałkowe porozumienie podpisano w rudzkiej siedzibie Huty Pokój. W rozmowach, w roli mediatora brał udział Marek Wesoły - Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Porozumienie społeczne o współpracy dotyczyło m.in. rozwoju i reorganizacji segmentu hutniczego, czy samej strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Węglokoks, w tym Spółek Hutniczych.

- Porozumienie jest wynikiem merytorycznych rozmów i odpowiedzią władz spółki oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych na zgłaszane przez stronę społeczną obawy i oczekiwania. Porozumienie ma charakter pro rozwojowy i daje perspektywy na rozwój i stabilność spółek a tym samym bezpieczeństwo dla pracowników. Cieszę się, że mogłem pomóc w mediacji między obiema stronami i liczę na pozytywne skutki współpracy - napisał Marek Wesoły. 

"Porozumienie ma poprawić sytuację spółek hutniczych"

Do grupy kapitałowej Węglokoks należą hutnicze spółki: 

 • Huta Łabędy w Gliwicach, 
 • Walcownia Blach Grubych Batory w Chorzowie 
 • oraz Huta Pokój Profile 
 • i Huta Pokój Konstrukcje w Rudzie Śląskiej. 

Związkowcy z hut należących do Węglokoksu wielokrotnie zabiegali o zawarcie porozumienia, dotyczącego m.in. rozwoju hutniczego segmentu Grupy. Strona społeczna domagała się także realizacji wcześniejszych porozumień.

Jak mówił po spotkaniu - Mariusz Latka, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej WZZ "Sierpień 80" działającego w Hucie Pokój, porozumienie ma poprawić sytuację spółek hutniczych znajdujących się w składzie Grupy Kapitałowej Węglokoks.

- Porozumienie zawiera długofalowe porozumienie dla spółek hutniczych, które ma poprawić sytuację i określić kierunki rozwoju hutnictwa w Grupie Kapitałowej Węglokoks. Porozumienie to daje nadzieję na lepsze czasy dla spółek hutniczych - mówił Mariusz Latka.

Komentarze (7)    dodaj »

 • niekumaty

  Co to jest to lharstwo bo nie wiem.

 • fryna

  Najlepszy okres dla huty była za rządów Tuska

 • kwiatowe

  Wesoly to taki nasz lokalny Sasin. Czego sie chlop nie chwyci to spi..., zepsuje.

 • Szkoda słów

  Przed wyborami podpiszą wszystko. Papier wytrzyma każde lharstwo. A działacze będą mogli znowu mamic ludzi jaka ta władza dobra.

 • Rem

  No i sprzedali się za paczkę słonecznika

 • boluś

  Na słowie' WESOŁEGO ? to tak jak na ZAWISZY CZORNEGO znocy TOBIszowskiego ! [...]anie frajerów przed WYBORAMI ZWIĄZKOWYMI JĘZYKAMI !

 • Rex

  Bardzo dobra wiadomość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również