Wiadomości z Rudy Śląskiej

IV edycja Biegu Wiewiórki zbliża się do końca. Wrześniowe zawody już za nami

  • Dodano: 2019-09-07 14:00, aktualizacja: 2019-09-11 11:25

IV edycja Biegu Wiewiórki zbliża się do końca. Wrześniowe zawody już za nami, na starcie stanęło dziś wielu młodszych i starszych zawodników. Okazja do rywalizacji będzie jeszcze 19 października i 9 listopada.

Miłośnicy biegania i zdrowego stylu życia ponownie spotkali się na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej  nr 15 w Rudzie Śląskiej. Dzisiaj (7 września) o godzinie 11.00 odbył się kolejny w tym roku Bieg Wiewiórki.

- Ten bieg przede wszystkim ma uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić czas na powietrzu – dodaje.

Trasa "Biegu Wiewiórki”, tak samo jak zawsze, przebiegła ścieżkami halembskiego lasu, a rozpoczęła się i zakończyła na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 15. Na początku biegu wystartowały dzieci w różnym wieku na dystansie jednego kilometra. Natomiast później dorośli biegacze. Zawodnicy rywalizowali na pętli o długości 4,2 km, którą, w zależności od predyspozycji, mogli pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie rywalizowali też ze sobą wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km.

Terminy Biegu Wiewiórki

  • 19.10.2019
  • 09.11.2019

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.