Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jutro w kopalni Pokój odbędą się masówki informacyjne dla załogi

 • Dodano: 2020-01-20 13:30, aktualizacja: 2020-01-24 14:36

Jak poinformowali związkowcy z "Sierpnia 80", we wtorek, 21 stycznia, w kopalni Pokój odbędą się masówki informacyjne dla załogi. Związkowcy od kilku dni alarmują, że zakład jest przygotowywany do zamknięcia.

Masówki odbędą w ruchu Pokój (część kopalni Ruda) na wszystkich zmianach - od godziny 6.10 rano do 00.10 w nocy.

- Będziemy informować górników o sytuacji, w której znalazła się kopalnia. Jest to bowiem sytuacja skandaliczna i tragiczna. Na skutek, między innymi, nietrafionych inwestycji, niegospodarności, złego zarządzania czy niekompetentnych menedżerów chce się skrócić żywotność kopalni aż o 2 lata! Na kopalni Pokój wstrzymano inwestycje i ściany, choć jeszcze w październiku zapewniano nas, że ściany te pójdą w ruch i będą sypać węgiel - mówi Przemysław Skupin, przewodniczący WZZ "Sierpień 80".

Jak mówią związkowcy, nastroje w rudzkiej kopalni "Pokój" są bardzo nerwowe. Strona społeczna wezwała zarząd Polskiej Grupy Górniczej i dyrekcję kopalni do odblokowania ścian i kontynuacji inwestycji w wydobycie węgla. W przeciwnym razie organizacje związkowe grożą, że zawiadomią służby i rozpoczną akcje protestacyjne w obronie kopalni i miejsc pracy.

"Kopalnia "Pokój" w Rudzie Śląskiej miała fedrować do końca 2022 r. Dziś jest poważna groźba, że zakończy wydobycie jeszcze w tym roku, do czego dopuścić nie chcą ani górnicy, ani związkowcy" - można przeczytać w nadesłanym komunikacie "Sierpnia 80".

Zobacz także

Komentarze (65)    dodaj komentarz »

 • lyjo

  Nie słyszeliście co powiedział Prezydent? Macie gonić i niszczyć razem z nim "kasty sędziowskie", a nie domagać się pracy i płacy.

 • rtyu

  Ja słyszałem jak Arłukowicz(PO) mówił za dużo szpitali zamknij kilka i przyjdź po mniej pieniędzy.

 • widuch

  JR 100%

 • edi

  Do maja wos bydom miziać przed wyborami dostaniecie krepel przed szychtą i graba od Notariusza po wyborach do Obi po ryle bo działek na biyda szyby braknie łykocie to jak pelikany ryby murcole

 • Terwil

  KWK Pokój została zlikwidowana już dwa lata wcześniej, w momencie przyłączenia do KWK Bielszowice .Teraz chodzi o obronę koryta związkowego i o nic więcej .

 • Ryl

  Brawo zwiazkowcy kieszenie napchane zamykamy kopalnie. To jest jak zwiazki pod stolem dostaja do lapy i gornikom wciskali kit ze jest dobrze. Tam gdzie zwiazki tam klopoty.

 • kamil putz

  jo robia na halembie i jest git

 • git

  hemylbie sie dopiero przyglondaja co tam sie wyrobio nie na dole ale ale wierchu

 • kamil putz BW

  TOrCIDA RUDA ŚLĄSKA JR 100%

 • Denis BADUrA

  NRSL was wspiera

 • kamil putz

  Anty WrWE

 • edi

  bravo jednymu i drugimu w spodku klascocie a on w szakecie mo ruski wągel na szczęście.Za rok pojedzie do Nowosybirska na Barborka pozdrawiom wy[...]anych dołowców

 • Hazi

  Tu mosz racja...ciemnogród i nic wiecej...niech kloskają im wiecej

 • ciekawy Gerard

  Gdyby tak zrobić małe Zagłębie Ruhry w Rudzie Śląskiej. Połączyć historię z ciekawymi ścieżkami dydaktycznymi, muzeami przemysłowymi i nowoczesnymi usługami, centrami handlowymi i mieszkaniami. To by było coś, blisko do N-S, blisko do A4 i DTŚ. Po co (w XXI w.) truć, zanieczy[...] okolicę i narażać na uszkodzenie infrastrukturę miejską i okoliczne domostwa? Czy nie lepiej "wskoczyć" w turystykę i rewitalizację? Aż sie wezna jakigoś dobrego sznapsa pod tako piykno wizja Rudy Ślonskij,

 • zatroskany_marko

  ciekawy Gerardzie.To na zdrowie :)Pomysł jest dobry,ino że jak sie tak jeżdża na kole,po ty naszyj Rudzie to widza że zamiast rewitalizacji,robi się wycinki...no i widza same biedronki.To chyba efekt picia piwa bezalkoholowego na 100 procynt.

 • Andrzej Rosa

  Sami swoi. W Spoku piwo pili i Dudzie klaskali. Mundury mieli i radosne miny. Kto to był?

 • Ryl

  Zwiazkowcy

 • ela

  2 lata w te czy te po co przedluzac agonie? przeciez robotnika przeniosa do okolicznych kopaln gorze z tymi gryzipiorkami

 • as

  czy związki robią z ludzi głupków??? przecież od 6lat to wiadomo że poko bedzie zamkniety!!! od 6l wszystko bylo przenoszone na bielszowice, urobek z halemby podobnie kwestia czasu kiedy i halembe zamkna. kazdy to wie a ci sie teraz obudzili? grunt ze duda z duda razem z premierem sie bawili na ostatniej imprezie jak pokazywali w tv !

 • dół

  Sytuacja Bielszowic oraz Halemby zmieniła się diametralnie o 180 stopni, tym razem na niekorzyść Bielszowic. Ruch B-wice tak zgoła faworyzowany jako główny i najważniejszy Ruch kopalnni zespolonej Ruda obecnie przynosi największe straty, nie "jedzie" tam praktycznie nic! a już na pewno nie w wymiarze ekonomicznym. Ruch Pokój fedruje na 3 ściany, Ruch Halemba wedruje 2 ścianami (kolejne ściany zbrojone), a Ruch B-wice nie jedzie nic! poza może jedną ścianą któa jakoś jakoś kuleje.Pan Piecha "piroman" doprowadził do ruiny Ruch Halemba, a potem po objęciu stanowiska dyrektora KWK "Ruda" także i ruch Pokój doprowadzając do likwidacji przeróbkę węgla. Ruch B'wice nie był i nadal! nie jest przygotowany na odbiór urobku z Pokoju, przeróbka nie wydala, co chwilę tylko postoje na dole "Odstawa, Bielszowice stoją"....Z nieoficjalnego źródła, PGG już w zeszłym roku zagroziło palcem Bielszowicom aby poprawiły się pod względem produkcji (wydobycia) oraz ekonomicznym gdyż inaczej wisi nad nimi także widmo przejęcia przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.