RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak obejść zakaz handlu? W markecie powstała czytelnia!

 • Dodano: 2022-07-18 13:00

Od wprowadzenia zakazu handlu, sklepy próbują wszystkiego, aby mimo wszystko handlować w niedzielę. Sklep Intermarche wpadł na zupełnie nowy pomysł – postanowił otworzyć dla klientów czytelnię!

Próby ominięcia zakazu

Zakaz handlu zmusił przedsiębiorców do wykazania się kreatywnością – wielu z nich szukało luk prawnych, aby mimo wszystko móc handlować w niedzielę. W ten sposób w sklepach powstawały placówki pocztowe, kluby fitness czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. Gdy 1 lutego 2022 roku ponownie zaostrzono przepisy, placówki pocztowe musiały zniknąć, jednak w ich miejsce pojawiły się inne, równie interesujące rozszerzenia działalności niektórych dyskontów. Z pewnością kreatywnością może pochwalić się rudzki market Intermarche.

Czytelnia w markecie

Sklep Intermarche w Bykowinie ogłosił, że ponownie jest otwarty w każdą niedzielę. Marketowi udało się znaleźć lukę w prawie – teraz klienci mogą zrobić zakupy i przeczytać książkę. Wszystko za sprawą nowo otwartej czytelni, gdzie umieszczono książki oraz prasę.

- Zapraszamy do naszej nowo otwartej czytelni. Sięgnij po dobrą lekturę, a przy okazji zrób zakupy – czytamy na banerach znajdujących się przy markecie. 

Czy przepisy po raz kolejny zostaną zaostrzone, aby zapobiec handlowaniu w niedzielę? Być może, jednak pewne jest, że sklepy zawsze znajdą jakąś możliwość prowadzenia biznesu.

Zobacz także

Komentarze (21)    dodaj »

 • alfik

  Kiedyś było hasło "Książki pod strzechy", a teraz "Książki pod markety". Jak chcą wprowadzać kulturę czytania w narodzie to niech wyodrębnią jedno pomieszczenie marketu, a salę sprzedaży niech zostawią zamkniętą.

 • ehs

  Dlaczego ludzi oburza otwarty sklep w niedziele, ale restauracje i kawiarnie są ok? Kelnerzy nie chcą czasu spędzać z rodziną? Zastanówcie się następnym razem jak piszecie niepotrzebny komentarz, siedząc przy stoliku w restauracji w niedziele...

 • fafik

  Tak się kolonizuje ciemny naród. Francuzi i Niemcy maja niedziele wolne

 • Jorg

  Po co zakazy handlu. Wystarczy respektować Kodeks Pracy gdzie jest zapisane na jakich warunkach należy zatrudniać ludzi w dni wolne. Odpowiednia motywacja płacowa napewno zachęci wiele osób

 • edi

  Super pozycje do wciągnięcia jednym tchem można tam znależć np.walka z inflacja pana Glapińskiego ,czy prężna gospodarka Sasina no i biały kruk Z prawdą przez życie pana Mariusza M

 • antyK

  ....a może tak "Program PO" bo jest bardzo poszukiwany nawet przez ich członków.

 • vice

  A co z Paniami???

 • Karl

  Niewolnictwo na Rudzie w rozkwicie jak widać, a PIP siedzi i udaje że coś robi...

 • kwiatowe

  Na stacjach paliw, w restauracjach, kinach czy szpitalach to rozumiem pracuja niewolnicy?

 • Klaudia

  Wczoraj byłam poczytać. Po parkingu sądzę, że mamy bardzo oczytany naród

 • letkoBania

  i to mi pasuje, kupiłem składniki na rosół i niedzielne przedpołudnie było idealne. Szponderek, warzywa i legansio.

 • Boro

  Należy bojkotować ten sklep

 • ksiundz

  Zbojkotuj szpitale, restauracje, kawiarnie, stacje paliw, policje, komunikację publiczną, kolej, wszelkiego rodzaju pogotowia, straż pożarną, wojsko itp itd.W handlu święte krowy pracują czy jak ?

 • Kpina + ironia / szydera

  Czyli idąc twoim tokiem rozumowania, to np. w UM pracują święte krowy, bo mają soboty/niedziele/święta wolne? Są przecież zawody, których nie da się"wyłączyć" - ruch ciągły: huty, elektrownie, straż, wojsko, policja, kolej, stacja benzynowa, masz dyżurujące apteki. Ale akurat handel się do tej kategorii nie łapie...A jeśli już chcesz takiej równości, to otwórzmy też szkoły, urzędy, zakłady usługowe: umów się do swojego mechanika na przegląd/naprawę auta w niedzielę. Ciekawe, co byś usłyszał na taką propozycję?

 • kwiatowe

  Moj mechanik akurat pracuje w niedziele. Wlasciciel firmy i sobie dorabia, chcesz mu tego tez zabronic? Restauracje i rozrywke tez mozna zamknac sila w niedziele. Czym sie to niby rozni od handlu? Niech ludzie siedza w domach i sie nudza. To tylko pokazuje jak te kategoryczne zakazy sa bez sensu.

 • Tomek

  Czym się różni rozrywka od handlu? A czym się różni fiat 126p od porsche 911? Przecież oba pojazdy mają nadwozie dwudrzwiowe i silnik chłodzony powietrzem z tyłu... :-)

 • Kpina + ironia / szydera

  Jeśli nie widzisz różnic między rozrywką a handlem, to pozostaje mi tylko współczuć. Chociaż nie, czekaj... już wiem! Ty jesteś z tych, którzy spacer w niedzielę po galerii handlowej traktują jako rozrywkę... no to współczuję podwójnie :-) A co do mechanika, to albo jest tak dobry, ze nie może opędzić się od klientów, albo jest tak kiepski, że w tygodniu nie ogarnia roboty... :-)

 • normalny

  Tak to w komunie bywa. Jedynym wyznacznikiem powinna być dobrowolna zgoda pracownika a w resztę państwo nie powinno się wtrącać. Jeszcze zakazać pracy w niedziele pracownikom służby zdrowia, policji, górnictwa i wielu innym.

 • Iza

  dobrowolna... he he he

 • normalny

  Zawsze można zmienić pracę

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.