Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ile dzieci urodziło się w Rudzie Śląskiej w 2023 roku? Poznaj najpopularniejsze imiona!

  • Dodano: 2024-01-04 08:30, aktualizacja: 2024-01-04 08:42

Rozpoczęliśmy nowy rok – możemy zatem przystąpić do podsumowania minionego, na przykład pod kątem liczby narodzonych dzieci i nadawanych im imion. Ilu małych mieszkańców pojawiło się w Rudzie Śląskiej? Jakie imiona im nadawano najczęściej? A jakie najrzadziej? Sprawdź!

Rok w statystykach

Urząd Miasta podsumował miniony rok w liczbach. Oprócz liczby ślubów, rozwodów, zgonów czy zarejestrowanych pojazdów, podał również liczbę zarejestrowanych w mieście narodzin. Jak podaje rudzki magistrat, w mieście zarejestrowano narodziny 1639 dzieci, w tym 817 dziewczynek i 822 chłopców. 

Porównując liczbę narodzin z 2023 roku ze statystykami z 2022 podanymi przez portal polskawliczbach.pl, w naszym mieście w minionym roku urodziło się prawie 2 razy więcej dzieci! Jak podaje serwis, w 2022 roku w Rudzie Śląskiej urodziło się zaledwie 979 dzieci, w tym więcej dziewczynek niż chłopców.

Najpopularniejsze i najrzadsze imiona

Urząd podzielił się także danymi na temat imion nadawanych małym rudzianom i rudziankom. Najpopularniejszymi imionami dziewczęcymi w 2023 roku były: Julia, Emilia, Zofia, Maja, Zuzanna, Lena i Laura. Zaś dla chłopców rodzice najczęściej wybierali imiona: Jakub, Nikodem, Franciszek, Jan, Antoni, Leon i Kacper. 

Jakie imiona nadawano najrzadziej? Kilka rudzianek otrzymało imiona: Greta, Aisza, Jagna, Lara, Dalia, Aurora, Lilia, Carmen i Lorena. Najrzadszymi imionami chłopców są Remigiusz, Mieszko, Kemal, Hugo, Demir, Rajan, Mark, Enzo, Lorenzo i Lew.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Staś

    Za niedługo najpopularniejszymi imionami będą Jamal i Jamila

  • Rudi

    A ile z tych dzieci ma meldunek w Rudzie Śląskiej. Bo to ile się urodziło na Goduli w szpitalu to żadna informacja, nie od dziś wiadomo że na Goduli rodzą w większości kobiety z innych miast

  • rodzic

    nie ważne ile dzieci ma meldunek w Rudzie ważne żeby zdrowie dopisało

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również