RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jadwiga Wiśniewska odwiedziła Rudę Śląską

 • Dodano: 2018-05-07 10:30

W weekend Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska spotkała się z mieszkańcami Rudy Śląskiej w Miejskim Centrum Kultury, im. H. Bisty w ramach akcji „Polska jest jedna”.

Zamysł organizacji cyklu rozmów z sympatykami PiS wypłynął podczas przeprowadzonej 14 kwietnia w Warszawie konwencji PiS wraz z partiami koalicjanymi. Od kilkunastu dni na terenie całego kraju odbyły się spotkania pod wspólnym hasłem #PolskaJestJedna. 

Podczas spotkania w Rudzie Śląskiej europosłanka najpierw, przez niemal godzinę przedstawiała projekty zrealizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Następnie zaprezentowała plany na przyszłość oraz odpowiadała na pytania mieszkańców. 

Poruszonych zostało wiele spraw, szczególnie ważnych dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Między innymi Jadwiga Wiśniewska mówiła podczas spotkania o przyszłości górnictwa.

– Unia Europejska chciała oprzeć politykę klimatyczno-energetyczną na dekarbonizacji, co dla polskiej energetyki, osadzonej bardzo mocno na węglu niestety niekorzystne. Ofensywna postawa naszego rządu, polskich ministrów – w tym ministra Tobiszowskiego – którzy przyjeżdżają do Brukseli, powoduje, że udaje nam się w tej nieprzychylnej atmosferze wynegocjować w miarę dobre rozwiązania dla Polski – mówiła eurodeputowana Wiśniewska.

Europosłanka poruszyła także temat walki ze smogiem. Jak mówiła działania obecnego rządu mają na celu pozyskanie z Unii Europejskiej środków na nowoczesne technologie węglowe oraz rozwój polskiej energetyki.

W spotkaniu udział wzięli wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski, członek zarządu województwa Śląskiego - Rafał Kandziora oraz radny Rudy Śląskiej - Marek Wesoły.

Jadwiga Wiśniewska od 2002 zasiadała w radzie powiatu myszkowskiego. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości została wybrana na posła V kadencji w okręgu częstochowskim. W Sejmie była wiceprzewodniczącą Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz wiceprzewodniczącą Grupy Polsko-Słowackiej. W 2011 kandydowała w wyborach parlamentarnych z 1. miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 28 w Częstochowie i uzyskała mandat poselski. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z listy PiS uzyskała mandat eurodeputowanej VIII kadencji. Została członkinią Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, a także zastępcą w Komisji Kultury i Edukacji.

Po wizycie w Rudzie Śląskiej europosłanka wybrała się na kolejne spotkania w Chorzowie i Tychach.

Jadwiga Wiśniewska odwiedziła Rudę Śląską

Komentarze (9)    dodaj »

 • Zocha

  PiS w PiS'doo !!!!!!!!

 • Jurgen

  Jeszcze mają ODWAGĘ pokazać się mieszkańcom Rudy Śl. ???? Polakom ??? chyba że będą się tłumaczyć z tego że ROZGRABILI PRAWIE CAŁĄ OJCZYZNĘ !!!!!

 • ewald

  pisiurom już dziękujemy. narobili dość bałaganu. ta pani też poza frazesami i głupowatego wyszczerzu nie powiedziała nic nowego

 • Czas na zmiany

  Czy PiS wystawi w naszym mieście jakiegoś sensownego kandydata? Bo pan o optymistycznym nazwisku to się tylko na sesjach kompromituje i daje się punktować dziennikarzowi. Najwyższy czas pozbyć się tej zbieraniny z PO i SLD

 • Jo

  Górnictwo ma się dobrze. To dlaczego nie ma jeszcze waloryzacji rent wypadkowych? Ustawowo od marca mamy maj...

 • fafik

  Bardzo ja lubię. Kiedy dokonano zamachu i ona uświadomiła sobie, która z jej koleżanek była w samolocie, płakała nie jak polityk, ale jak CZŁOWIEK. Poza tym elegancka i inteligentna i prawdziwa kobieta no i często się uśmiecha

 • Mer

  Jaki zamach? Oświeć mnie

 • Eneduelikefake

  Bo to była próba zamachu... na prawa fizyki, których nie da się zmienić decyzjami polityków ani rozkazami. Parówki i puszki po napojach energetyzujących też tym prawom podlegają.

 • Ble

  Nie widzisz trola za tym zakutym łbem? Dowalił do pieca i czeka co będzie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.