Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Hutnika w Rudzie Śląskiej! Z tej okazji odbył się tradycyjny przemarsz

 • Dodano: 2023-05-04 11:45

Dzisiaj wspomnienie św. Floriana, patrona hutników, strażaków i kominiarzy. Z tej okazji odbył się tradycyjny przemarsz byłych i obecnych pracowników Huty "Pokój" spod zakładu do kościoła św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu.

Wspomnienie Świętego Floriana

Dziś obchodzimy wspomnienie Świętego Floriana, który jest patronem osób wykonujących zawody związane z ogniem, a więc m.in. hutników i koksowników, strażaków, kominiarzy i piekarzy. Życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych rudzianom złożył Marek Wesoły - Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

- Drodzy Hutnicy! Drogie Druhny, drodzy Druhowie! Z okazji Waszego święta życzę Wam zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Wasza praca będzie źródłem zadowolenia, a Wasz patron, Święty Florian błogosławi każdemu z Was! - napisał Marek Wesoły.

Dzień Hutnika w Rudzie Śląskiej ma ponad stuletnią tradycję

Z okazji Dnia Hutnika władze miasta, dyrekcja, pracownicy i emeryci spółek Huty Pokój, Huty Pokój Profile, Huty Pokój Konstrukcje oraz mieszkańcy i sympatycy przemaszerowali przez dzielnicę w towarzystwie orkiestry i pocztów sztandarowych.

Wszystkim byłym i obecnym hutnikom składamy najlepsze życzenia. Wszystkiego dobrego życzymy także strażakom, koksownikom, piekarzom i kominiarzom!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Obiektywnie

  Kiedyś była to impreza masowa. W pochodzie szło dwieście, trzysta osób. Dzisiaj Dzień Hutnika wygląda tak jak Huta Pokój, praktycznie umiera. Ale wiadomo sami swoi. Póki da się coś jeszcze wydoić to się doi. Działania pisowców wszędzie są podobne. Czy to Ostrołęka, Ruda Śląska czy lasy państwowe. Wszystkim rządzi prywata i brak kompetencji.

 • Pusia

  A w starej drukarni świętowano a świętowano. A ile posadek załatwionych po znajomości

 • Darek

  Wszystkiego najlepszego dla Hutników

 • Ula

  Wszystkiego najlepszego wszystkim hutnikom! Refleksja jednak smutna: poczty sztandarowe, oficjele, ale pracowników bardzo mało... Ciekawe czemu???

 • Wyborca

  Taka jest filozofia tej władzy. Bawić się mogą tylko wybrańcy narodu, a reszta do roboty. Może w końcu coś dotrze do wyborców pis-u. Chociaż niestety wątpię, bo w TVP im to wyjaśnią, tak jak w "Folwarku.." - "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze". O ile ktoś pamięta, takie prawo wypisały świnie na wrotach stodoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również