Wiadomości z Rudy Śląskiej

K. Mejer komisarzem Rudy Śląskiej? Ma poparcie Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski

 • Dodano: 2022-06-27 22:00

Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski zarekomendował kandydaturę Krzysztofa Mejera na stanowisko komisarza Rudy Śląskiej w związku ze śmiercią śp. Grażyny Dziedzic. 

Miasto bez prezydenta

16 czerwca, po długiej i ciężkiej walce z nowotworem, zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej od 2010 roku. Po śmierci Grażyny Dziedzic, fotel prezydenta miasta pozostaje pusty. Z pewnością wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie: kto teraz będzie rządził naszym miastem? 

- Wygaśnięcie mandatu prezydenta z powodu śmierci stwierdza komisarz wyborczy w drodze postanowienia, w terminie 14 dni od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu na postawie odpisu aktu zgonu. Postanowienie komisarza wyborczego zostaje ogłoszone w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz podaje się je do wiadomości w  Biuletynie Informacji Publicznej.

Kolejny prezydent zostanie wyłoniony w przedterminowych wyborach, jednak do tego czasu ktoś musi mieć pieczę nad miastem. Wedle przepisów, po wygaśnięciu mandatu prezydenta, następuje odwołanie jego zastępców. Do momentu wyborów funkcję włodarza miasta będzie pełniła osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek wojewody, przekazany za pośrednictwem ministra administracji. Na ten moment nie wiadomo, kto przejmie obowiązki prezydenta miasta. Dzisiaj Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski zarekomendował na to stanowisko kandydaturę Krzysztofa Mejera.

Krzysztof Mejer komisarzem Rudy Śląskiej?

Uchwała Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski została podjęta wraz z apelem do premiera o przyjęcie zwyczaju w zakresie ustanawiania każdorazowo komisarzem I Zastępcy Prezydenta / Burmistrza / Wójta konkretnej jednostki samorządu terytorialnego. 

- W tym trudnym czasie, konieczne jest sprawne przeprowadzenie miasta Ruda Śląska przez ten jakże trudny czas. To moment na rozważne, podejmowane w atmosferze spokoju i szacunku decyzje. Miastu dzisiaj nie będą dobrze służyły polityczne rozgrywki i głośne spory, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest powołanie na Komisarza Miasta Ruda Śląska dotychczasowego I Zastępcę Prezydenta Miasta Ruda Śląska Pana Krzysztofa Mejera, który zapewni kontynuację obecnie podejmowanych działań - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Jak poinformował Krzysztof Mejer, podczas zebrania śląskich struktur regionalnych stowarzyszenia podjęto też uchwałę w sprawie poparcia dla zgłoszenia jednego, ponadpartyjnego kandydata na stanowisko Prezydenta Rudy Śląskiej. 

- W tym przypadku nie padło jeszcze żadne konkretne nazwisko, ale pod tym pomysłem "podpisuję się obiema rękami". Na ten temat rozmawiałem dziś m.in. z Jackiem Karnowskim - prezydentem Sopotu, Jacekiem Sutrykiem - prezydentem Wrocławia oraz Arkadiuszem Chęcińskim, prezydentem Sosnowca, a jednocześnie Przewodniczącym Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski! Śląskie. Dziękuje Panowie! - podsumował Krzysztof Mejer. 

Komentarze (46)    dodaj »

 • Wsciekly

  Niech nikt nie godo że kretyn z gorolowic budie rządził ruda chyba wom odpierdzielilo

 • Wyborca

  Piniyndzy nie ma I nie będzie ! Tam gdzie rządzi PO i ich poplecznicy tam same podwyżki I brak kasy .

 • uśmiechnięta rudzianka

  Oj Rudzianie.. skąd w was tyle jadu?Zacznijcie podróżować, uprawiać sport może wam ulży ;)

 • pracownik czerwcowy

  Nie mam nic przeciwko ,żeby Mejer pozostał w mieście jako prezydent do końca kadencji .Dlaczego nie?Tylko dlatego ,że inni przegrani w ostatnich latach chcą na siłę dorwać się do koryta .

 • Nudziarz

  Problem jest taki , że p. M. nigdy nie wygrał wyborów i to jest zasadnicza różnica. Wyborcy ocenili go na takim poziomie na jaki zasługiwał. Kreowanie tej osoby na wybitnego prezydenta też trafia jak kulą w płot, bo wyniki jego działalności są mizerne. Jedynie on sam i garstka ludzi, która ma w tym prywatny interes twierdzi inaczej. Ale cóż można na to poradzić skoro właśnie tak jak twierdzi ten pracownik czerwcowy dla pewnych ludzi sprawowanie władzy to kwestia dorwania się, a w tym wypadku czyli pana M, oderwania od koryta.

 • Daniel

  A ja na Pana Krzysztofa oddam głos gdy będą wybory bo to super facet i swietnie sprawdza sie w roli szefa naszego miasta

 • boluś

  Pomóżmy Ukrainie ! Oddajmy im Mejera !

 • Obserwator

  Pisiory wstawią pewnie kogoś swojego. Bez wykształcenia ale za to dobrego parafianina. Jedynym zadaniem takiego komisarza będzie robienie kampanii Wesołemu. Ament.

 • #KaszubRaus

  Takie to dość bezczelne! Może i stanowisko zajmował, ale przypomnę, że jego poparcie w wyborach było bliskie zeru! Tam, że paru obcych Nam ludzi udziela mu poparcia, mnie jako mieszkańca zupełnie nie rusza! Tylko sobie Narcyz ego podniósł! Z drugiej strony, niech mu dają tego komisarza, niech wystartuje w wyborach i przegra z kretesem!

 • prezydent

  Te łapki w dół w stosunku do p.Mejera nie dziwią ani trochę i rzecz jasna nic nie mówią poza tym że ,wstawia je ktoś , kto od samego początku próbuje się dorwać do koryta .Przypomnę opozycyjną gazetę Prawda (raczej nieprawda ) o Rudzie ,potem dwie nieudane próby referendum , czy ostatnia godna politowania sytuacja z votum zaufania i kolejna próbę odwołania rządzących w mieście.Teraz próbują stworzyć wrażenie ,że to całe miasto domaga się by do władzy nie dorwał się ponownie Mejer .A tak oczywiście nie jest i wcale sie nie zdziwię jak Mejer te wybory na prezydenta wygra .Bo właściwie czemu miałby nie wygrać .Zna już to miasto od lat , wszystkie jego problemy., jest już na Śląsku rozpoznawalny i często zapraszany na ważne spotkania dotyczące rozwoju miast gdzie niejednokrotnie w konkretny i rzeczowy sposób potrafi się wypowiedzieć. Nie przynosi miastu wstydu bo jest elokwentny, inteligentny choć może trochę za pewny siebie.Swobodnie czuje się w publicznych wypowiedziach .Póki co choć optuje za jednym z ugrupowań jest bezpartyjny .Ale to wszystko co powyżej o nim i tak nie ma najmniejszego wpływu na wyniki głosowania.Każdy wie co ma robić i na kogo głosować ,Na pewno nikt się nie będzie sugerowal tym co ja myślę o Krzysztofie Mejerze ale też nikt nie będzie na poważnie brał do siebie słów komentarzy w rodzaju ,,Mejerowi mówimy dość " Nigdy w życiu by mi do głowy nie przyszło napisać coś na odwrót ,,Krzysztofie Mejerze chcemy byś został prezydentem naszego miasta ."Niech każdy mówi i pisze za siebie.

 • #KaszubRaus

  Zabawny tekst, kogoś, kto chyba żałobę przeżywa na swój sposób! Naprawdę jest sporo pomazańców drużyny Grażyny, którzy teraz czują zagrożenie końca swojej pracy! Taki charakter pracy dla tych co w nadmiarze się angażują, zapominając, że następne wybory mogą być przegrane dla ich faworyta!

 • wit

  Zgadza się ,ktoś tu rwie się do stołka ,aż przykro się to czyta .A przecież będą tak czy tak wybory więc nie wiem o co tym ludziom chodzi.To ,że akurat Mejer miałby być tym komisarzem ,to zupełnie normalna rzecz ,przecież raz ,że zna wszystkie bieżące problemy,dwa ,że nie wykręci się odpowiedzialnością za cokolwiek ,a tak by mógł to zrobić gdy był odwołany z dnia na dzień.Nie gorączkujcie się więc hieny tylko poczekajcie do wyborów ,bo to całe społeczeństwo zadecyduje kto ma zostać nowym prezydentem a nie wy. Wy to najwyżej możecie ubiegać się o kolejne referendum i po raz kolejny narazić się na śmieszność .Życzę na przekór wam zwycięstwa w wyborach Krzysztofowi Mejerowi , choć jeszcze nie wiem kto będzie kandydował .To ,że te nieprzychylne wpisy pod jego adresem pochodzą od zwolenników któregoś z przyszłych kandydatów, to więcej jak pewne .Pozbywanie się przeciwnika to nie jest metoda ,

 • Nudziarz

  Trudno zrozumieć wywody tego "prezydenta" chyba, że autorem jest kandydat o którym mowa w powyższym artykule. Bo teoria prezentowana jest taka, że prezydentem miasta zostaje się przez zasiedzenie. To ci merytoryczny argument, że ktoś przez wiele lat udawał prezydenta dlatego teraz powinien zostać wybrany. Jeżeli ktoś się nie nadaje to po prostu się nie nadaje. Niestety przykładów ludzi, którzy się nienadający a sprawują najwyższe urzędy jest tak wiele, że tu też wszystko jest możliwe. Jak mówi pewien nienadający się urzędnik TVP - ciemny lud to kupi, kwestia perswazji i kasy.

 • Zbyszek

  W sumie to dobra kandydatura. Niech przygotuje wybory i wypiernicza.

 • Nudziarz

  Pod warunkiem, że przysięgnie nie kandydować w wyborach, bo tak nakazywałby dobry obyczaj i poszanowanie dla wyborców. Ale wiadomo, że w przypadku tego pana nie obowiązują ani normy ani tez dobre obyczaje. Parcie do władzy bez skrupułów i za wszelką cenę. Nie wykluczone, że w wyborach będzie kandydatem obozu władzy. A miasto grzęźnie i coraz bardziej zostaje w tyle. Ale tym najmniej się martwi ten sprytny człowiek, specjalista od mętnej.

 • Zmotoryzowana

  Może pan Mejer będzie kandydowal na prezydenta

 • Jam

  Nie może, a na pewno - to start kampanii wyborczej z jego strony

 • Stev

  Ruda Śląska dla Rudzian nikt z obcych miast nie będzie decydował zwłaszcza POwcy bo nigdy nie będzie pieniędzy

 • Stev

  Ruda Śląska dla Rudzian nikt z obcych miast nie będzie decydował zwłaszcza POwcy bo nigdy nie będzie pieniędzy

 • Ziga z Wirku

  Społeczeństwo nawet na radnego go nie chciało wybrać a ten myśli że będzie wiecznie tylnymi drzwiami się wciskać. Szkoda gadać nawet, ręce opadają.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również